[3110c] [3110c] Adapter AUDIO rozkład pinów

Dyskusje o urządzeniach współpracujących z telefonami.

Post by uggp » 25 Jan 2010, o 22:03

Hej,
Koledzy (jak są koleżanki to buziaki) bo wymiękam :( Niech mi ktoś powie jaki jest rozkład kanałów na wtyczce Audio w tym telefonie. Kupiłem już chyba 5 (!!!) adapterów. I żaden nie działa. Już chyba miałem wszystkie kombinacje.
Ale po kolei, chcę podłączyć sobie słuchawki Sennheiser. Oczywiście słuchawki mają gniazdo mały jack stereo. Nokia ma jack audio 2.5mm z tym, że jest 4 punkty (z masą licząc). Wiadomo konektor przewiduje mikrofon. Adapter Audio musi mi wyprowadzić kanał lewy i prawy i olać mikrofon.
Podłączam jeden adapter, nie działa. Poszedłem do sklepu facet dał mi drugi i mówi "ten będzie dobry". Ale guzik "Akcesorium niekompatybilne". Kupiłem jakieś tanie słuchawki i działają. Sprawdziłem u brata E66 ma identyczne gniazdo. Badziewiaste słuchawki też działają. No to wracam do adapterów. Kupiłem następny. Gra. Ale coś dziwnie. No kurcze mam sygnał mono. Biorę miernik i wychodzi prawy kanał nie podłączony, lewy jest puszczony na obie słuchawki. Sprytnie robi się ludzi w konia. Tym razem robię od razu testy na telefonie E66 i są dokładnie takie same objawy. Czyli gniazdo w telefonie jest dobre. Ustawienia też. Dawno temu :) robiłem dużo wtyczek audio (kumplom itp) i wiem że niektóre wtyczki potrafią być strasznie badziewiaste, potrafią mieć pozwierane masy z sygnałami itp.
Do czego zmierzam, uznałem że sobie sam zlutuję taki adapter, tylko że, telefon rozpoznaje czy ma do czynienia z zestawem słuchawkowym czy też ze słuchawkami (inna ikonka). Jak to robi?
Czy czasem coś nie jest zwarte ale przez REZYSTOR?
Czy ktoś kto ma działający taki adapter (ew słuchawki) mógłby przelecieć omomierzem i powiedzieć jakie ma rezystancje pomiędzy pinami wtyczki. Bo coś mi nie gra :/
uggp Male
10%
 
Offline
 
Telefon: E52
Soft: 033.002.283.01
Operator: T-Mobile

Joined: 25 Jun 2009
Online: 8h 12m 39s
Posts: 13Topics: 4
Reputation point: 15
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Gązo5 » 26 Jan 2010, o 11:20

raczej muszą być zwarte 2 styki od strony uchwytu one służą za mikrofon i rozpoznanie akcesorium

Gązo5 otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+uggp.
Gązo5 Male
80%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: e52
Operator: T-Mobile
Age: 28

Joined: 8 Jan 2010
Online: 11d 18h 7m 1s
Posts: 318Topics: 7
Reputation point: 322
    Windows 7 Internet Explorer 8

Post by SileS » 26 Jan 2010, o 17:00

Możesz nawet długopis włożyć i powinno ci wyskoczyć ze wykrył. Było na forum takie śmieszne zdjęcie.

// A skąd wiesz, że to nie fake? :]

SileS otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+uggp.
SileS Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 58oo XM/311oc XM
Soft: V60.0.003/7.21
Operator: Orange
Age: 33
Location: Tomaszów Mazowiecki

Joined: 27 Apr 2009
Online: 35d 22h 9m 8s
Posts: 1684Topics: 27
Reputation point: 1055
    Windows XP Firefox

Post by Tomi1134 » 26 Jan 2010, o 18:42

UP (do komentarza): PRÓBOWAŁEM xD i nawet z igłą od darta, ale nie wpychałem na chama do końca bo bym gniazdo rozwalił xD

Już na temat:
A idź do pierwszego lepszego elektrycznego i powiedz żeby ci dali popróbować, jak jesteś meloman to usłyszysz że coś jest nie tak.
Ja wiedziałem że najlepsze przejściówki to są takie z kabelkiem, a dopiero później mają wejście na MiniJack.
Niech moc będzie z tobą ;P

Tomi1134 otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+uggp.
Tomi1134 Male
stay tuned
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: i5510
Operator: Orange
Age: 27

Joined: 15 Jul 2009
Online: 48d 5h 12m 9s
Posts: 473Topics: 17
Reputation point: 1117
    Windows XP Chrome

Post by uggp » 27 Jan 2010, o 19:14

No i gra.
Znalazłem jakiegoś starego micro-jacka MONO. Wpakowałem i gra! Czyli tak jak piszecie, nokia wszystko przyjmie :) Mało tego JEST ZGODNA ZE STANDARDEM AUDIO. Mono/Stereo co kto chce. No więc dalej to było już prosto. Poszedłem do sklepu i kupiłem zwykłą przejściówkę MicroJack na MiniJac. Nic nie mówiłem, że to do telefonu bo by jeszcze coś gościu jakieś morały prawił. Cyk i od kopa poszło. Elegancko stereo.
Stereo sygnał słychać. Ale dla pewności zrobiłem sobie taką mp3 co to raz gra w lewym raz w prawym. No i gra.

Aha rozpieprzyłem z ciekawości te stare adaptery (co kupiłem i nie działały). Powiem wam tylko tyle, nie kupujcie tego dziadostwa.

Edit: E66 również działa, czyli też jest zgodna ze standardem audio. Wniosek: Nie kupować tych adapterów co mają microjacka cztero kontaktowego. Duża szansa że nie będzie działał.
uggp Male
10%
 
Offline
 
Telefon: E52
Soft: 033.002.283.01
Operator: T-Mobile

Joined: 25 Jun 2009
Online: 8h 12m 39s
Posts: 13Topics: 4
Reputation point: 15
    Windows XP Firefox


Return to [S40] Akcesoria

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest