Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 4 of 16 [ 237 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Next
Print view
Write comments Post new topic


Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529.

Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 20 Oct 2011, o 18:31

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
dlaczego mam taki błąd ?
reinstalowalem program i nadal to samo...;/
Image

Last post
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 20 Oct 2011, o 18:34

Male - Friend  Posts/Topics608/88  Reputation point 363 
Offline  Profile   
Windows 7 Opera
A paczkę z softem masz?
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 20 Oct 2011, o 19:39

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
zainstalowalem
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 20 Oct 2011, o 20:19

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Soft masz w dwóch miejscach. usuń folder products z folderu C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-639
soft ma być w ścieżce C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-639
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 1 Nov 2011, o 15:16

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam,

mam problem z flashowaniem telefonu nokia c6 rm-612. otóz jest to telefon najprowdopodobnie z francji , nie ma polskiego menu , chcialem zaktualizowac oprogramowanie phoenixem ale przy probie flashowania telefon sie wylacza , a w phoenixie wyskakuje nastepujacy komunikat:

Code:
Please Login or Register, to see this Content



Telefon ma zalozonego simlocka na orange francja. tak samo dzieje sie kiedy chce zupgradowac soft programem nokia OVI. Wszystko ladnie pieknie zaczyna sie aktualizacja i telefon sie wylacza. Ma ktos moze jakis pomysl jak to rozwiazac? z gory dziekuje za pomoc.
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 15 Nov 2011, o 01:09

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Witam. Potrzebuje pomocy z flashem martwej Noki 5220XM. Podłączając pod komputer jest wykrywane, szuka sterowników ale wyświetla się komunikat że urządzenie może działać nieprawidłowo.
I teraz opiszę jak to robię i niech mi ktoś powie czy gdzieś błąd robię czy ten telefon już nigdy nie zadzwoni... W Manage Coonection mam ustawione NO CONNECTION u góry. Następnie przy wyborze softu nie wiem czy to ma jakieś znaczenie czy nie który się wybierze? Ma na to jakiś wpływ Product Code? Image
Dalej próbując flashować wersją podświetloną na niebiesko kończy się tak:
Image
Oczywiście wybieram opcję Refurbish.
Co tu nie gra??
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 15 Nov 2011, o 15:09

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
uikol wrote:
Co tu nie gra??


Nieprawidłowa komunikacja z telefonem. Popróbuj kilka razy powciskać włącznik żeby prawidłowo zainstalowały się sterowniki.
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 16 Nov 2011, o 18:02

Male - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich.

Chcę wgrać nowy soft do Nokii X2-00 za pomocą programu Phoenix a sof pobrać przez program NaviFirm.
Czy ten zaznaczony soft będzie dobry? Chcę wgrać zwykły oryginalny sof od Noki bo w tej chwili mam sof z dodatkami Plusa, jakieś ikony w menu itp. W ostatnie kolumnie są pliki lecz nie są one wszystkie zaznaczone, mam ściągnąć tak jak jest czy wszytko zafajkaować i pobrać?

Image

Druigie pytanie dotyczy gwarancji producenta. Telefon kupiłem wczoraj i mam dwa lata gwarancji, czy jak wgram nowy soft to utracę gwarancję? Chciałbym się też dowiedzieć czy po wgraniu softa będzie blokada simlock?
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 16 Nov 2011, o 18:11

Male - Friend  Posts/Topics988/225  Reputation point 724 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Perła wrote:
Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich.

Chcę wgrać nowy soft do Nokii X2-00 za pomocą programu Phoenix a sof pobrać przez program NaviFirm.
Czy ten zaznaczony soft będzie dobry? Chcę wgrać zwykły oryginalny sof od Noki bo w tej chwili mam sof z dodatkami Plusa, jakieś ikony w menu itp. W ostatnie kolumnie są pliki lecz nie są one wszystkie zaznaczone, mam ściągnąć tak jak jest czy wszytko zafajkaować i pobrać?

Obrazek

Druigie pytanie dotyczy gwarancji producenta. Telefon kupiłem wczoraj i mam dwa lata gwarancji, czy jak wgram nowy soft to utracę gwarancję? Chciałbym się też dowiedzieć czy po wgraniu softa będzie blokada simlock?


Moim zdaniem tak . :D
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 16 Nov 2011, o 18:17

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Odnośnie mojego problemu. Udało mi się zmienić softa w działającej Nokii 3120c ale niestety z martwymi telefonami jest problem i ciągle ten sam błąd. Możliwe uszkodzenia płytki? W każdym bądź razie dźwięk wykrycia podłączanego urządzenia w Windowsie pojawia się.
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 16 Nov 2011, o 18:19

Male - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
EriX05 wrote:
Perła wrote:
Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich.

Chcę wgrać nowy soft do Nokii X2-00 za pomocą programu Phoenix a sof pobrać przez program NaviFirm.
Czy ten zaznaczony soft będzie dobry? Chcę wgrać zwykły oryginalny sof od Noki bo w tej chwili mam sof z dodatkami Plusa, jakieś ikony w menu itp. W ostatnie kolumnie są pliki lecz nie są one wszystkie zaznaczone, mam ściągnąć tak jak jest czy wszytko zafajkaować i pobrać?

Druigie pytanie dotyczy gwarancji producenta. Telefon kupiłem wczoraj i mam dwa lata gwarancji, czy jak wgram nowy soft to utracę gwarancję? Chciałbym się też dowiedzieć czy po wgraniu softa będzie blokada simlock?


Moim zdaniem tak . :D


Do którego mojego zdania odnosi się Twoja wypowiedź? :)
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 16 Nov 2011, o 18:27

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
teraz mam taki log:
Quote:
Flashing started
Creating product data items list
Product data items list created
Backup not required
Flashing phone
Initializing
Scanning image files...
Waiting for USB device...
1. Make sure USB cable, Battery and charger are removed from device.
2. Insert USB cable to device
3. Insert Battery to device
4. Insert Charger to device
--- Press phone's power button! ---
Loading secondary boot code: 14592 bytes
Secondary boot loaded
Loading update server code: 308032 bytes
Update server loaded
Error initializing Algorithm. 0x84009427
ERROR: Failed to set phone to flashmode

Jakieś rady?
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 16 Nov 2011, o 19:36

Male - Friend  Posts/Topics988/225  Reputation point 724 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Perła wrote:
EriX05 wrote:
Perła wrote:
Jest to mój pierwszy post na forum więc witam wszystkich.

Chcę wgrać nowy soft do Nokii X2-00 za pomocą programu Phoenix a sof pobrać przez program NaviFirm.
Czy ten zaznaczony soft będzie dobry? Chcę wgrać zwykły oryginalny sof od Noki bo w tej chwili mam sof z dodatkami Plusa, jakieś ikony w menu itp. W ostatnie kolumnie są pliki lecz nie są one wszystkie zaznaczone, mam ściągnąć tak jak jest czy wszytko zafajkaować i pobrać?

Obrazek

Druigie pytanie dotyczy gwarancji producenta. Telefon kupiłem wczoraj i mam dwa lata gwarancji, czy jak wgram nowy soft to utracę gwarancję? Chciałbym się też dowiedzieć czy po wgraniu softa będzie blokada simlock?


Moim zdaniem tak . :D


Do którego mojego zdania odnosi się Twoja wypowiedź? :)


Tak stracisz gwarancję . Nie blokady nie zdejmiesz po przez zmianę softa.
Ten soft będzie dobry co zaznaczyłeś go na zdjęciu.
Wszystko zafajkować i pobrać .

Mam nadzieję że pomogłem :lol-sweat:
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 16 Nov 2011, o 21:22

Male - User  Posts/Topics4/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
A ten soft przypadkiem nie będzie taki jak ten który mam w telefonie w tej chwili. Telefon mam z Plusa, a ten soft jest Polkomtela, a Polkomtel to chyba Plus :)
Reply with quote 


Post Re: Aktualizacja oprogramowania poprzez Nokia Phoenix 2011.08.005.45529. 17 Nov 2011, o 11:48

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
EriX05, po co wszystko? Te opcje które ma domyślnie zaznaczone mu wystarczą, bo widzę że jest jeszcze content karty pamięci który można ściągnąć niewiadomo po co :P

Perła, Będziesz miał syfy plusa kiedy ściągniesz ten soft :D Ja bym ci poradził zmienić target na Production External i tą samą wersję softu ściągniesz ale bez brandu operatorskiego ;)

Image

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Next
Page 4 of 16 [ 237 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest