[Sony Xperia L] Android 5.0.2 czyli CyanogenMod 12

Modyfikacje, patche i softy dla telefonów z systemem Google Android.

Post by ZiomalMarcin » 28 Mar 2015, o 18:51

Witam zainteresowanych. Piszę ogólnikowo, bo wymagana jest w miarę sprawna mózgownica i jakiekolwiek pojęcie o modyfikacjach. Oczywiście wszystkie operacje wykonujecie na własną odpowiedzialność, ja tu tylko opisuję. :)

Chciałbym zaprezentować tutaj najnowszą wersję modyfikacji systemu Android czyli CyanogenMod w wersji dwunastej. Wersja ta działa na Androidzie 5.0.2, który dodaje nam nowy interfejs użytkownika Material Design, nowe środowisko uruchamiania aplikacji czyli ART, oraz usprawnienia systemu dzięki którym nierzadko wyższa wersja działa sprawniej niż niższa oficjalna od producenta telefonu.


Image

Wymagany jest:
- FlashTool z zainstalowanymi sterownikami :arrow: http://www.flashtool.net
- kernel ThunderZap (przynajmniej do instalacji, ponieważ oryginalny kernel nie ma sprawnego CWM) :arrow: http://www.thunderzap.in/
- ROM z CM12 (polecam pobieranie najnowszego, im nowszy tym lepszy) :arrow: http://download.cyanogenmod.org/?device=taoshan
- opcjonalnie GApps dla CM12. Polecam paczkę micro, jest tylko z usługami i sklepem play. Resztę można później dociągnąć.

Przed wgraniem polecam zrobić kopię kontaktów i plików. Ja mam kontakty na serwerach Google, także przywrócenie idzie szybko. Pliki z telefonu nigdy mi nie zginęły, ale jak macie coś ważnego - zgrajcie dla spokojnej głowy.

Procedura:
1. Wgrywamy na dowolną pamięć w telefonie (sdcard0 albo sdcard1) paczkę z CM. Opcjonalnie jak chcemy zachować kernel ThunderZap, wgrywamy również i tą paczkę. No i jeśli ktoś chce to GApps'y.
2. Odpalamy flashtool'a i podłączamy telefon w trybie Fastboot (podłączamy USB trzymając Vol+).
3. Wgrywamy boot.img z paczki z kernelem ThunderZap.
4. Odłączamy telefon od kabla i uruchamiamy go wciskając na przemian Vol+ i Vol- co przeniesie nas do recovery.
5. W recovery robimy Wipe (opcja Clean to install to new ROM). Potem Wipe Cache i Dalvik.
6. Instalujemy ROM z CM12. Po instalacji wybieramy restart telefonu. Jeśli chcemy GApps, instalujemy je analogicznie jak ROM, ale bez Wipe'ów.
7. Pierwszy rozruch może potrwać do 10 minut. Prawidłowy start obwieści nam na początek okienko z informacją, że system aktualizuje aplikacje.
8. Konfigurujemy telefon pod siebie i cieszymy się nowym systemem. :)

Jeśli chcemy zachować kernel ThunderZap - podłączamy telefon w trybie fastboot, wgrywamy ten sam boot.img co przed instalacją, ale musimy wejść w recovery i doinstalować paczkę z której braliśmy plik boot.img. Polecam przed instalacja poczekać aż telefon złapie sieć, żeby baseband dobrze się załadował.

Po tych krokach nie powinniśmy stracić basebandu. U mnie działa wszystko włącznie z aparatem i kamerą. Nie wiem czy działa Radio, bo go nie używam. :)

Changelog z bieżącymi aktualizacjami: http://www.cmxlog.com/12/taoshan/


Pytania można śmiało zadawać tutaj.

ZiomalMarcin otrzymał za ten post 9 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+hoppek, notonlypierogi.
ZiomalMarcin Male
Show must go on!
Junior Admin

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy A52s 5G | Galaxy Note 8
Soft: Android 12 | Android 9
Operator: Heyah
Age: 31
Location: Polska

Joined: 7 Mar 2009
Online: 201d 7h 13m 13s
Posts: 4621Topics: 121
Reputation point: 6384
    Windows 8.1 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by hoppek » 4 Apr 2015, o 15:52

Wycieki pamięci zdarzają się?
Image

XDˣᴰ
hoppek Male
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro
Soft: iOS 16
Operator: Orange
Age: 27
Location: Katowice

Joined: 30 Apr 2009
Online: 290d 18h 3m 51s
Posts: 4661Topics: 415
Reputation point: 3242
    Windows 8.1 Chrome

Post by ZiomalMarcin » 4 Apr 2015, o 18:27

Powiem Ci, że nie wiem, działa stabilnie. Brakuje tylko większej ilości miejsca w pamięci telefonu. CM11 nie wiem czy wiązał pamięć wewnętrzną z pamięcią telefonu, ale było jej znacznie więcej.
ZiomalMarcin Male
Show must go on!
Junior Admin

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy A52s 5G | Galaxy Note 8
Soft: Android 12 | Android 9
Operator: Heyah
Age: 31
Location: Polska

Joined: 7 Mar 2009
Online: 201d 7h 13m 13s
Posts: 4621Topics: 121
Reputation point: 6384
    Windows 8.1 Chrome


Return to Modyfikacje Google Android

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests