Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Antena radia Sony Ericsson DIY.

Post Antena radia Sony Ericsson DIY. 12 Sep 2012, o 19:35

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Heja. Pochwalę się w tym temacie swoją antenką zrobioną do C902. Wtyka pozyskana z ładowarki, jest rozkręcana. Problem był w wybiciem dziurki na pin, plastik był gruby ale poradziłem sobie małym śrubsztakiem. W sumie to antenka zrobiona z nudów i ciekawości. :) Drut ma długość ok. 15cm, w domu ogarnia Radio Zet, RMF FM, Radio Maryja, Jedynka, Trójka polskie radio, Polskie Radio Rzeszów. Działa RDS. Radio z patchem z możliwością włączenia bez słuchawek. Sama antena ma jeden pin, na pozycji 2. Pin jest zaklejony, nie jest sprężynujący jak w oryginale, w takiej odległości żeby dobrze łączyło i nie zniszczyło ginazda.

Image
Image
Image

Wiem że może i stare, FastPorty wycofano w 2010 roku, ale dla kogoś kto lubi zrobić coś samemu może się przydać. ;)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Antena radia Sony Ericsson DIY. 12 Sep 2012, o 19:49

Female - Moderator  Posts/Topics821/35  Reputation point 2414 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Da się zrobić takie cuś tylko że jack 3,5?
Reply with quote 


Post Re: Antena radia Sony Ericsson DIY. 12 Sep 2012, o 20:03

Male - 70%  Posts/Topics266/64  Reputation point 174 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Da się zrobić coś podobnego z Pop-Portem? wyjąłem starą poczciwą 6230i z szuflady i chcę coś do niej zrobić(już jest np.trochę zmodowana)
Reply with quote 


Post Re: Antena radia Sony Ericsson DIY. 12 Sep 2012, o 20:58

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
emberdo, Skejter100, na pewno da się coś w ten deseń wymyślić, lecz estetyka może być gorsza. No i zaemulować podłączone słuchawki. Jakbym miał na czym testować, to bardzo chętnie bym się pobawił. W nokiach przynajmniej tych z jackami za antenę robi obwód mikrofonu tak mi się wydaje. ;)
Reply with quote 


Post Re: Antena radia Sony Ericsson DIY. 12 Sep 2012, o 22:00

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
w Popporcie zwiera się 2 i 3 pin w gnieździe jeśli dobrze pamiętam i jest wykryty.
Ale ja to zwykle robiłem prościej -> Stare słuchawki które nie działały, ucinałem tak żeby został kawałek kabla i miałem antenę ;D Jak mamy telefon w ręce to łapie dobrze bo nasze ciało jako antena, jak leży to możemy o coś zaczepić i będzie dobrze grać :P
Reply with quote 


Post Re: Antena radia Sony Ericsson DIY. 12 Sep 2012, o 22:54

Male - Friend  Posts/Topics690/54  Reputation point 1220 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
emberdo wrote:
Da się zrobić takie cuś tylko że jack 3,5?

Mi radio działało i łapało na samym wtyku 3,5 (praktycznie bez kabla), przydaje się czasami taki patent

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests