Aranżacja kabli w obudowie Brutus BT-410.

Dyskusje o sprzęcie komputerowym, problemy, doradzanie.

Post by hoppek » 25 Sep 2014, o 21:40

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś u siebie się w takie coś bawił. Wczoraj, chcąc podłączyć drugi dysk twardy nie byłem w stanie tego zrobić, ponieważ kabel zasilający nie sięgał do drugiego dysku. Winą jest zła organizacja kabli w obudowie. Większość nieużywanych kabli jest zaciśnięte przez kartę graficzną, część kabli leży luzem w koszyku na dyski twarde. Mam obudowę SPC Brutus BT-410 i tutaj pytanie do osób, które mają tę obudowę. Da się tam jakoś sensownie kable ogarnąć? Bo widzę, że tam jest możliwe tylko podstawowe ułożenie kabli. A w innych obudowach jest to na zasadzie, że z tyłu przeciągam kable i prowadzę je przez trzy lub więcej otworów z lewej strony obudowy.
Image

XDˣᴰ
hoppek Male
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro
Soft: iOS 16
Operator: Orange
Age: 27
Location: Katowice

Joined: 30 Apr 2009
Online: 290d 18h 3m 51s
Posts: 4661Topics: 415
Reputation point: 3242
    Windows 8.1 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 25 Sep 2014, o 21:48

Bierzesz taśmę izolacyjną, paczkę trytytek i organizujesz jak chcesz, żadna filozofia :mryellow: Sam tak robiłem w moich stacjonarkach xP
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 2h 53s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Firefox

Post by hoppek » 25 Sep 2014, o 21:55

Tyle to ja też wiem. Chciałbym jakoś te kable poprowadzić za płytą główną, a za bardzo nie ma jak.
Image

XDˣᴰ
hoppek Male
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: iPhone 14 Pro
Soft: iOS 16
Operator: Orange
Age: 27
Location: Katowice

Joined: 30 Apr 2009
Online: 290d 18h 3m 51s
Posts: 4661Topics: 415
Reputation point: 3242
    Windows 8.1 Chrome

Post by ZiomalMarcin » 25 Sep 2014, o 22:17

hoppek wrote:Tyle to ja też wiem. Chciałbym jakoś te kable poprowadzić za płytą główną, a za bardzo nie ma jak.


No to spróbuj na górnej ścianie, tylko nie wiem czy długości Ci wystarczy.
ZiomalMarcin Male
Show must go on!
Junior Admin

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy A52s 5G | Galaxy Note 8
Soft: Android 12 | Android 9
Operator: Heyah
Age: 31
Location: Polska

Joined: 7 Mar 2009
Online: 201d 7h 13m 13s
Posts: 4621Topics: 121
Reputation point: 6384
    Windows 8.1 Chrome

Post by Hans » 25 Sep 2014, o 22:28

Wszystko da się ogarnąć, szczególnie jeśli masz długie kable w zasilaczu.

Image
Image
Image
Tu akurat taki trochę fail, myślałem, że kabel od zasilania proca jest wystarczająco długi i sięgnie jak pociągne go koło płyty, okazało sięinaczej :E. Teraz to wygląda dużo lepiej, ale nie chce mi się robić zdjęcia.

Ogólnie to tak. Jeśli chce ci się pobawić wiertłem to możesz sobie tyłem puścić kabel do proca, testowałem to już i na lajcie się mieści. Druga sprawa na lewo od miejsce na koszyka jest puste miejsce tam wrzucasz wszystkie nieużywane kable molexy, saty jak nie potrzebujesz aż tyle. Jeśli masz w miarę długie kable w zasilaczu to nad wyżej wspomnianym miejscem na kable jest taką dziura, przez nią możesz przecisnąć 24 pin, zasilanie grafiki, zasilanie do nagrywarki. Dzięki temu kable nie będą walały się luzem po obudowie i część kabla schowa się w przodzie obudowy. Co do dysków, jeśli nie masz wentylatora na przodzie to możesz obrócić dyski o 180°i wtedy zasilanie do dysku puszczasz albo pod miejscem na dyskiem, albo tam gdzie pochowałeś kable, zmniejsza to trochę burdel w kablach, ale jeśli masz wentylator na przodzie to się nie zmieścisz. Żeby ograniczyć trochę burdel początek wszystkich kabli wychodzących z zasilacza możesz spiąć opaską zaciskową, tylko nie za dużo bo potem będziesz miał problem z długością kabli.
Ogólnie ogarnianie kabli w tej obudowie bez paru modyfikacji to męczarnia. Najlepiej mieć modularny zasilacz i wtedy burdel znacznie się zmniejsza. Za każdym razem jak "odkurzam" kompa i potem na nowo ogarniam kable to leci tysiąc ****, zanim zrobię to tak jak chcę.
Image

Hans otrzymał za ten post 8 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+hoppek.
Hans Male
Say WHAT!?
90%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Redmi 3S
Soft: 6.0.1
Operator: Play
Age: 27
Location: Myślenice/Kraków

Joined: 22 Jul 2010
Online: 65d 6h 42m 40s
Posts: 401Topics: 39
Reputation point: 863
    Windows 7 Chrome


Return to Hardware

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests