Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Aranżacja kabli w obudowie Brutus BT-410.

Post Aranżacja kabli w obudowie Brutus BT-410. 25 Sep 2014, o 21:40

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć czy ktoś u siebie się w takie coś bawił. Wczoraj, chcąc podłączyć drugi dysk twardy nie byłem w stanie tego zrobić, ponieważ kabel zasilający nie sięgał do drugiego dysku. Winą jest zła organizacja kabli w obudowie. Większość nieużywanych kabli jest zaciśnięte przez kartę graficzną, część kabli leży luzem w koszyku na dyski twarde. Mam obudowę SPC Brutus BT-410 i tutaj pytanie do osób, które mają tę obudowę. Da się tam jakoś sensownie kable ogarnąć? Bo widzę, że tam jest możliwe tylko podstawowe ułożenie kabli. A w innych obudowach jest to na zasadzie, że z tyłu przeciągam kable i prowadzę je przez trzy lub więcej otworów z lewej strony obudowy.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Aranżacja kabli w obudowie Brutus BT-410. 25 Sep 2014, o 21:48

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Bierzesz taśmę izolacyjną, paczkę trytytek i organizujesz jak chcesz, żadna filozofia :mryellow: Sam tak robiłem w moich stacjonarkach xP
Reply with quote 


Post Re: Aranżacja kabli w obudowie Brutus BT-410. 25 Sep 2014, o 21:55

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Tyle to ja też wiem. Chciałbym jakoś te kable poprowadzić za płytą główną, a za bardzo nie ma jak.
Reply with quote 


Post Re: Aranżacja kabli w obudowie Brutus BT-410. 25 Sep 2014, o 22:17

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
hoppek wrote:
Tyle to ja też wiem. Chciałbym jakoś te kable poprowadzić za płytą główną, a za bardzo nie ma jak.


No to spróbuj na górnej ścianie, tylko nie wiem czy długości Ci wystarczy.
Reply with quote 


Post Re: Aranżacja kabli w obudowie Brutus BT-410. 25 Sep 2014, o 22:28

Male - 90%  Posts/Topics401/39  Reputation point 863 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Wszystko da się ogarnąć, szczególnie jeśli masz długie kable w zasilaczu.

Image
Image
Image
Tu akurat taki trochę fail, myślałem, że kabel od zasilania proca jest wystarczająco długi i sięgnie jak pociągne go koło płyty, okazało sięinaczej :E. Teraz to wygląda dużo lepiej, ale nie chce mi się robić zdjęcia.

Ogólnie to tak. Jeśli chce ci się pobawić wiertłem to możesz sobie tyłem puścić kabel do proca, testowałem to już i na lajcie się mieści. Druga sprawa na lewo od miejsce na koszyka jest puste miejsce tam wrzucasz wszystkie nieużywane kable molexy, saty jak nie potrzebujesz aż tyle. Jeśli masz w miarę długie kable w zasilaczu to nad wyżej wspomnianym miejscem na kable jest taką dziura, przez nią możesz przecisnąć 24 pin, zasilanie grafiki, zasilanie do nagrywarki. Dzięki temu kable nie będą walały się luzem po obudowie i część kabla schowa się w przodzie obudowy. Co do dysków, jeśli nie masz wentylatora na przodzie to możesz obrócić dyski o 180°i wtedy zasilanie do dysku puszczasz albo pod miejscem na dyskiem, albo tam gdzie pochowałeś kable, zmniejsza to trochę burdel w kablach, ale jeśli masz wentylator na przodzie to się nie zmieścisz. Żeby ograniczyć trochę burdel początek wszystkich kabli wychodzących z zasilacza możesz spiąć opaską zaciskową, tylko nie za dużo bo potem będziesz miał problem z długością kabli.
Ogólnie ogarnianie kabli w tej obudowie bez paru modyfikacji to męczarnia. Najlepiej mieć modularny zasilacz i wtedy burdel znacznie się zmniejsza. Za każdym razem jak "odkurzam" kompa i potem na nowo ogarniam kable to leci tysiąc ****, zanim zrobię to tak jak chcę.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests





cron