[210] Asha 210 - usunięty PM file - "Contact Service"

Problemy z aplikacjami, grami, motywami i wszelkimi dodatkami.

Post by macio232 » 18 Feb 2014, o 23:35

Witam, jestem posiadaczem telefonu Nokia Asha 210. Próbowałem sam zdjąć SIMlocka, co okazało się okropnym błędem. Otóż w ferworze walki usunalem Permenent Memory file... nie robiac uprzednio Back Up'a
Obecnie telefon wyświetla Contact Service.
Pytanie moje brzmi - 1)czy warto zanosić telefon do autoryzowanego serwisu? domyślam eis, że gwarancja tego nie obejmuje, ale może jako płatną usługę zechcą mi to naprawić? ktoś orientuje się ile mogłoby to kosztować?

2)czy nieautoryzowany serwis jest w stanie to zrobić? wiem - utrata gwarancji

3)czy mogę wgrać PM file z takiego samego modelu telefonu? (jestem w posiadaniu takiego pliku i wiem, jak go wgrać) Jestem trochę zielony w tych tematach, więc proszę bez śmiania. Albo ewentualnie go zedytować (numer IMEI i te sprawy) i dopiero wgrać?

Dzięki z góry za wszystkie konstruktywne odpowiedzi;)
macio232 Female
User
 
Offline
 
Telefon: N900
Operator: Orange
Age: 48

Joined: 18 Feb 2014
Online: 1h 16m 4s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Opera

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 19 Feb 2014, o 00:29

No brawo... Trza było nie grzebać to by problemu nie było :roll:

IMO można spróbować w serwisie, może naprawią. Na pewno nie próbuj wgrywać PMa od innego telefonu albo nie próbuj robić solucji które wymagają BOXa (erase pamięci, wgranie czystego PM i wgranie backupów swojego, tego po USB nie zrobisz)
Możesz jeszcze spróbować wgrać soft w wersji jaką miałeś albo nowszej, z tego co kiedyś próbowałem to chyba przy flashowaniu są przeliczane sumy kontrolne w PMie i czasem gdy po wgraniu innego PMa telefon się nie chce włączyć to można spróbować przeflashować, raz już tak postawiłem telefon ;)
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 2h 53s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Firefox

Post by macio232 » 19 Feb 2014, o 01:19

nemo333 wrote:Możesz jeszcze spróbować wgrać soft w wersji jaką miałeś albo nowszej, z tego co kiedyś próbowałem to chyba przy flashowaniu są przeliczane sumy kontrolne w PMie i czasem gdy po wgraniu innego PMa telefon się nie chce włączyć to można spróbować przeflashować, raz już tak postawiłem telefon ;)


Czyli gdyby serwis mi nie chcial tego zrobic to moge sprobowac wgrac PM'a z innego telefonu(bo czystego nie mam) i wtedy przeflashowac system?

a co do wgrywania backaupu PM'a to znalazlem cos takiego - http://www.youtube.com/watch?v=snTNTqiwK7M . Uwazasz, ze to nie zadziala? (gdybym taki back up posiadal)

Wlasciwie o co chodzi z tym PM'em? Dlaczego w serwisie mieliby mi tego nie zrobic skoro programujac telefon musza to zrobic w fabryce, czy gdziestam?
I z tego co przeczytalem, to w przypadku starszych Nokii nie jest to problemem, a dla tych nowszych po prostu jeszcze nikt nie ukradl informacji u zrodla(Nokii) jak to tam wszystko jest zaprogramowane?

Dzieki za odzew:)
macio232 Female
User
 
Offline
 
Telefon: N900
Operator: Orange
Age: 48

Joined: 18 Feb 2014
Online: 1h 16m 4s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Opera

Post by nemo333 » 19 Feb 2014, o 02:38

NIE! Nie próbuj samemu wgrywać PM od innego telefonu. W obecnym stanie spróbuj po prostu go przeflashować Phoenixem, możesz nawet bez utraty danych w trybie Update Software. Po prostu żeby wgrać na nowo soft.
Jak po tym nie wstanie to oddaj na gwarancję na której raczej powinni go naprawić ;)

A z tego co widzę na filmie to podana jest podobna procedura (wgranie softu i wgranie backupu PMa, no ale właśnie, trzeba mieć taki backup :D )

Jednak sugeruję oddać na gwarancję a nie się samemu bawić bo możesz narobić jeszcze większego problemu i potem jak odrzucą gwarancję to naprawa w komisie będzie drogo kosztować xP
Image

nemo333 otrzymał za ten post 1 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+macio232.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 2h 53s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Firefox

Post by macio232 » 3 Mar 2014, o 21:49

Oddałem na gwarancję i naprawili. Na gwarancji napisali, że dokonali aktualizacji oprogramowania, wiec gdybym przeflashowal, to pewnie tez by się naprawiło:)
macio232 Female
User
 
Offline
 
Telefon: N900
Operator: Orange
Age: 48

Joined: 18 Feb 2014
Online: 1h 16m 4s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Opera


Return to [S40] Software

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests