Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 22 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Pomysł] Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii

Post [Pomysł] Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 20:40

Male - 60%  Posts/Topics211/15  Reputation point 87 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Jak w temacie.
Chcialbym zbudowac z wami obszerna baze telefonow, ze zdjeciami, zaczynajac od starych modeli ktorych wiekszosc z was nie widziala :P, jest wiele modeli ktore nie ukazaly sie nawet w polsce, bylo by to cos fajnegoi mysle ze interesujacego. Wiem ze pelno tego w necie ale nie kazde forum ma taka baze, ktora zrobimy od podstaw.

Prosze o opinie

Last post
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 20:42

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Firefox
Dyskutowaliśmy an ten temat i wtedy to nie przeszło. Nie ma jak tego fajnie zintegrować z forum a poza tym nie potrzebujemy takiej funkcjonalności.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:26

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ktoś już kiedyś rzucił takim pomysłem. :hmm:
Stanęło na tym, że najlepiej umieszczać info tego typu na Wiki: http://wiki.nokiahacking.pl/Kategoria:Telefony :)

[ Komentarz dodany przez: ryba: 2 listopada 2010, o 20:30 ]
Pewnie jakiś lamus :D
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:30

Male - 60%  Posts/Topics211/15  Reputation point 87 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
pawelooss wrote:
Ktoś już kiedyś rzucił takim pomysłem. :hmm:
Stanęło na tym, że najlepiej umieszczać info tego typu na Wiki: http://wiki.nokiahacking.pl/Kategoria:Telefony :)

ok to ja to rozbuduje :p tylko powiedzcie mi czy dziala nick i haslo z nokia hacking czy mam sie na nowo rejestrowac, i czy mozna tak zrobic zeby dodawac zdjecia do artykulow, prosze jesli sie nie da zrobcie to, bede wdzieczny

[ Komentarz dodany przez: ryba: 2 listopada 2010, o 20:32 ]
Użyj tego samego loginu co na forum aby się zalogować.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:35

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
oskarlada wrote:
czy mozna tak zrobic zeby dodawac zdjecia do artykulow

Na starym hostingu działało bez problemu, po przenosinach nie testowałem, co nie oznacza jednak, że nie będzie działać.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:41

Male - Friend  Posts/Topics600/77  Reputation point 787 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Eee, na wiki nikt nie zagląda. Można by było dodać poddział w kategorii "MAIN & HELP ZONE" który miałby nazwę "Baza Telefonów"...
Taki dział byłby zablokowany i byłyby tematy dotyczące np. Serii N, E...

Jakby pomysł wypalił, chętnie zająłbym się serią N :D
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:47

Male - 60%  Posts/Topics211/15  Reputation point 87 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Remix wrote:
Eee, na wiki nikt nie zagląda. Można by było dodać poddział w kategorii "MAIN & HELP ZONE" który miałby nazwę "Baza Telefonów"...
Taki dział byłby zablokowany i byłyby tematy dotyczące np. Serii N, E...

Jakby pomysł wypalił, chętnie zająłbym się serią N :D



dajcie nam szanse prosze :sweet:
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:50

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Remix, skrypt forum kompletnie nie nadaje się do jakichś baz czy zbiorów haseł z racji tego, że jest skonstruowany jako platforma do dyskutowania, a nie jako encyklopedia czegokolwiek.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:52

Male - 60%  Posts/Topics211/15  Reputation point 87 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
pawelooss wrote:
Remix, skrypt forum kompletnie nie nadaje się do jakichś baz czy zbiorów haseł z racji tego, że jest skonstruowany jako platforma do dyskutowania, a nie jako encyklopedia czegokolwiek.

nie chodzi o to zeby wyszukiwac jak w encyklopediach hasel ktore nas interesuja, chodzi o to zeby byl temat Baza telefonow, w temcie byly by posty
np Nokia 5110 - znalazlo by sie tam foto, dane, wszelkie informacje, i tak nastepny temat np nokia 5210, chodzi o to zeby byly numerycznie od poczatku produkcji :P mam duza wiedze na temat modeli
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:57

Male - Friend  Posts/Topics600/77  Reputation point 787 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss, w sumie racja...

Można zrobić w wiki, ale nikt by tego nie czytał więc nasza praca poszła by "na marne".
Może jakieś sugestie dotyczące publikacji wiki na głównej stronie? <_<
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 21:59

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
oskarlada, ale to są hasła. O wiele przyjemniej jest tworzyć je w MediaWiki, a to dlatego, że da się w bardzo prosty i szybki sposób zalinkować pojęcie Bluetooth i odesłać do wyjaśnienia, co to jest. Później można też dodawać kategorie i podzielić modele wg roku, serii czy czegokolwiek innego dla czytelnej orientacji. Na forum na pewno nie ma sensu czegoś takiego robić.

A odnośnik do artykułami z Wiki zarzuciłoby się chociażby jako temat przyklejony gdzieś i do FAQ. Więcej nie da się zrobić, by "ktoś to czytał".

[ Dodano: 2 lis 2010, o 20:59 ]
Remix wrote:
ale nikt by tego nie czytał

Bez przesady: http://wiki.nokiahacking.pl/Nokia_3110_classic ->Tę stronę obejrzano 111 razy.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 22:01

Male - 60%  Posts/Topics211/15  Reputation point 87 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
probowalem edytowac i pierwsze pytanie, dlaczego jak klikam edytuj w pierwszej sekcji tekstu wywala mi koniec
jak wgrac foto, bo wyskoczylo mi w kodzie cos z plikiem, wrzucilem link i zalinkowalo tylko w tekscie zdjecie - zrobilo tylko hiperlacze, drodzy admini pomozcie :P a zrobimy naprawde cos fajnego, ja chce bardzo sie jakosc przyczynic
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 22:05

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
oskarlada wrote:
probowalem edytowac i pierwsze pytanie, dlaczego jak klikam edytuj w pierwszej sekcji tekstu wywala mi koniec

Klikaj to "edytuj", które jest na górze strony, a nie w poszczególnych sekcjach.

oskarlada wrote:
bo wyskoczylo mi w kodzie cos z plikiem

OK, tu widzę poważniejszy błąd. Zajdzie konieczność konsultacji z hostingiem = parę dni.
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 22:10

Male - Friend  Posts/Topics600/77  Reputation point 787 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Hmm.. Więc na dzień dzisiejszy nic nie zrobimy.

oskarlada, Proponuję pisanie w nokiahacking'owskim edytorze tekstu, gdyż można włączyć podgląd i zobaczyć co my tam na stukaliśmy :D

Przygotuj jakiś szablon i podeślij mi na gg (mam w profilu).

Miłej nocy życzę wszystkim xD
Reply with quote 


Post [Pomysł] Re: Baza telefonow z opisami, datami produkcji, zdjeciami, historia Nokii 2 Nov 2010, o 22:12

Male - 60%  Posts/Topics211/15  Reputation point 87 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Quote:
OK, tu widzę poważniejszy błąd. Zajdzie konieczność konsultacji z hostingiem = parę dni.

trzymam cie za slowo, brakuje mi takich robotek, kiedys mialem portal housebeats z przyjacielem, ale w klasie maturalnej odpuscilismy, moze kiedys sie reaktywuje, okolo 10000 artykulow mielismy :P nie bylismy malym portalem
Last edited by oskarlada on 2 Nov 2010, o 22:14, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 22 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Zmiany nicków - deklaracje i historia zmian.

[ Go to pageGo to page: 1 ... 10, 11, 12 ]

Author: Filip (19 Aug 2009, o 13:29)

Views: 18131  •  Replies: 168

Last post: ^Joint Doctor^ (1 Feb 2014, o 21:46) View the latest post



Testy telefonów

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: boczkens (31 Aug 2009, o 08:51)

Views: 2588  •  Replies: 20

Last post: IuDeX (1 Sep 2009, o 13:33) View the latest post



Propozycja testu Nokii N97 ;)

Author: Iliaden (10 Jul 2009, o 21:43)

Views: 1899  •  Replies: 11

Last post: boczkens (31 Aug 2009, o 08:51) View the latest post



Konkurs na najlepszą recenzję/artykuł o Nokii

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: Mati91 (24 Apr 2012, o 20:51)

Views: 2328  •  Replies: 18

Last post: nemo333 (28 Apr 2012, o 23:30) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 3 guests