[500] Belle Refresh Ultimate V3.0

Custom ROM-y zawierające kompleksowo zmodyfikowane własne kompilacje Symbiana.
Forum rules
Image

Post by tomekkk12343 » 29 Apr 2013, o 20:50

xseejay91x wrote:Denerwujący mnie błąd to brak możliwości ręcznego ustawienia wielkości tapety z danego pliku obrazu.


Mogłeś też zauważyć braku edytora wideo i zdjęć a to właśnie te 2 edytory odpowiadają za takową funkcje. Musisz je zainstalować, ja osobiście pobrałem je z chomikuj.

[ Dodano: 28 kwi 2013, o 22:42 ]
Slawek725 wrote:Przyznam, że soft jest szybki i stabilny, jednak ma dla mnie jeden znaczny minus, mianowicie ograniczenie głośności. Po przejściu pewnego progu na słuchawkach blokuje się na jednym poziomie i nawet jak się podgłośni to przez 0.5 s jest zwykła głśność i znowu wraca do blokady.

To kolego jest spowodowane tym że po ostatniej aktualizacji doszedł do tej nokii komunikat o tym że zbyt głośne słuchanie może uszkodzić słuch czy coś takiego i potwierdzałeś go a tu właśnie ten komunikat się aktywuje ale nie masz możliwości go potwierdzić i dlatego głośność zatrzymuję się w połowie.

Właśnie udało mi się to wyłączyć! Można to zrobić przez rompatchera patchem HighLevelVolumeFix(BelleRefresh)
tomekkk12343 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Operator: T-Mobile
Age: 30
Location: Stalowa Wola

Joined: 20 Feb 2013
Online: 3h 56m 47s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by maro198805 » 31 May 2013, o 20:20

włączyłem pacze w rompatcher wszystkie i sie telefon wlacza ale muli i wylacza jak to wylaczyc
maro198805 Male
User
 
Offline
 
Telefon: N70
Soft: v 5.0705.3.0.1 RM-84
Operator: Plus
Age: 35
Location: Opoczno

Joined: 29 Nov 2010
Online: 20h 50m 22s
Posts: 8Topics: 4
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by patryk.98 » 10 Jun 2013, o 07:14

Nie włączaj wszystkich patchy, ponieważ możesz uszkodzić soft. Użyj tylko Open4All, InstallServer
Pozdrawiam,
Patryk.98
patryk.98 Male
60%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Soft: Belle Delight
Operator: Orange
Age: 26
Location: Polska,Dolnośląskie

Joined: 16 Nov 2010
Online: 3d 14h 43m 39s
Posts: 249Topics: 61
Reputation point: 80
    Windows 7 Chrome

Post by mrlukasz » 30 Jun 2013, o 14:57

witam

to jest najnowszy soft do noki 500 ? jeśli tak poprosił bym o link do pobranie ale nie z 4share tylko z czegos innego pozdrawiam
kanał irc symbina po polsku
serwer: irc.freenode.net
kanał: #symbian-pl
klient webowy irc-a http://www.symbian.ls1.pl
mrlukasz Male
10%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Soft: 111.021.0028
Operator: Play
Age: 40
Location: Wola Śląskie

Joined: 14 Feb 2013
Online: 21h 59m 5s
Posts: 24Topics: 11
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by patryk.98 » 30 Jun 2013, o 20:05

To jest modyfikacja najnowszego softu o Nokii 500.
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
Pozdrawiam,
Patryk.98
patryk.98 Male
60%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Soft: Belle Delight
Operator: Orange
Age: 26
Location: Polska,Dolnośląskie

Joined: 16 Nov 2010
Online: 3d 14h 43m 39s
Posts: 249Topics: 61
Reputation point: 80
    Windows 8.1 Internet Explorer

Post by Paweloss » 12 Jul 2013, o 19:45

Jednym słowem, łał. Dzięki. Zaraz instaluje sofcika :) Pozdrawiam.

Jestem po testach. Wszystko ładnie pięknie. Ale mam jedno zastrzeżenie. Otóż. Po wejściu do "sklepu" ikony baterii, sygnału, wifi wracają z koloru niebieskiego, na biały "standardowy". Poza tym, wszystko okej. No i tło skrzynko odbiorczej wolałbym mieć na czarno, no ale trzeba się teraz przyzwyczaić do tła :) Nie wiem, czy samemu mogę usunąć tło skrzynki odbiorczej grzebiąc w plikach. Jednak zostanę przy sofciku. Dziękuję.
Paweloss Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 500
Soft: 111.021.0028 Belle Refresh
Operator: Heyah
Age: 30
Location: Legnica

Joined: 12 Sep 2012
Online: 15h 3m 39s
Posts: 36Topics: 9
Reputation point: 0
    Windows 8 Firefox

Post by KamilIce88 » 15 Jul 2013, o 15:50

Witam Czy można by dac ten soft na jakiś inny serwer niż na 4shared i dropbox bo wyskakuje error
KamilIce88 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6300, 5530XM, C3-01
Operator: Plus
Location: Polska

Joined: 11 Feb 2012
Online: 13h 14m 10s
Posts: 4Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 7 Internet Explorer

Post by patryk.98 » 5 Aug 2013, o 13:27

KamilIce88 wrote:Witam Czy można by dac ten soft na jakiś inny serwer niż na 4shared i dropbox bo wyskakuje error


Link z DropBox został zaktualizowany, można zasysać.
Pozdrawiam,
Patryk.98
patryk.98 Male
60%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Soft: Belle Delight
Operator: Orange
Age: 26
Location: Polska,Dolnośląskie

Joined: 16 Nov 2010
Online: 3d 14h 43m 39s
Posts: 249Topics: 61
Reputation point: 80
    Windows 8 Firefox

Post by adi3011 » 7 Aug 2013, o 23:15

Witam.
Ja również jestem po wgraniu tego softa do swojej 500-ki i ogółem, to zastrzeżeń brak, lecz irytuje mnie jedna sprawa. Otóż gdy próbuje włączyć przeglądarkę wbudowaną, to pojawia mi się tylko ikonka ładowania i wraca do pulpitu bądź też menu. W czym może tkwić problem? Jest szansa przeinstalowania tej przeglądarki? Np poprzez jakiś instalator sis ? Proszę o pomoc, bo przyznam że czasem używałem tej przeglądarki :(


Edit: Po ponownej instalacji softa problem ustąpił ;)
Last edited by adi3011 on 15 Aug 2013, o 13:34, edited 1 time in total.
Image
adi3011 Male
User

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N 500
Soft: Belle Refresh Ultimate
Operator: Plus
Age: 29
Location: Włocławek

Joined: 3 Nov 2011
Online: 19h 35m 38s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by patryk.98 » 8 Aug 2013, o 16:39

Ja takiego błędu osobiście nie miałem.
Ale powinna być możliwość jej przeinstalowania.
Pozdrawiam,
Patryk.98
patryk.98 Male
60%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Soft: Belle Delight
Operator: Orange
Age: 26
Location: Polska,Dolnośląskie

Joined: 16 Nov 2010
Online: 3d 14h 43m 39s
Posts: 249Topics: 61
Reputation point: 80
    Windows 8 Chrome

Post by adi3011 » 15 Aug 2013, o 11:59

Koledzy, proszę o pomoc, jak w tym sofcie usunąć rotację screenlock'a?(Chodzi mi tu o pliki które wyciągnąć z czystego softa i wrzucić do tego modowanego) Przyznam że denerwuje mnie to, gdyż używam autorotacji non stop i nie chcę jej wyłączać, tylko dlatego, że Nokia Bubble nie współgra z rotacją ekranu i gdy przez swoją nieuwagę na szybko zablokuje tela w "Landspace", to by go odblokować muszę wyjąć baterię ;/

A tu w załączniku dorzucam pliczek na poprawienie problemu z głośnością na słuchawkach ;)
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
Image
adi3011 Male
User

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N 500
Soft: Belle Refresh Ultimate
Operator: Plus
Age: 29
Location: Włocławek

Joined: 3 Nov 2011
Online: 19h 35m 38s
Posts: 3Topics: 1
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Post by peemde » 29 Aug 2013, o 15:26

Witam Szanownych Forumowiczów,

właśnie wgrałem powyższe oprogramowanie i nie potrafię powstrzymać zachwytu nad tym jak dobrze i płynnie działa telefon.
Wcześniej posiadałem Belle, gdyż mój operator (ORANGE) nawet nie przygotował możliwości aktualizacji do Belle Refresh, choć inni operatorzy dawno to zrobili. Tu widać jak Orange szanuje swoich klientów, ale mniejsza o większość.
Telefon z oryginalnej Anne do Belle zaktualizowałem za pomocą programu Nokia Suit i już nigdy więcej tego nie zrobię. Po aktualizacji funkcjonalność telefonu znacznie wzrosła z powodu nowych możliwości jakie się pojawiły z systemem Belle ale telefon strasznie mulił, wieszał się i nie nadawał się do normalnego użytku. Na szczęście moim wybawieniem okazał się Phoenix i oprogramowanie Belle Refresh Ultimate 3.0, które bardzo mnie zachwyciło i tchnęło nowego ducha w mój telefon.
Dziękuję wszystkim twórcom oprogramowania oraz wszystkim forumowiczom, dzięki którym takie coś powstało,

Pozdrawiam.

[ Dodano: 29 sie 2013, o 15:26 ]
Witam ponownie,

po kilku dniach użytkowania softu wykryłem w nim kilka błędów:
1. zamiast przecinka w smsach jest kropka. Dotykając przecinka widać w podświetleniu przecinek, jednak pisze się kropka i tak też się wysyła. Tzn nie ma przecinka
2. telefon po zablokowaniu klawiatury często zmienia pozycję ekranu na poziomą i podczas odblokowywania klawiatury guzik odblokuj z dołu przenosi się na środek poziomego ekranu, co troszkę utrudnia odblokowanie, niestety akcelerometr nie działa poprawnie i dopiero po odblokowaniu ekran wraca do pozycji startowej.
3. Raz telefon się przywiesił i zwariował ale na szczęście wyjęcie baterii i ponowne uruchomienie pomogło.
4. Nie wiem czy to wina bezpośrednio tego oprogramowania, jednak jakoś rozmów wyraźnie spadła, nie wiem z jakiego powodu. Większość rozmówców słabo słychać lub rozmówcy słabo mnie słyszą. Nie wiem czym to jest spowodowane. Zasięg mam na full. Niestety ostatnio bardzo często się to zdarza, nawet podczas rozmów telefonicznych z użytkownikami telefonów stacjonarnych, tak więc raczej wina leży po mojej stronie. Bezpośrednio jeszcze nie wiem czy to wina tego oprogramowania czy mojej zamoczonej karty SIM (która spędziła w jeziorze białym 12godzin), a być może prac konserwatorskich na wieżach nadawczych w mojej okolicy. Wieczorem wrzucę inny soft do testowania zapewne będzie to Belle Light i wtedy zobaczymy czy coś się poprawiło i czy problem się nasilił czy ustąpił.

Jeśli jest taka możliwość to proszę o sprawdzenie czy inni użytkownicy, podobnie jak ja, odnotowali powyższe ekscesy ze swoim telefonem. Bardzo interesuje mnie czy macie przecinek w smsach i w jaki sposób da się to naprawić. Jeżeli okaże się iż słaba jakość rozmów to nie wina oprogramowania z całą pewnością wrócę do tego oprogramowania bo jest bardzo fajne lekkie i przejrzyste.

Pozdrawiam Serdecznie,
peemde
peemde Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Operator: Orange
Age: 34

Joined: 27 Aug 2013
Online: 1h 45m 47s
Posts: 4Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome

Post by xseejay91x » 30 Aug 2013, o 12:48

1. Nie mam problemów z przecinkiem, a z moda korzystam już od ładnych paru miesięcy.
2. Mam podobnie, aczkolwiek nie przeszkadza mi to aż tak bardzo.
3. Osobiście ze spontanicznym "powieszeniem" miałem do czynienia góra trzy razy. Telefon jednak wiesza się przy modyfikacji balansu w korektorze graficznym (po prostu bug), więc radzę przy nim akurat nie majstrować. :no:
4. Do słabej słyszalności rozmówcy w Nokii 500 mam zastrzeżenia praktycznie od zakupu sprzętu. Czy po wgraniu modyfikowanego CFW zachodzą jakieś zmiany? Szczerze? Nie pamiętam, nie zauważyłem... może ktoś inny się wypowie.
"21:37"
xseejay91x Male
60%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: OPPO A54 5G
Soft: Arrow OS
Operator: Orange
Age: 32
Location: Podkarpacie

Joined: 7 Dec 2009
Online: 2d 3h 44m 16s
Posts: 211Topics: 103
Reputation point: 388
    Windows 7 Chrome

Post by peemde » 30 Aug 2013, o 19:11

xseejay91x wrote:1. Nie mam problemów z przecinkiem, a z moda korzystam już od ładnych paru miesięcy.


Przyjacielu Drogi, sprawdź na klawiaturze QWERTY z Polskim językiem oprogramowania i wtedy sprawdź czy pisze Ci się przecinek. Na klawiaturze alfanumerycznej przy PL języku mam przecinek oraz przy QWERTY przy języku EN też mam przecinek jednak QWERTY i PL język menu niestety przecinka nie ma. Wgrywałem już ten soft na 3 sposoby w trybie normalnym i stay in mode oraz na deadphone i za każdym razem jest to samo przy QWERTY i PL nie mam przecinka, mógłbyś sprawdzić jak jest u Ciebie?

P.S Jakby ktoś miał ten problem to polecam zainstalować klawiaturę SWYPE i ona rozwiązuje problem, a przy okazji poprawia szybkość pisania smsów :)

Dziękuję i pozdrawiam
peemde Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Operator: Orange
Age: 34

Joined: 27 Aug 2013
Online: 1h 45m 47s
Posts: 4Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome

Post by Ponezer » 13 Sep 2013, o 18:07

Jestem zupełnie zielony w sprawach softów więc zwracam się do was.
Podajcie jakiś link do filmiku lub poradnika jak krok po kroku zainstalowac tego softa w mojej nokii 500.

Jeżeli zły dział albo coś to proszę o przeniesienie.
Ponezer Male
10%
 
Offline
 
Telefon: Nokia 500
Soft: Belle
Operator: Plus
Age: 28
Location: Łódź

Joined: 13 Sep 2013
Online: 10h 31m 10s
Posts: 16Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows 7 Firefox

Previous • Next

Return to Zmodyfikowane softy - Custom FW Symbian^3

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests