BlackBerry kończy z projektowaniem własnych telefonów!

Najnowsze doniesienia z branży GSM, recenzje nowości aplikacji i gier.

Post by pawelooss » 29 Sep 2016, o 10:48

Uzupełniając wyniki finansowe ogłoszone dziś przez BlackBerry słuchałem earnings call i wszystko było na dobrej drodze, ale wiadomość, o której wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu i tak spadła na mnie jak grom z jasnego nieba.

Image

BlackBerry oficjalnie kończy z projektowaniem i tworzeniem własnych smartfonów

Jest dokładnie tak jak pisaliśmy we wczorajszym poście: BlackBerry oddeleguje swój dział hardware, ale mimo wszystko człowiek nie do końca w to wierzył do póki tego nie usłyszał:

„Spółka planuje zakończyć cały wewnętrzny dział hardware i zleci tę funkcję swoim partnerom. Pozwoli nam to na obniżenie wymogów kapitałowych i zwiększyć zwrot z zainwestowanego kapitału”

Wygląda więc na to, że nie możemy już liczyć na odważne, wyróżniające się od pierwszego spojrzenia smartfony, jak Classic, Passport, czy PRIV. Wątpię czy w ogóle zobaczymy jeszcze jakiś wyjątkowy model Androida z klawiaturą, bo do tej pory nie było o czymś takim mowy. Lubię DTEKa, którego działanie systemu praktycznie nie różni się od 2 razy droższego PRIVa, ale jednak brakować będzie tego unikalnego wrażenia, które prezentowały sobą „oryginalne” BlackBerry. Nawet król Bold miał sporo wad hardware’owych z tragiczną klapką i baterią, aparatem ze słabym autofocusem, a także odpryskującym się lakierem pomiędzy klawiszami, ale choć ja swój model sprzedałem wtedy na rzecz Torcha 9810, to prawda jest taka, że do dziś nie widziałem ładniejszego telefonu jak 9900…

TCL z kolei to dobrze rozwijająca się firma, która jest w stanie produkować telefony dużo niższym kosztem, a wszyscy wiemy jak został wyceniony ostatni opracowany w 100% przez BlackBerry smartfon – PRIV. Choć więc ciężko przewidzieć czy nawet fani marki spojrzą w ogóle w stronę smartfonów z którymi BlackBerry ma wspólne tylko logo, to jest szansa, że jeśli będą zabezpieczone tak jak DTEK50 znajdą swoją niszę w kategorii najbezpieczniejszych urządzeń z Androidem.

Na pewno nie zobaczymy już telefonu z BlackBerry 10 – to już byłoby szaleństwo wydawać coś nowego z martwym systemem, ale jak dziś mi podesłał Itam, OS 10.3.3 pojawił się na serwerach BlackBerry w wersji produkcyjnej, więc przynajmniej zaktualizują nam zabezpieczenia (i oczywiście nic więcej).

Image

Kto wie – jak wspominał wczoraj Kuba: może to być najlepsza droga jaką w tym momencie mogło obrać BlackBerry, gdyż skupią się w 100% na oprogramowaniu i usługach, a nie będą przejmować wydatkami na hardware, które zjadają ogromne środki pieniężne. W dobie tanich, wydajnych smartfonów z Chin która firma może sobie pozwolić na takie funkcjonowanie, skoro tacy giganci jak Sony, czy HTC mają podobne problemy (już nie mówiąc o Microsoft z ich systemem).

Miejmy nadzieję, że już wkrótce dowiemy się czegoś więcej, a tymczasem proponuję minutę ciszy za pamięć oficjalnie poległego systemu BlackBerry 10. Za piękną próbę zwalczenia duopolu systemów mobilnych i za wzór narzędzia do produktywnej pracy i multitaskingu!

Źródło: bbnews.pl
ImageImageImage

Kolekcja ➔ Apple iPhone 5s && BlackBerry Curve 9320 && Ericsson A2618s, A2628s && Götze & Jensen GFE36 && MaxCom MM432BB
&& HTC HD2 && Motorola RAZR V3, V2288 && Samsung Galaxy S && Siemens A52 && Sony Ericsson C902 && Sony Xperia E, Xperia Z3C
&& N♥kia 100, 1100, 1110, 1600, 1616, 3100, 3110c, 3210, 3310, 3410, 3510i, 5510, 5800XM, 6020, 6230i, 6300, 6303c, 6610i, 7260, 7360

&& N♥kia Lumia 730 Dual SIM, Lumia 800, E50, E51, E52, E7-00, N8-00, N900, N9-00, N95 8GB, N-Gage && OnePlus 5T && Tracer Ovo 1.2 :)
pawelooss Male
Pan i Władca!
Administrator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: N♥kia E52 || One+ 5T || iPhone 5s
Soft: CFW 081.003 || Android 10 || iOS 12
Operator: Play
Age: 31
Location: Ruda Śląska

Joined: 27 Feb 2009
Online: 665d 14h 20m 5s
Posts: 12081Topics: 1215
Reputation point: 17483
    Windows 10 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to Nowości & Ciekawostki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest