Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Uwaga] Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS?

Post [Uwaga] Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 22 Dec 2023, o 11:10

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Edge
Image

Witam!
Mam pytanie i ew. uwagę dot. forum. Chodzi o bezpieczeństwo. Dlaczego forum Nokiahacking nie używa protokołu HTTPS i nie posiada ważnego certyfikatu? Pod koniec 2023 roku strony tego typu moim zdaniem powinny zawierać SSL i używać protokołu szyfrowanego...

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Last post
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 22 Dec 2023, o 14:12

Male - Sponsor  Posts/Topics9187/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Administrator wie o tym od dawna, ale nie widzi potrzeby. Ważniejsze jest, żeby dało się otworzyć forum ze starych trupów typu Nokie sprzed 15 lat, niż żeby trzymać się współczesnych standardów.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 22 Dec 2023, o 14:18

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Linux Firefox
Dokładnie, i o to chodzi ;D
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 22 Dec 2023, o 15:07

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Edge
Co? Zawsze mamy inny sprzęt, na którym można Nokiahacking.pl otworzyć. Android, iOS, PC z Windows czy Linux, MacOS X itd. Wycieknie coś i co wtedy?

[ Dodano: 22 gru 2023, o 14:07 ]
Sprawdziłem, czy da się na Androidzie to forum otworzyć. Da się, ale strona nie przystosowana do ekranu dotykowego...
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 22 Dec 2023, o 18:32

Male - Sponsor  Posts/Topics9187/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Zawsze mamy inny sprzęt, na którym można Nokiahacking.pl otworzyć
Ale ma być kompatybilne ze starymi trupami ;)
Sprawdziłem, czy da się na Androidzie to forum otworzyć
Owszem, czemu by się miało nie dać?
ale strona nie przystosowana do ekranu dotykowego...
Nic dziwnego. Za czasów świetności tego forum nie korzystało się jeszcze z ekranów dotykowych na taką skalę.

?style=4 ten styl działa trochę lepiej.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 22 Dec 2023, o 18:55

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Edge
oo, skórki tu są? Jak je zmienić?

Co do tego SSL i HTTP - no OK, są też inne strony bez tego.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 26 Dec 2023, o 13:05

Male - Sponsor  Posts/Topics334/140  Reputation point 233 
Offline  Profile  WWW 
Android Safari
Po prostu nie uźywaj tego samego hasła co do wazniejszych serwisow jak się obawiasz podsluchania hasla.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 28 Dec 2023, o 08:54

Male - Sponsor  Posts/Topics9187/98  Reputation point 6525 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
skórki tu są
Nie ma
Jak je zmienić?
Nie ma oficjalnej możliwości zmiany, bo nie istnieją żadne inne poza tymi dwoma, które poznałeś.
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 28 Dec 2023, o 16:38

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Linux Firefox
Jeszcze style=1 i style=2
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 6 Jan 2024, o 01:42

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Android Firefox
nemo333 wrote:
żeby dało się otworzyć forum ze starych trupów typu Nokie sprzed 15 lat

Owszem. Nie ukrywam, że to jest jeden z głównych powodów utrzymywania takiego stanu rzeczy, ponieważ jest tu całkiem spore grono stałych użytkowników, którzy posiadają tego typu sprzęty i chcą nadal za pomocą nich łączyć się bezpośrednio z forum. Chociaż jeżeli dałoby się utrzymywać jednocześnie wersję HTTP dla tych staroci, jak i HTTPS dla współczesnych urządzeń, to byłbym bardzo rad, ponieważ również nie są mi w smak np. siłowe ostrzeżenia najnowszych wersji Chroma przed otwieraniem "potencjalnie niebezpiecznej strony". Regularnie więc zapytuję się drugiego administratora, czy nie moglibyśmy spróbować wdrożyć tego TLS/SSL-a, dlatego również mam nadzieję, że wraz z przenosinami witryny do innego usługodawcy to się wreszcie zadzieje. ;)

Wycieknie coś i co wtedy?

Ale co ma wyciec? HTTPS chroni jedynie przed byciem posłuchanym przez kogoś innego podłączonego do tej samej sieci, a nie przed wszelkiego rodzaju kradzieżami tożsamości przez wirusy czy inne złośliwe skrypty. Sama "zamknięta kłódka" nie gwarantuje jeszcze pełnego bezpieczeństwa. Dlatego, o ile ma się dobrze zabezpieczoną sieć, do której łączymy się, aby uzyskać połączenie z internetem, to nie ma większej jakościowej różnicy, czy przeglądamy witryny poprzez protokół HTTP czy HTTPS. Różnica pojawia się jedynie w przypadkach, gdy nie jesteśmy pewni za bieżącą sieć. Zatem dopóki forum nie legitymuje się certyfikatem TLS/SSL mogę tylko doradzić, żeby nie logować się nań w otwartych sieciach (np. na lotnisku czy na rynku w centrum miasta). Poza danymi do logowania większość treści i tak jest ogólnodostępna dla użytkowników czy też botów wyszukiwarek. ;]

oo, skórki tu są? Jak je zmienić?

Oprócz stylu domyślnego jest jeszcze jeden uproszczony styl mobilny, do którego przełączamy się linkiem, który zawsze znajduje się w stopce, na samym dole strony. ^^,
Reply with quote 


Post [Uwaga] Re: Brak certyfikatu SSL oraz protokołu HTTPS? 12 Jan 2024, o 17:21

Male - Moderator  Posts/Topics1297/236  Reputation point 611 
Offline  Profile   
Linux Firefox
pawelooss wrote:
Chociaż jeżeli dałoby się utrzymywać jednocześnie wersję HTTP dla tych staroci, jak i HTTPS dla współczesnych urządzeń

Ja tak zrobiłem z własną stroną. Po prostu jest i HTTP i HTTPS, ale HTTP nie przekierowuje automatycznie na HTTPS.
Ale ja mam Raspberry Pi i własnoręcznie ustawionego Apache'a.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 11 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Brak ikonki IE9?

Author: Remix (3 Nov 2010, o 17:13)

Views: 1712  •  Replies: 8

Last post: nemo333 (10 Nov 2010, o 23:13) View the latest post



Brak Tagów

Author: kacper5 (15 Nov 2009, o 16:17)

Views: 1225  •  Replies: 8

Last post: IuDeX (15 Nov 2009, o 21:02) View the latest post



Brak panelu logowania[?]

Author: Mistrzunio94 (2 Jan 2011, o 10:33)

Views: 1336  •  Replies: 9

Last post: pawelooss (4 Jan 2011, o 00:32) View the latest post



Brak powiadomień na e-mail

Author: samara (8 Oct 2010, o 11:58)

Views: 1651  •  Replies: 6

Last post: samara (13 Feb 2011, o 15:53) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 0 guests