Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Buczenie i ciche granie Panasonic SA-HT520 a podłączenie niefachowym kablem.

Post Buczenie i ciche granie Panasonic SA-HT520 a podłączenie niefachowym kablem. 28 Jan 2015, o 23:55

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Dostałem się w posiadanie tego "zestawu kina domowego" czy jak to zwał :p.

Celem tego sprzętu ma być granie jako głośniki 2.1 w moim komputerze. Jako, że budżetu nie mam, to kabel postanowiłem sklecić sam - jakaś stara wtyczka z złączem minijack podłączona próbnie do jednego cinch, czy jak je tam zwał, czyli grać ma tylko jeden głośnik. Z głośnikami nie mam problemu, bo do testów posłużyły dwa różne głośniki Unitra i oryginalny Panasonic.
Wszystko buczy i gra cicho przy podłączeniu do komputera.
Pomyślałem OK, czas na drugie urządzenie platformy testowej -> Samsunga S3 Neo. I tutaj to samo.
W ramach sprawdzenia tego cuda radio (wbudowane w to coś) (po zrobieniu anteny z klucza do zaworów opon/dętek) działa cudownie i nic nie buczy. Jakieś pomysły?

Zasilanie tego ustrojstwa pochodzi z subwoofera, który to do prądu jest podłączony dwużyłowym kablem, często spotykanym w radiach. (o taki)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Buczenie i ciche granie Panasonic SA-HT520 a podłączenie niefachowym kablem. 29 Jan 2015, o 16:06

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Nie szukaj winy w zasilaniu, tylko w sygnałach, skoro radio ok.

Grot wrote:
kabel postanowiłem sklecić sam - jakaś stara wtyczka z złączem minijack podłączona próbnie do jednego cinch


Tu jest na pewno coś skopane. Jeśli masz multimetr z testerem diod/ciągłości albo chociaż omomierzem sprawdź ten kabel samoróbkę, bo obstawiam że masy nie ma i dlatego taki cyrk.
Reply with quote 


Post Re: Buczenie i ciche granie Panasonic SA-HT520 a podłączenie niefachowym kablem. 29 Jan 2015, o 18:51

Male - 60%  Posts/Topics243/23  Reputation point 125 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Nie mam żadnego z wymienionych urządzeń - elektronikiem nie jestem, nawet amatorem, bo nawet lutownicy nie używam ;).
Ale postanowiłem użyć innej wtyczki Jack (z kabla Jack-Jack) i tutaj stwierdzam że było coś skopane, gra pięknie. Miałeś rację!
Last edited by Grot on 29 Jan 2015, o 18:52, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests





cron