[RM-675] C7-00 hacking Nokia Belle Refresh 111.040.1511.C00.01

Artykuły i poradniki charakterystyczne dla platformy.

Post by antares2000 » 7 May 2015, o 11:21

Witam all.
Może trochę odgrzewany kotlet bo moja C7-ka nie jest pierwszej młodości ale dopiero niedawno zaszła u mnie potrzeba instalacji aplikacji bez ważnego certyfikatu. I jakież było moje zdziwienie kiedy bardzo mało znalazłem opisów (ale to może dlatego, że nie za bardzo umiem używać szukajki :ehh: ) jak prosto zhackować mojego Symbiana^3 v 111.040.1511.C00.01 z dn2012-07-28. Natomiast b.dużo widziałem instrukcji na wszelkiego innego typu Nokie. Dodam, że typ mojej siódemki to RM-675 a OS Nokia Belle Refresh chyba z jakimś FP (ale tego nie jestem pewien do końca). Próbowałem kombinacji z różnymi wersjami NortonHacków, ROMPatcherów i InstallServerów aż w końcu udało się :) Dlatego chcę się podzielić moją wiedzą z innymi, którzy może się jeszcze będą w przyszłości z tym tematem borykać. Powiem jeszcze tylko, że wypróbowałem wcześniej metodę z SafeMenagerem opisaną na
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
i szczerze mówiąc nie polecam jej z dwóch powodów. Po pierwsze dużo kłopotu z kopiowaniem plików a po drugie to po zhackowaniu telefon często próbował mi się łączyć z jakąś chińska stroną nie wiem po co. Musiałem zawsze to blokować. W końcu od instalowałem wszystko ( ale i tak dużo śmieci zostało).
Natomiast metoda z wykorzystaniem NortonHacka jest OK.

Oto jak w kilku krokach złamałem Symbiana^3 Nokia Belle Refresh v 111.040.1511.C00.01 z dn 2012-07-28 na C7-00 RM-675:

1. wgrałem - InstallServer1.7- ROM Patcher Patch.sisx
2. wgrałem - NortonSymbianHackLDD.sisx = NortonSymbianHack_S60v3_s60v5_S^3_S^4.sisx
3. wykonałem instrukcję - Options->Anti-Virus->Quarantine List -> restore all
4. odinstalowalem - SymantecSymbianHack
5. wgrałem - RomPatcherPlus_3.1_LiteVersion.sisx
6. uruchomiłem RomPatchera -> add auto (u mnie był tylko N8FanClub.com_Install Server 1.7 RP+ = brak C\sys)
7. wgrałem - X-plore_1.60_signed.sisx - wcześniej przed uruchomieniem patcha nie chciał się zainstalować (po uruchomieniu X-plore zauważyłem brak dostępu do C\sys oraz Z\sys)
8. wgrałem - Ynstallserver.exe Patch Signed.sis (teraz dopiero w RomPatcherPlus pokazały się OPEN4ALL_N8FanClub oraz RunInstallServer.exe from C sys bin, był też z nimi N8FanClub_Install Server 1.7 RP+) wniosek z tego taki, że zamiast wgrywania InstallServer1.7- ROM Patcher Patch.sisx (z pkt. 1-go) wystarczyło chyba wgrać Ynstallserver.exe Patch Signed.sis - oczywiście dodajemy oba i włączamy autostart ->add auto
9. usunąłem folder C\shared - i tutaj UWAGA!!! po usunięciu tego katalogu przestał mi działać Advanced Call Manager - zaczął wołać o rejestrację, którą już miałem dużo wcześniej zrobioną. Teraz nie chce się zarejestrować :( . Dlatego ostrożnie z usuwaniem całego katalogu. Podejrzewam, że mogą tam być przechowywane potrzebne pliki do innych aplikacji (w moim przypadku do ACM v 2.79(309))

Wcześniej próbowałem zhackować system według instrukcji z forum tj. wykonując wszystko wg
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
ale nie było widać patchów. Dopiero gdy zrobiłem to z dodaniem pkt. 1 zadziałało :D

link do pobrania paczki programów które użyłem
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

mirror na pan.baidu
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
hasło do baidu
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content

antares2000 otrzymał za ten post 10 punkty reputacji od 1 użytkowników:
+pawelooss.
antares2000 Male
User
 
Offline
 
Telefon: C7-00 RM-675
Soft: 111.040.1511.C00.01
Operator: T-Mobile
Age: 58

Joined: 5 May 2015
Online: 6h 43m 32s
Posts: 4Topics: 2
Reputation point: 10
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by jandin1 » 2 Jan 2016, o 02:31

Witam,

proszę o świeży link do paczki

Dziękuję i pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez: MUsk: 2 stycznia 2016, o 10:52 ]
Zrobiłem paczkę od nowa + mirror, linki w pierwszym poście
jandin1 Female
User
 
Offline
 
Telefon: c7
Soft: 111.040.1511
Operator: T-Mobile

Joined: 14 Oct 2014
Online: 4h 12m 42s
Posts: 1Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 7 Opera


Return to [S60] Tutoriale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests