
Poniższe wideo jest prezentacją TSF Shell Pro. Choć jest długie (ponad 8 minut) i może wydawać się nieco „przepełnione”, to gorąco zachęcam do jego obejrzenia. Naprawdę warto je zobaczyć.
Nie wiem na ile obracanie ikonek jest istotne z punktu widzenia interfejsu systemowego. Nie mniej, zaznaczenie całych grup ikon, możliwość ich organizacji, przenoszenia ich pomiędzy pulpitami czy też grupowanie w folderach, są według mnie bardzo ciekawe i warte rozważenia.
Wydaje mi się, że przyszłość Androida to właśnie interfejs bazujący na koncepcji blatu biurka, gdzie użytkownik może swobodnie i dowolnie rozłożyć swoje elementy. Interfejs oparty na siatce (obecnie Android, iOS, Symbian itd.), choć umożliwia zachowanie porządku na pulpicie, to ogranicza możliwości personalizacji. Te z kolei są bardzo istotne w kontekście współczesnych platform mobilnych.
Luncher jest również bardzo szybki. Twórcy TSF Shell Pro twierdzą, że podczas testów na HTC Desire HD osiągał on średnio 60 klatek na sekundę, co jest świetnym wynikiem, szczególnie, że korzysta on z elementów 3D. Pojawia się jednak pytanie: na ile owa szybkość związana jest z ogólną architekturą interfejsu, a na ile z optymalizacją pod konkretny telefon?
TSF Shell Pro nie jest aktualnie dostępny w Android Market, bowiem jest on nadal rozwijany przez jego twórców.
Źródło: antyweb.pl