[E71] [E71-1/2] ciekawe dane i zachowanie

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by Kowa1 » 22 Feb 2016, o 23:33

Kupiłem dwa telefony jako jeden - jeden 1) generalnie sprawny z brakującym jednym klawiszem i z baterią, drugi 2) z przydupniętym zepsutym ekranem (podświetlanie działa) dobrą klawiaturą bez baterii.

Na nalepce 1) Type: RM-357 Model: E71-2 ale po wpisaniu odpowiedniego kodu podaje na ekranie: RM-346 Nokia E71-1(13)
Na nalepce 2) Type: RM-346 Model: E71-1 ... nic nie wyświetla - uszkodzony ekran.

UWAGA!
W telefonie 1) IMEI na nalepce i wyświetlany na ekranie są identyczne

Czy jest możliwe downgradowanie hardweru z nowszej na starszą wersje ?
Czy jest możliwe że w telefonie 1) uszkodziła się kość programowalna z hardwerem i została zamieniona kością z telefonu 2) ale co wtedy z IMEI-em który się zgadza?
IMEI tkwi gdzie indziej niż oprogramowanie?

Dodatkowo telefon ma dziwny objaw - włączony po zablokowaniu klawiatury, gaśnie ekran i podświetlanie klawiszy. Po chwili z różną częstotliwością, raz bardzo często innym razem długie przerwy, zaświeca się na1-2 sek podświetlanie klawiszy przewijania. Tylko pod tymi pod innymi nie.

Zrobiłem trzy resety mięki twardy i głeboki. Wycięło wszystkie aplikacje, w menadzęrze aplikacji pusto, ciekawe że formatu karty pamięci nie zrobił a na forach czytałem że przy głębokim ( 3 fingers start ) powinien.

Nie pomogło, objaw niezbornego migania podśietleniem klawiszy przewijania jest nadal.
Image
Nigdy nie wciągaj tylko jedną dziurką
Kowa1 Female
10%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 3120 RH-19
Soft: v05.91
Operator: Plus
Age: 112

Joined: 28 Jul 2012
Online: 5h 26m 51s
Posts: 11Topics: 2
Reputation point: -5
    Windows XP Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 23 Feb 2016, o 00:52

1) amerykaniec/chińczyk z dogranym polakiem przez odpowiednio spreparowany FW. Lepiej tam nie grzeb z softem bo możesz mieć problem z powrotem do polaka xD

I tak, IMEI jest gdzie indziej niż FW (OTP - pamięć jednoprogramowalna, po zaprogramowaniu nie da się jej już przeprogramować, zwykle fizycznie zostaje uszkodzona ścieżka (przepala się) która do tego służy). Zwykle jednak zgrywa się w miare możliwości PM, ASK/RPL i wgrywa na nową kość. Odbudowa jest trudniejsza i droższa niż wsadzenie nowej płyty. Swoją drogą wymiana pamięci też nie jest sensowna w niej, łatwiej zmienić całe PCB bo nie są awaryjne a sztuk na dawców jest mnóstwo.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 5h 45m 27s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6517
    Android Chrome

Post by Kowa1 » 23 Feb 2016, o 02:53

Twój post przywodzi na myśł ślusarza ( Tuwima ( klikaj w pomarańczowe ) ), idziesz pewnie jak Neron ( uważał że jest bogiem i po zjedzeniu płodu wypatroszonego z brzucha własnej siostry, zresztą jego dziecka, wyleci mu z głowy Atena, jak Zeusowi ) i tak szeroko że Ci się ostatni wagonik nie mieści w forum.

Jeśli myślisz że rozumiem Twoje skróty to sprawdź ile postów napisałem ( a jest to pierwsze forum "komórkowe" na którym utworzyłem temat ) a potem dołącz do postu słowniczek skrótów.

Ale przedtem przeczytaj do końca.

W nawiązaniu do tego ( klikaj w pomarańczowe ) postu w którym informacja że najwyższy software niebrandowany to bodajże 500.21.009 informuje co mam w Nokia E71-1(13) RM-346 softwer 510.21.009 19-03-2011. Nie wiem co oznacza ta data - wypuszczenie oprogramowania czy datę modyfikacji. Interfejs jest po polsku chociaż brak polskiego słownika ( skąd go wziąć ? ) i ma temat Grey Steel.

Co do chińszczyzny to właśnie go rozebrałem ( dla wymiany klawiatury ) i nie wygląda na nią a dodatkowo na płytce ma naklejkę z CODE: 859B8W6JR182 FCC ID: PYARM-357 IC: 661V-RM357 MADE IN FINLAND TracFone Wireless, Inc. STNKE71GB CE0434

A ten drugi z którego przelutowano do niego FW (OTP czy PM, ASK/RPL ( sam nie wiem co wybrać ) i dlatego wyświetla RM-346 ma naklejke na płytce z CODE: 0570108 FCC ID: PYARM-346 IC: 661V-RM346 FABRIQUE EN FINLANDE CE0434 - więc też raczej nie z chin.

No to może coś w kwestii mrugania podświetleniem klawiszy przewijania bliższego prawdy napiszesz.
Image
Nigdy nie wciągaj tylko jedną dziurką
Kowa1 Female
10%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: 3120 RH-19
Soft: v05.91
Operator: Plus
Age: 112

Joined: 28 Jul 2012
Online: 5h 26m 51s
Posts: 11Topics: 2
Reputation point: -5
    Windows XP Firefox


Return to [S60] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest