Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChatOgłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image


Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Clicks Creator Keyboard - ciekawe etui z fizyczną klawiaturą dla iPhone'ów.

Post Clicks Creator Keyboard - ciekawe etui z fizyczną klawiaturą dla iPhone'ów. 7 Jan 2024, o 15:20

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Chrome
Dodanie fizycznej klawiatury do smartfona wydaje się dziś nietypowym i szalonym pomysłem. Brytyjska firma postanowiła jednak stworzyć etui do iPhone’a, które właśnie dodaje fizyczny zestaw przycisków.

Image

W historii żaden iPhone nie był wyposażony w fizyczną klawiaturę. Dotyczy to również pierwszej generacji tego niezwykle popularnego smartfona, w której już obsługę oparto przede wszystkim na dotykowym ekranie, dodając tylko kilka podstawowych fizycznych przycisków. Kiedyś jednak na rynku mogliśmy spotkać inne smartfony z klawiaturą, które cieszyły się niemałym zainteresowaniem i nie chodzi wyłącznie o urządzenia BlackBerry.

Oczywiście nic nie zapowiada, aby Apple zamierzało dodać fizyczną klawiaturę do iPhone’ów. Jeśli już coś się zmieni, to powstanie smartfon bez jakichkolwiek fizycznych przycisków. Polityka firmy z Cupertino nie zniechęciła jednak Brytyjczyków, którzy zaprezentowali zdecydowanie nietypowe etui.

Image

Mamy do czynienia z etui, do którego należy włożyć iPhone’a, tak jak do każdego innego etui. Tutaj jednak na dole znajduje się zestaw fizycznych przycisków. Takie rozmieszczenie elementów sprawia, że klawiatura nie zasłania ekranu, ale z drugiej strony zauważalnie zwiększa to rozmiar urządzenia. Przez co noszenie w kieszeni etui może być niekoniecznie wygodne.

Akcesorium łączy się z iPhonem przez Lighting lub USB-C (wersja dla 15-tek). Możliwe jest również ładowanie smartfona bez wyjmowania go z etui, więc także po podłączeniu do ładowarki mamy możliwość pisania z wykorzystaniem fizycznych klawiszy.

Co więcej, klawiatura jest podświetlana, więc pisanie nocą też jest możliwe. Do tego dochodzą skróty klawiaturowe, które w założeniach mają pozwolić na obsługę wybranych funkcji bez konieczności sięgania do dotykowego ekranu. Przykładowo, jeśli chcemy przewinąć stronę internetową, to wystarczy przytrzymać klawiszy spacji.Etui, które stworzyła firma Clicks, dostępne jest w wersji dla iPhone’a 14 Pro i 15 Pro, a także dla modelu 15 Pro Max. W przypadku dwóch pierwszych smartfonów jego cena to 139 dolarów, a za wariant do 15 Pro Max należy zapłacić 159 dolarów. Etui możemy wybrać w żółtej lub szarej wersji kolorystycznej. Zamówienia można już składać na stronie firmy, a wysyłka rozpocznie się 1 lutego 2024 roku.

Źródło: tabletowo.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Clicks Creator Keyboard - ciekawe etui z fizyczną klawiaturą dla iPhone'ów. 27 Apr 2024, o 22:57

Male - 10%  Posts/Topics18/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Ta klawiatura bardzo się spodobała ex-użytkownikom blackberry
Reply with quote 


Post Re: Clicks Creator Keyboard - ciekawe etui z fizyczną klawiaturą dla iPhone'ów. 28 Apr 2024, o 20:08

Male - Friend  Posts/Topics115/9  Reputation point 256 
Offline  Profile 
Linux Firefox
Szkoda, że nie wysuwana od boku (w trybie landscape) - wtedy wymiary urządzenia zostałyby zachowane (poza grubością) bez wydłużania go, jak to ma tutaj miejsce.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests