Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 19 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy.

Post Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 00:19

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Witam :)
mój kolega ma firmę i handluję oryginalną odzieżą. I proponował mi sprzedaż tych towarów tak w domu ale ja nie mam założonej ani zarejestrowanej fimy także jakie mogę ponieść konsekwencje? za sprzedawanie takiego towaru jeżeli ktoś by zawiadomił o tym policje.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 00:22

Male - Sponsor  Posts/Topics565/40  Reputation point 641 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
adrianus931, na pewno skarbówka by na Ciebie wsiadła za podatki od kupna/sprzedaży ;)
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 00:26

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
bastard3son, to właśnie wiem :) a ile takie grzywne wynoszą??
I czy grozi mi jakiś poprawczak czy cos??
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 02:20

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
w każdym roku główny urząd skarbowy ustala kwotę wolną od podatku. Do tej kwoty nie musimy odprowadzać podatku dochodowego. Np ktoś w roku podatkowym sprzeda kilka telefonów, jakieś spodnie i pralkę i jest ok. Gorzej jak ktoś zajmuję się masową sprzedażą bez zarejestrowanej działalności gospodarczej. Wszystko pięknie i fajnie bo nie trzeba się martwić o opłaceniu podatku, ubezpieczenia, nie trzeba prowadzić księgowości. Ale jak ktoś już się dopatrzy to są wtedy problemy bo Urząd Skarbowy będzie chciał wyrównać swoje straty, ZUS również będzie chciał wyrównania strat i jeszcze kilka innych paragrafów:P

Poprawczak nie grozi ale za to gigantyczne kary nałożone na Ciebie lub Twoich rodziców jak jesteś niepełnoletni...
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 10:58

Male - Friend  Posts/Topics631/42  Reputation point 430 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Kolega już pełnoletni handluje ciuchami PROSTO, JP, Jigga, Mass itp. Kupuje je w hurtowniach gdzie ma już spore zniżki i sprzedaje dzieciakom za dużo większą kasę jako że u nas sklepu z taką odzieżą nie ma. Przez jakoś rok czasu nikt się do niego nie doczepił. To wszystko zależy na jaką skale to robisz.
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 14:32

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
No właśnie ja handluje odzieżą adidasa nike puma rbk kappa lotto i powiem że na ładną skalę mi to idzie ale jaik narazie nic nie słyszę żeby ktoś mnie podkablował
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 14:35

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
adrianus931, to masz szczęście i uważaj
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 15:42

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
adrianus931, grozi taka grzywna na jaką sobie zasłużyłeś. Jeśli sprzedajesz to masowo ( np. 100-300 szt. miesięcznie ) to można nieźle wpaść, ale jak np. dostałeś 10-20szt i zakończyłeś na tym to oczywiście mniejsza grzywna. Chociaż może się tylko skończyć na upomnieniu.

Pozdro
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 17:00

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
adrian219, tyle to ja nie sprzedaje na miesiąc pare bluz miesięcznie i skarpet itd.
A grzywny w jakiej wysokości tak są mniej więcej??
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 18:59

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
adrianus931, podejrzewam, że wartość/ilość sprzedanych produktów + jakieś porządne procenty.

A tutaj dokładniej :

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Pozdro
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 20:35

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
czyli co bez działalności sprzedawać można a co nie??
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 20:38

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Filip, można wszystko, ale w nie masowych ilościach.

Pozdro
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 27 Mar 2010, o 22:18

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Filip, możesz sprzedawać do progu kwoty wolnej od podatku
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 28 Mar 2010, o 12:31

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
wasiesto, ale za jeden przedmiot czy łącznie??
Reply with quote 


Post Re: Co grozi za handel towarem bez zarejestrowanej firmy. 28 Mar 2010, o 12:43

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Polskie Prawo wrote:
Uzyskany dochód do kwoty 3091 zł nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym.


Czyli wszystko jasne. Polecam jakieś dobre forum prawnicze, a oni na pewno cie tam doprowadzą na dobrą drogę ;)

Pozdro

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 19 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests