Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 3 of 9 [ 133 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Next
Print view
Write comments Post new topic


Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu.

Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 23 Jun 2009, o 00:20

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Internet Explorer 8
Tak myślę... Może bootloader jest pisany pod odpowiedni typ procesora? ;] W końcu są to RAPy GSM, ale może nieznacznie insze modele, więc każdy musi mieć swój kod sterujący.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 23 Jun 2009, o 10:32

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Tak myślę... Może bootloader jest pisany pod odpowiedni typ procesora? ;] W końcu są to RAPy GSM, ale może nieznacznie insze modele, więc każdy musi mieć swój kod sterujący.


W sumie to mogę się zgodzić. Najlepiej testować modele o "równoległym" RM, czyli do RM-217 każdy soft z "serii" RM-2xx.
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 23 Jun 2009, o 14:54

Male - Expert  Posts/Topics27/8  Reputation point 84 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Nope.

Są w zasadzie 3 kryteria jakimi trzeba się kierować:

- te same parametry (wyświetlacz/układ klawiszy/klapka-slider-candybar),
- ta sama wersja s40 (v3, v5, v6),
- ta sama ilość pamięci stałej (do sprawdzenia na stronach developerskich nokii)

W zasadzie to ogranicza niesamowicie. Będę zaskoczony jeśli jakikolwiek v5 wejdzie do v3.

TUTAJ APEL: Właścicieli 5310 XM proszę o przetestowanie 5220 (zyskacie m.in. Nokia Maps). Myślę że warto, bo telefon nieco tańszy a reszta z tego pewnie chętnie skorzysta :)
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 25 Jun 2009, o 21:23

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
a-drian-93 wrote:
mi też się udało 3110c@3500c :P


A co wam dało wgranie akurat oprogramowania z 3500c? Mi się wydaje że nie jest ono wcale lepsze od tego w 3110c. No chyba że się mylę :P

Nie zrozumiałem troche z wersjami (v3,v5,v6). Jest jakaś możliwość wgrania v5 lub v6 na v3? Czy tylko v3 na v3?
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 25 Jun 2009, o 21:58

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Zeuskk wrote:
Czy tylko v3 na v3?

Na 90% tylko tak.

Zeuskk wrote:
A co wam dało wgranie akurat oprogramowania z 3500c?

Szybszy odtwarzacz i aparat ponoć.
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 25 Jun 2009, o 22:55

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Próbowałem porównać parę telefonów według kryteriów:
- wyświetlacz 128x160
- układ klawiszy
- platforma i wersja v3

I wyskoczyły mi telefoniki:
Nokia 3110c
Nokia 3110 Evolve
Nokia 3109c
Nokia 3500c
Nokia 5200 (wyjątek miał Media Keys, wiec może by go wziąć pod uwagę?)

Jednak żadne z nich nie zachwycał czymś co by 3110c nie miało. To tylko ze szczegółów technicznych, sztywnych na stronie. Nie wiem już jak z opiniami.
Nie wiedziałem jednak co zrobic z tą pamięcią stałą i jakie tel. brać pod uwagę.

No chyba że są inne tel które można wgrać? Ktoś już coś ciekawego zrobił?
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 25 Jun 2009, o 23:24

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Zeuskk wrote:
Ktoś już coś ciekawego zrobił?

Jasne: http://nokiahacking.pl/rozpiska-crossfl ... 430,60.htm

Zeuskk wrote:
Nokia 3110 Evolve

To jest dokładnie ta sama 3110c, tylko z inną obudową i Product Code.

Zeuskk wrote:
Nokia 5200 (wyjątek miał Media Keys, wiec może by go wziąć pod uwagę?)

A co z nimi zrobisz? Przylutujesz je? :D Poza tym nie udało się przeportować softu.
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 26 Jun 2009, o 11:44

Male - User  Posts/Topics5/1  Reputation point 0 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
A gdy sam bym chciał spróbować powgrywać inne softy na moją 3110c to czy jakoś mogę ją uszkodzić? Albo czy jak mi się uda to czy mogę cofnąć się do oryginału? Stracę gwarancję?
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 26 Jun 2009, o 11:59

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Zeuskk wrote:
czy jakoś mogę ją uszkodzić?

Zwykły dead flash powinien ją podnieść. Ale zrób jeszcze przed zabawą backup PM: http://nokiahacking.pl/nss-backup-perma ... -vt215.htm

Maćkowi akurat jego 6280 padła podczas portowania, ale oddał do serwisu i ją naprawili, więc o
Zeuskk wrote:
Stracę gwarancję?
nie ma się co zbytnio bać, choć teoretycznie powinni ją unieważnić, bo ważna jest tylko z oryginalnym softem.

[ Dodano: 2009-06-26, 12:00 ]
Zeuskk wrote:
czy mogę cofnąć się do oryginału?

Jassne, wystarczy wgrać oryginalny soft.
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 26 Jun 2009, o 21:59

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Maćkowi akurat jego 6280 padła podczas portowania


Kuamiesz, to neverending story.
Dużo zależy to od serwisu, ja oddałem play'owi już 3 raz telefon - 99.99% zadowolenia (zawsze może być lepiej :rotfl: ), naprawili, i się cieszę. Trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw dla danego powodu.
Jednak NIGDY nie licz że będziesz miał farta... ;)
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 26 Jun 2009, o 22:27

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Tym bardziej ze serwisy mają manie na zalane telefony xD
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 26 Jun 2009, o 22:33

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Filip wrote:
Tym bardziej ze serwisy mają manie na zalane telefony xD


Era TOTALNIE to olewa. Mojego brata uwalili że telefon "zalany", podczas kiedy najprawdopodobniej padł wyświetlacz. "Tak, kąpałem się z nim ku*** !" ^^
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 26 Jun 2009, o 22:35

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Moim zdaniem portowanie softa się nie opłaca - nie ma takich korzyści jak w SE i w większości razy się nie udaje.
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 26 Jun 2009, o 22:37

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Ale zostaje sztuka dla sztuki oraz być może nieodkryte odkrycie, że jednak coś się da przeportować. ;)
Reply with quote 


Post Re: Crossflashing - wgrywanie oprogramowania z innego modelu. 1 Jul 2009, o 20:02

Male - Friend  Posts/Topics1145/137  Reputation point 931 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
moja nokia padła przy próbie przywrócenia do 3110c miałem kopie certyfikatów ale robiłem formata i usuwałem partycje... phoenix nie podnosi na dadzie... przywrócenia certyfikatów też chyba nie ma opcji ponieważ przy formacie usuwałem partycje... poradźcie coś...

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9  Next
Page 3 of 9 [ 133 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 4 guests