Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[Ogłoszenie] Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial]

Post [Ogłoszenie] Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 31 Jan 2016, o 00:11

Male - Patcher Mod  Posts/Topics695/71  Reputation point 1664 
Offline  Profile 
Linux Firefox
Tutorial głownie stworzony, dlatego, że większość ludzi po rejestracji rozmawiała z botem "slackbot" xD

Pomysł chatu powstał spontanicznie, każdy może się w nim rejestrować, zapraszam ;)

Na początek aby zarejestrować się w chacie należny mieć konto pocztowe, zakładam, że już posiadacie.
następną potrzebną rzeczą będzie kliknięcie w TUTEJ !!!1!one albo podanie mi emaila w wiadomości prywatnej.

ok, to podajesz swój email:

Image

jeżeli w rozwijanej liście nie ma twojego serwera pocztowego, to wysyłasz mi swój adres email na pw.

po wypełnieniu pola z adresem email, otwierasz swoją pocztę i szukasz emaila z zaproszeniem:

Image

klikash na link:

Image

i ustawiasz sobie username i hasło (później można zmienić, więc się nie denerwuj xD):

Image

następnie zatwierdzasz:

Image

powinieneś zostać od razu przeniesiony na chat:

Image

TYLKO NIE ROZMAWIAJ Z BOTEM SLACKBOT ;) xD
masz do dyspozycji kilka kanałów

Image


aplikacja slack jest dostępna na większość mobilnych i desktopowych platform ;)

Na czacie obowiązują odrębne reguły niż na forum, zapoznasz się z nimi będąc tam ;)
Co do pomocy technicznej (flashing etc), to chyba dalej będzie prowadzona na forum xD

Last post
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Chateł forumowy na platformie slack [tutorial] 31 Jan 2016, o 14:26

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Maila można też podawać maila do mnie jak by coś ;)
Pozdrawiam
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Chateł forumowy na platformie slack [tutorial] 31 Jan 2016, o 14:33

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
No albo do mnie, w końcu jestem adminem tego grajdołka. ;]

Szkoda, że wielkie zachodnie molochy typu gmail czy outlook są zablokowane i do trzeba do ich użytkowników wysyłać zaproszenia, ale na szczęście polskie domeny pocztowe się jeszcze uchowały. No i że nie da się zrobić integracji z forum.

Ale to może nada lekkiej elitarności temu całemu czatełowi. ;)
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Chateł forumowy na platformie slack [tutorial] 31 Jan 2016, o 16:44

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Pytanie jest następujące: czy można zrobić #tylkonocny? Fajnie byłoby jakby można było zmienić ręcznie albo automatyczna zmiana na podstawie godziny zachodu/wschodu słońca.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 9 lutego 2016, o 12:42 ]
Z tym to pewnie słabo, bo to wersja darmowa i trzeba byłoby skonstruować własną apkę na własnym serwerze.

Ale każdy użytkownik Firefoksa może się zaopatrzyć w add-on Stylish (pod Chrome pewnie też jest) i wbić ten styl:
>> https://userstyles.org/styles/117475/sl ... mode-black
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 9 Feb 2016, o 14:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Uwaga, udało się uruchomić Slacka na nieśmiertelnej Nokii E52. :E

Trzeba było tylko wykorzystać pośrednictwo IRC oraz aplikacji:

Aby to wszystko skonfigurować, potrzebujecie zalogować się na komputerze i przepisać dane z tej strony:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Image

Jeśli wszystko powiedzie się poprawnie, powinno nas zalogować do wszystkich dostępnych dla nas kanałów:

Image

Minusami są brak historii, wysyłania polskich znaków oraz podglądu wrzucanych zdjęć, ale to raczej wiadome. :E
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 9 Feb 2016, o 14:27

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Java Opera
U mnie coś nie trybi. Na początku połączyło mnie, ale po chwili wywalił error, że bledną nazwa użytkownika lub hasło, a jedno i drugie jak najbardziej jest prawidłowe.

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 9 lutego 2016, o 14:00 ]
Jak widzisz, u mnie zadziałało. Miałem jeszcze uruchomioną Operę Mini, żeby w tle już jakieś połączenie Wi-Fi trwało. Poza tym wyłączyłem SSL. No a hasło jest bardzo długie i skomplikowane i łatwo się tutaj pomylić (wielkości liter).
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 9 Feb 2016, o 15:10

Male - Patcher Mod  Posts/Topics695/71  Reputation point 1664 
Offline  Profile 
Linux Firefox
XMPP desktop
aby połączyć się ze slackowym forumowym chatełem potrzebujesz klienta ze wsparciem protokołu xmpp
(pidgin - multplatformowy, polecam) oraz informacje potrzebne do konfiguracji ze strony → https://nhpl.slack.com/account/gateways
Otwórz Pidgina i kliknj Add/Dodaj

Image

wypełnij pola wg schematu na screenie:

Image

w głównym widoku programu powinna się pojawić lista wszystkich osób, pokoje musisz dodać ręcznie:
kliknij w Buddies/Add chat, następnie wypełnij pola danymi ze strony gateweys, listę dostępnych pokoi znajdziesz pod przyciskiem `Room List'

Image

Nazwę pokoju do którego chcesz dołączyć skopiuj w pole `Room'
Powinno się pojawić okno pokoju ; - >

Image


Uwaga!, nie będziesz mieć dostępu do całej historii czatu (owszem jest historia offline ale u mnie akurat się nie chce wczytywać xD), ponadto zdjęcia i filmy z yt nie będą pokazywane w czacie, zamiast tego pojawią się klikalne linki.
Uwaga 2!, Po wyłączeniu okna z pokojem może pojawić się problem z ponownym dołączeniem do pokoju, wtedy zrestartuj aplikację. Aby temu zapobiec ustaw właściwości pokoju na `persistent' oraz `auto-join' (PrawyPrzyciskMyszy na nazwie kanału)


Później dodam info jak to skonfigurować na Belle
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 9 Feb 2016, o 20:50

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Chrome
Jest i również wariant dla Windowsa!

Z rejestracją nie trzeba kombinować jak powyżej, jest wszystko łatwo i przejrzyście, więc nie widzę sensu pisania poradnika. Wymaga podstawowa znajomość angielskiego. Dosłownie.

Linki do aplikacji (prosto do Windows Store):
Windows 10 PC: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/a ... blgggzfkr5
Windows Phone oraz Windows 10 Mobile: https://www.microsoft.com/pl-pl/store/a ... blggh1jj9h
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 9 Feb 2016, o 21:57

Male - Patcher Mod  Posts/Topics695/71  Reputation point 1664 
Offline  Profile 
Linux Firefox
Wspomnę tylko że na belle nie udało mi się uruchomić po xmpp ;_;
i istnieją nieoficjalne klienty slacka na linuxowe distra, np scudcloud ;)
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 10 Feb 2016, o 10:51

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Java Opera
pawelooss, wypełniłem wszystko tak jak na screen'ach od ciebie. Hasło wpisywałem z 10 razy i na bank jest prawidłowe. Nazwa użytkownika też jest prawidłowa. Za pierwszym razem normalnie mnie połączyło tylko po 1 sek wyskoczył mi błąd o zlej nazwie użytkownika lub haśle. Operę mini też miałem w tle włączona. Może masz jakieś dodatkowe programy pawelooss typu python czy coś? Pawelooss masz ten najnowszy soft od siemano monocle 91.4?

[ Dodano: 10 lut 2016, o 09:51 ]
Juz wszystko git. Po prostu zwalilem to tym, ze wpisywalem normalne haslo swoje w tym programie zamiast hasla irc ze strony. Przegladalem ten temat przez telefon i nie chcialem wlazic na ta strone skoro wszystko bylo na screen'ach pawelooss'a :P
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 11 Feb 2016, o 00:04

Female - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Symbian Opera
co mam zrobić z zaznaczonym linki
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 4 Aug 2016, o 00:30

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
W sumie to przydałby nam się jakiś button 200x40 z zaproszeniem na Slacka... ;>
Umieściłbym go nad obecnym SpamBoksem, to może więcej osób by wpadało. :)
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 4 Aug 2016, o 12:21

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Image
Pasuje? :>
http://imgur.com/ZToKGDm

[ Dodano: 4 sie 2016, o 12:19 ]
Dokładnie 200x60. Mogę zmniejszyć do 133x40.

[ Dodano: 4 sie 2016, o 12:21 ]
http://imgur.com/pQ5DC90
134x40 ;>
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 5 Aug 2016, o 02:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
W sumie tak, tylko nie umieszczałbym tam nazwy Slack, bo ludzie i tak nie wiedzą, o co chodzi, tylko raczej coś w rodzaju:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


[ Dodano: 5 sie 2016, o 02:00 ]
Image
Reply with quote 


Post [Ogłoszenie] Re: Czateł forumowy na platformie Slack, IRC & XMPP [Tutorial] 12 Feb 2021, o 21:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Zapraszam ponownie na naszego Slacka, na którym nieustannie toczą się żywe dyskusje, mimo iż te forumowe już przygasły.

Gdyby ktoś nie miał mejla w jednej z dozwolonych domen i nie mógł się zarejestrować, to może spróbować za pomocą linka:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Gdyby ten również wygasł, proszę napisać do mnie wiadomość prywatną - odświeżę go i wyślę zaproszenie imienne. ;)

PS Niestety kanały IRC & XMPP mogą już po latach nie działać.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Forumowy dysk na przeklej

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: Aero12 (21 Mar 2011, o 13:23)

Views: 2063  •  Replies: 15

Last post: SileS (23 Mar 2011, o 15:39) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 1 guest