Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Dłuższa wibracja w E52 i pokrewnych (Tryb Cichy)

Post Dłuższa wibracja w E52 i pokrewnych (Tryb Cichy) 19 Dec 2012, o 22:49

Male - 20%  Posts/Topics25/7  Reputation point 15 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam,
Pewnie nie jeden użytkownik, który posiada Nokię E52 oraz pewnie w innych tak samo, mają problem z wibracją w trybie cichym, chodzi głównie o sms, wibracja trwa z 1 sekundę, a nawet mniej, prawie nie wyczuwalna. Pewnie nie jeden się zastanawiał jak temu zapobiec, a więc zabieramy się do pracy.

Potrzebne rzeczy:
- Telefon
- Program Audacity, do pobrania z google, ja osobiście posiadam najnowszą wersję.
- Bibliotekę „lame_enc.dll” do pobrania z:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

- Trochę wolnego czasu i chęci ;)
Zaczynamy
1. Pobieramy w/w program oraz go instalujemy.
2. Pobieramy w/w bibliotekę z podanego linku i wrzucamy nią do folderu, gdzie jest zainstalowany w/w program.
3. Uruchamiamy program.
4. Naszym oczom ukazuje się pasek z „play” „stop” itd. Naciskamy czerwoną kropkę tak jak na obrazku niżej ( zalecam się odłączenie lub wyciszenie mikrofonu do tego celu ). Długość nagrania dźwięku zależy jak długo chcecie mieć wibrację, dodam, że wibracja pulsuje, czyli jak podczas połączenia. Ja osobiście zrobiłem 3,5 sekundy i wydaje mi się, że jest w sam raz.
Image
5. W programie naciskamy: Plik>Eksportuj>wybieramy z listy miejsce zapisu, oraz dajemy nazwę pliku>obok „zapisz plik jako” wybieramy plik mp3>wciskamy „zapisz”>wyskoczy okienko o bibliotece, po prostu wskazujemy miejsce, gdzie nią zapisaliśmy, w tym przypadku w folderze, gdzie program> Potem, Ok>Ok> Program można zamknąć.
Wyskoczy okienku, czy zapisać projekt, zależy od was czy chcecie. Plik dźwiękowy i tak jest już zapisany.
6. Zapisany dźwięk wgrywamy do telefonu.
7. W telefonie wchodzimy: Menu>P. Sterowania>Profile>Cisza>Opcje>Przystosuj>Sygnał odbioru wiad.>Wybieramy nasz zapisany plik>Cieszymy się wibracją.


To mój pierwszy poradnik. Myślę, że zrozumiecie. Ale chyba za bardzo się rozpisałem. Myślę, że pomogłem nie jednemu ;)
Jeśli poradnik podobny już był można go usunąć.

Zakazuję kopiowanie go na inne Fora. Poradnik pisany dla NokiaHacking.pl !


Wszelkie błędy i poprawy zgłaszać na PW.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Dłuższa wibracja w E52 i pokrewnych ( Tryb Cichy ) 19 Dec 2012, o 23:02

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Po co kombinować? Wystarczy w profilach ustawić Rodzaj dzwonka na "cisza" i potem wybrać jako dzwonek jakikolwiek z systemowych/własnych. Wibracja będzie tak długo, ile trwa dzwonek. Nie trzeba bawić się w audacity :)
Reply with quote 


Post Re: Dłuższa wibracja w E52 i pokrewnych (Tryb Cichy) 19 Dec 2012, o 23:20

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
inna metoda: bardzo prosta (choć wymaga troche większej ilości czynności niż ta od HitFana).
Wchodzisz na telefonie w menu przechodzisz do dyktafonu, nagrywasz cisze, ustawiasz ją na dzwonek i wibracja trwa tyle co nagranie.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests