[FP1] [FP2] Dodawanie zakładek do Menu

Sztuczki, wskazówki i triki pokazujące ukryte funkcje.

Post by HitFan » 2 Nov 2012, o 17:45

Może komuś się przyda. Dzięki temu poradnikowi możemy dodać do menu dowolny adres internetowy wraz z ikoną, który będzie otwierany systemową przeglądarką. A więc zaczynamy.
W poradniku oprzemy się przykładem dodawania Facebooka z ikoną systemowej aplikacji Facebook do folderu Internet.

No to jadymy...

  1. Kopiujemy plik appshelldata.xml z C:\Private\101F4CD2\Content na kartę pamięci
  2. Otwieramy go dowolnym edytorem
  3. Znajdujemy folder, w którym chcemy go umieścić (w naszym przypadku folder Internet - &qtn_apps_internet_grid)
    Image
  4. Teraz uważnie zjeżdżamy w dół pliku szukając następującego ciągu znaków:
    Code: Select all
    Please Login or Register, to see this Content

    Image
  5. Przed tym ciągiem znaków dodajemy własną zakładkę wg. następującego wzoru:
    <appshell:url url="adres zakładki" short_name="nazwa w menu" long_name="nazwa w menu" title_name="nazwa w menu" icon_file="lokalizacja ikony w formacie MIF" icon_id="16384" mask_id="16385" icon_skin_minor_id="0001" icon_skin_major_id="EEEEEEEE"></appshell:url>

    Czyli w przypadku Facebooka powinno to wyglądać tak:
    <appshell:url url="m.facebook.com" short_name="Facebook" long_name="Facebook" title_name="Facebook" icon_file="Z:\resource\apps\Facebook_0x200286EF.mif" icon_id="16384" mask_id="16385" icon_skin_minor_id="0005" icon_skin_major_id="EEEEEEEE"></appshell:url>
  6. Plik w całości powinien wyglądać tak:
    Image
  7. Ikony dla:
    • Google
    • BBC
    • CNN
    • Ebay
    • Facebook (nie systemowa)
    • Flickr
    • GMail
    • GSMArena
    • IMDB
    • Live.com
    • Mobile Review
    • Photobucket
    • TWitter
    • Weather.com
    • Wikipedia
    • Wordpress
    • Yahoo!
    • Youtube.com
    znajdziemy tutaj:
    Code: Select all
    Please Login or Register, to see this Content
  8. Zmiany zapisujemy, kopiujemy plik do C:\Private\101F4CD2\Content i nadpisujemy. Następnie zamykamy Menu (Opcje>Wyjdź) i włączamy je ponownie. Jeśli się nie pojawiła ikona, musimy zresetować telefon.
  9. Każdą kolejną zakładkę dodajemy w ten sam sposób. Ważnie, żeby była ona przed </appshell:folder>. Jeśli chcemy dać do innego folderu niż 'Internet' wystarczy przejrzeć plik appshelldata.xml. Folder &qnt_fldr_root_level to menu główne. Innych folderów pewnie się domyślicie

Efekt:
Image


Poradnik napisany na podstawie poradnika autorstwa Zylam-Marex. Link do oryginału

[ Dodano: 2 lis 2012, o 16:45 ]
Jeżeli ktoś chce, to może wrzucić swój plik appshelldata.xml i podać jakich linków sobie życzy (najlepiej z ikonami), to mogę mu gotowce przygotować :)
Last edited by HitFan on 2 Nov 2012, o 15:58, edited 2 times in total.
Google Pixel 7 | PC: AMD Ryzen™ 5 5600 6x3,5GHz, 32GB DDR4 RAM, PowerColor Radeon RX 6800 XT Red Dragon OC 16GB GDDR6, SSD 2TB
Patche mojego autorstwa: [5310XM] S40 Belle | [6300] S40 Belle | [5300XM] Anna OS | [5300XM] 6th ed | [6300] 6th Edition Image Image
Zapraszam na mojego bloga o modelach rajdowych RajdowaKolekcja.pl | Podobają Ci się moje patche, uploady? Pomogłem? Kliknij Image na zachętę ; )
| 3100 > 5140i > 5310XM > N70 > E65 > E66 > C5-00 > Xperia S > Galaxy SIII > Redmi Note 4X > Redmi Note 8T > Pixel 4a (5G) > Pixel 7

HitFan otrzymał za ten post 11 punkty reputacji od 2 użytkowników:
+delirein, pawelooss.
HitFan Male
www.RajdowaKolekcja.pl
Expert Mod

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Google Pixel 7
Soft: Android 14
Operator: Orange
Age: 28
Location: Bytom

Joined: 3 Aug 2009
Online: 130d 15h 25m 33s
Posts: 6343Topics: 292
Reputation point: 4821
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Return to [S60] Triki

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest