Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[E51] Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać.

Post [E51] Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 31 Aug 2009, o 21:00

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Witam!

Czyżby przyszła kolej na mnie? Mam nadzieję, że nie. :)


Otóż do dnia wczorajszego było wszystko w porządku. Dziś chodząc po internecie zauważyłem, że klawisz "w dół" zauważalnie gorzej działa. Mianowicie mam wrażenie jakby był wciśnięty, wyrobiony, taki tępy - coś zupełnie odwrotnego do usterki, w której ciężko byłoby go wciskać. Jakby to fachowo opisać? Chyba tak, że obniżył mu się skok. ;)

Co dziwniejsze, po zostawieniu telefonu w spokoju na 4 godziny, znów zaczął lepiej działać, choć już nie tak dobrze jak poprzednio - oceniałbym to na 80% sprawności. Boję się, że taka sytuacja może powracać i stan może się pogarszać. Fakt faktem ze wszystkich klawiszy telefonu ten wykorzystuję najczęściej.


Co więc proponujecie mi, bym zrobił? Od razu mówię, że mam gwarancję i nie chciałbym się jej pozbywać poprzez rozkręcanie telefonu i wyrabianie śrubek, bo nie jest JESZCZE tak najgorzej. Z drugiej strony nie chce mi się też czekać 2 tygodnie na powrót telefonu z serwisu z najnowszym, niełamliwym softem 400. ;]


Pozdrawiam,
pawelooss

Last post
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 31 Aug 2009, o 21:03

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Poszła blaszka która się wciska i powoduje przepływ prądu po stykach danego klawisza ;) Prawdopodobnie serwis wymieni całą płytkę klawiatury. ;]
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 31 Aug 2009, o 21:18

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
ZiomalMarcin, możliwe ale może się nie złamało tylko wygieła ;)

Rozkręcił bym fona i trochę pokombinował ale można powiedzieć, że teoria Ziomala jest prawdziwa ale nie zaszkodzi samemu sprawdzić ;D

Czekaj jeszcze na JimmyBlacka :F On ci wszystko powie - spec xD

Pozdro

[ Komentarz dodany przez: Filip: 2009-08-31, 21:20 ]
Od razu mówię, że mam gwarancję i nie chciałbym się jej pozbywać poprzez rozkręcanie telefonu i wyrabianie śrubek

Cytując moją nauczycielkę majcy "Pierwsza klasa kłania się do ziemi"

[ Komentarz dodany przez: Filip: 2009-08-31, 21:20 ]
czytanie to nic trudnego :D

[ Komentarz dodany przez: Adrian: 2009-08-31, 09:04 ]

O ci ci chodzi??? o szkołę :D
Last edited by adrian219 on 1 Sep 2009, o 09:04, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 1 Sep 2009, o 00:17

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Polecam operę mini do przeglądania internetu, wtedy częściej będziesz używał 'strzałki' w bok, która przewija o całą stronę;) a tak poważniej to kiedyś miałem podobnie, też ze 'strzałką' w dół. Telefon wyleciał mi z ręki i spadł i po tym to się chyba zrobiło. Strasznie mnie to denerwowało, bo nie lubię jak mi coś szwankuje. Wsadziłem pod niego paznokieć i trochę podważyłem. No bo skoro się zapadł to to wydało mi się niezłą próbą na naprawę;) nie wiem czy akurat to pomogło czy po prostu się rozchodził, ale na następny dzień czy 2 dni później było już ok. Jak u ciebie się nie poprawi to chyba jednak serwis
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 2 Sep 2009, o 15:25

Male - Friend  Posts/Topics743/151  Reputation point 3643 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
tak to guzik się wyrobił, miałem e51 i też tak było z moją.
Kupiłem nową płytkę za ok. 15 zł + kasa za przysyłkę, wymieniłem i wszystko było jak należy. Tobie pozostaję wybór: serwis i czekanie do dwóch tygodni lub wydatek powyżej 20zł i ewentualne czekanie na przysyłkę z allegro ;)
Pozdrawiam!
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 2 Sep 2009, o 15:38

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
OK, dziękuję wszystkim za odpowiedzi, ale udało mi się naprawić to sposobem nieinwazyjnym i czasoprzyjaznym. :)

Otóż wczoraj spostrzegłem na dywanie samotnie leżącą igłę. Wtedy pomyślałem sobie, co ona tu robi. :P Potem pomyślałem sobie: cienka rzecz + cienkie przestrzenie w klawiaturze + mały brud = czyszczonko! :letssin:

No i faktycznie, gdy zabrałem za wygrzebywanie tego minimalnego, ale jednak brudu, to raz stan klawisza dolnego się poprawiał, a pogarszał np. lewego i podobnie. Wniosek: brud wędruje.

Gdy wyczyściłem porządnie okolice klawisza nawigacyjnego (i przy okazji większości przestrzeni w obudowie), pochodziłem po necie, by przetestować. Co się okazało, po chwili dolny klawisz zaczął jeszcze gorzej działać, prawie całkowicie nie miał skoku. Ale gdy obróciłem telefon "do góry nogami" i przyciskałem go, znów zaczął działać poprawnie, a stan górnego się pogorszył. Wniosek: brud ulega grawitacji. ;]

No więc jeszcze raz wyczyściłem okolice NaviKeya ekranem obróconym do dołu, przedmuchałem obudowę i voila - klawisze działają jak od nowości. :)

[ Dodano: 2009-09-02, 15:40 ]
michero wrote:
Polecam operę mini do przeglądania internetu

Heh, nie lubię. Nie pozwalała na edycję postów, chyba że miałem jakąś starszą wersję i się zraziłem. :P
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 2 Sep 2009, o 19:42

Male - Friend  Posts/Topics743/151  Reputation point 3643 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
dobrze ze stało się jak się stało ;) masz już przynajmniej rady co zrobić, gdy rzeczywiście przycisk się wyrobi ;)
Temat już do wydaję mi się do zamknięcia

[ Komentarz dodany przez: Filip: 2009-09-02, 19:49 ]
i tez ale to już raczej sprawa admina
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 2 Sep 2009, o 19:52

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
lulinha10 wrote:
Temat już do wydaję mi się do zamknięcia

Wychodzę z założenia by nie zamykać wątków bez wyraźnej przyczyny, bo lepiej niech ktoś dopisuje się do istniejącego wątku, niż 30 raz tworzy nowy na ten sam temat. ;)
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 3 Sep 2009, o 00:31

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Sam używam opery 3.1, bo bardziej mi odpowiada, ale w niej faktycznie nie można edytować postów. W operze 4.2 już można, sprawdziłem. A używam opery, bo pobiera o wiele mniej danych od standardowej przeglądarki, choć jeśli ktoś incydentalnie korzysta z internetu, to chyba bez różnicy:)

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-09-03, 00:33 ]
To ja poczekam na 5.0 i wtedy przetestuję. :)
Last edited by michero on 1 Jan 1970, o 02:00, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 6 Sep 2009, o 10:08

Male - Expert  Posts/Topics630/42  Reputation point 961 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Co do anulowania gwarancji za rozkręcenie telefonu, to ogólnie pic na wodę. Oczywiście, jeśli po drodze nie uszkodzisz specjalnie elementów.

Co do klawisza, jeśli dobrze pamiętam klawisze w e51 umieszczone są na flexie, a nie płytce. W tym wypadku przyczyną był brud (bród, pojęcia nie mam jak się to pisze), jednak możliwe, że wyrobiła się sama klawiaturka. Prawdopodobnie w serwisie wymieniliby Ci klawisze oraz samego flexa.

[ Komentarz dodany przez: ZiomalMarcin: 2009-09-06, 10:17 ]
Brud ;) Dobrze myślałeś ;]
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 7 Sep 2009, o 01:17

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Brud, ale bródno - dzielnica warszawy. Chyba. Też zawsze mam z tym problemy:)
Wydaje mi się, że często czytałem odnośnie e51, że poszła jakaś płytka od klawiatury, stąd problemy z jej dziwnym działaniem. Ale może źle mi się wydaje.
W ogóle to w moim telefonie klawisz '7' stracił trochę klik, że tak powiem:) jak nie przejdzie to przetestuje sposób paweloossa:)
Jeszcze odnośnie tej gwarancji. Jak to jest z tymi śrubkami? Jeśli rozkręcam telefon to na śrubkach chyba zostaje jakiś ślad. Nie jest to powód do anulowania gwarancji jako grzebanie w telefonie?
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 7 Sep 2009, o 08:53

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
michero wrote:
Jeśli rozkręcam telefon to na śrubkach chyba zostaje jakiś ślad. Nie jest to powód do anulowania gwarancji jako grzebanie w telefonie?


To jest wielki powód do spekulacji ;] Jeżeli w karcie gwarancyjnej nie ma np. wpisu o naprawie a śrubki są ruszone, serwis może uznać, że telefon był otwierany poza naprawą gwarancyjną. ;)
Reply with quote 


Post [E51] Re: Dolny klawisz nawigacyjny zaczął słabiej działać. 7 Sep 2009, o 10:17

Male - Expert  Posts/Topics630/42  Reputation point 961 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Co do śrubek. Ogólnie nie powinno się anulować gwarancji, nawet jeśli są zjechane. Czasami jednak się tak dzieje, gdy telefon trafi do jakiegoś zapyziałego człowieka, któremu się robić nie chce i tą gwarancję anuluje. Wtedy nawet jeśli się odwołacie do innego serwisu, ta expertyza zapewne będzie potwierdzona. Wtedy już tylko pozostaje odwołanie się do samej nokii, a nie do serwisu. Nokia często uznaje takie odwołania i wtedy gwarancja jest przywracana, a płyta główna telefonu jest zazwyczaj wymieniana.
Należy zaznaczyć, że serwisy, które działają w Polsce, to nie są serwisy Nokii, ale wynajęte firmy, którym Nokia daje kontrakt na naprawę ich telefonów.
Last edited by JimmyBlack on 1 Jan 1970, o 02:00, edited 1 time in total.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 13 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Wyświetlacz LCD po czyszczeniu folii świeci słabiej.

Author: jacek31 (7 Dec 2012, o 17:49)

Views: 842  •  Replies: 0

Last post: jacek31 (7 Dec 2012, o 17:49) View the latest post



Znienacka zaczął się sam wciskać przycisk od aparatu.

Author: Pan Waldek (21 Oct 2011, o 19:22)

Views: 1011  •  Replies: 3

Last post: Pan Waldek (21 Oct 2011, o 20:01) View the latest post



Nie działa klawisz własny

Author: pawello (6 Nov 2011, o 14:27)

Views: 849  •  Replies: 0

Last post: pawello (6 Nov 2011, o 14:27) View the latest post



Strzelający klawisz kasowania

Author: martiguide (20 Sep 2010, o 15:18)

Views: 1274  •  Replies: 3

Last post: Leśny (21 Sep 2010, o 07:17) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 7 guests