Dziwny mail

Ciekawe strony, dyskusje o webmasteringu i skryptach WWW.

Post by LubiaK » 21 Sep 2013, o 23:33

Witam ostatnio dostałem maila od jakiegoś gościa "mrs.rfh4@westnet.com.au" i niewiem o co kaman. Macie oryginał:

Hello,

I know this letter may come to you as a surprise since we have not met before. My name is Mrs. Rona Fairhead,Chief Financial Officer HSBC Bank United Kingdom ,I actually got your email contact through World Chambers of Commerce public record, I was zealous of locating a possible business partner overseas who will assist me in this project, (The World Chambers of Commerce (WCC) is a powerful and influential Network ), honestly i do not know you or your country but it's my faith that lead me to contact you.One aspect I will like to talk about is PARTNERSHIP. I strongly believe in the power and spirit of Partnership in business. Partnership, it is all about mutual understanding, mutual efforts /contribution and mutual benefits for all parties involved in the partnership. On this note, I would want us to work as a team in pursuit of this interest with utmost professionalism, transparency, commitment and confidentiality.

The first thing I will do is to get you acquainted with the complete details (a general overview) of this transaction so as to give you a foundation on which to make a concrete decision.

On routine audit check last month, I discovered a fixed deposit account that has been dormant for the last five (5) years belonging to Late FAWAZ AL KETBI with amount totaling US$18,2M (Eighteen million two hundred thousand dollars)however, the Banking Regulation / Legislation in London, requires that I notify the Financial Authorities after a statutory time period of Six (6) years when dormant fixed deposit accounts of this nature are confiscated and called in by monitory regulatory bodies. The above set of facts underscores my reason of writing and making the following proposal.

Upon maturity, I've sent several routine notifications to his forwarding address but got no answer. We discovered a month ago from his contract employers that the depositor had died. I immediately passed the task of locating him to the internal investigations department of HSBC London. Information started to trickle in that FAWAZ AL KETBI and his family had been killed during the war in a bomb blast that hit his home at Mukaradeeb where his personal oil well was. The Bank immediately launched an investigation into possible surviving next of kin to alert about the situation . If you are familiar with banking affairs, those who patronize our services usually prefer anonymity, but also some levels of detachment from conventional processes.

In his bio-data form, he listed no next of kin. In the field of private banking, opening an account with us means no one will know of its existence. Accounts are rarely held under a name; depositors use numbers and codes to make the accounts anonymous. This bank even gives the choice to depositors of having their mail sent to them or held at the bank itself, ensuring that there are no traces of the account and as I said, rarely do they nominate next of kin. Private banking clients apart from not nominating next of kin also usually in most cases leave wills in our care, in this case; our now deceased client died in-testate. In line with our internal processes for account holders who have passed away, we instituted our own investigations in good faith to determine who should have right to claim funds. This investigation has for the past months been unfruitful. We have scanned every continent and used our private investigation affiliate companies to get to the root of the problem. It is quite clear now that our dear client died with no known or identifiable family member.

MY PROPOSAL is to front you as the next of kin to the deceased investor/customer of our bank. I am convinced that using my position in bank to work with you, we can secure the funds in your account for us instead of allowing it pass as an unclaimed fund If this transaction interests you, kindly let me know so I can brief you on how we will proceed. I completely trust you will keep this proposition absolutely confidential . I have suggested that we share the funds as follows 55% for me 40% for your effort and 5% for expenses.

I am aware of the consequences of this proposal. Once more, I ask that if you find no interest in this project that you should discard this mail and forget I ever contacted you, I ask that you do not be vindictive and destructive. Do not destroy my career because you do not approve of my proposal. I am not a criminal and what I do, I do not find against good conscience, this may be hard for you to understand, but the dynamics of my industry dictates that I make this move. Such opportunities only come one's way once in a lifetime. I cannot let this chance pass me by. For once I find myself in total control of my destiny. This chance won't pass me by and please do not let me miss my chance, if you will not work with me let me know and let me move on with my life. I am a family man and this is an opportunity to provide them with new opportunities. I have evaluated the risks and the only risk I have here is from you refusing to work with me and alerting my bank. If you give me positive signals, I will give you the relevant modus operandi to initiate this process towards a conclusion.

I send you this mail not without a measure of fear as to what the consequences, but I know within me that nothing ventured is nothing gained and that success and riches never come easy or on a platter of gold. This is the one truth I have learned from my private banking clients. Do not betray my confidence. I await your response.Please accept my apologies, keep my confidence and disregard this email if you do not appreciate this proposal I have offered you. All confirmed documents to back up this fund shall be made available to you, as we move on; I shall let you know what is required of you. Your earliest response to this letter will be appreciated. I want to know if you are willing to follow up this business seriously before I can give you more details about this transaction.

I guarantee that the transaction will be executed under a legitimate arrangement that we will have protection from any breach of law. I look forward to your urgent response through my non official email address for security reasons.

Yours Sincerely,
Mrs. Rona.

i po spolszczeniu:

Witaj,

Wiem, że ten list może przyjść do was jako niespodzianka , ponieważ my nie spotkaliśmy się wcześniej . Nazywam się pani Rona Fairhead , dyrektor finansowy HSBC Bank Wielka Brytania, I rzeczywiście dostał e-mail kontakt przez Izb świecie handlu w rejestrze publicznym , jestem gorliwy lokalizowania ewentualnego partnera za granicą , który pomoże mi w tym projekcie , ( Świat Chambers of Commerce ( WCC ) jest potężnym i wpływowym Network) , szczerze nie wiem, ty lub twój kraj, ale to jest moja wiara , że doprowadzi mnie do kontaktu you.One aspekt będzie jak mówić o jest partnerstwo. Mocno wierzę w siłę i ducha partnerstwa w biznesie. Partnerstwo , to jest o wzajemne zrozumienie , wspólne wysiłki / składkowe i wzajemnych korzyści dla wszystkich stron zaangażowanych w partnerstwo . Na tej notatki, chciałbym nam pracować jako zespół w dążeniu do tego interesu z najwyższym profesjonalizmem , przejrzystość, zaangażowanie i poufności .

Pierwszą rzeczą, jaką mogę zrobić, to aby można zapoznać się z pełną szczegółów (w ogólnym zarysie ) do tej transakcji , tak aby dać podstawę , na której można zrobić konkretną decyzję.

W rutynowej kontroli sprawdzić w zeszłym miesiącu , odkryłem stałą konta depozytowego , który został uśpiony przez ostatnie pięć (5) lat należącego do późnego Fawaz AL KETBI z kwoty łącznej US $ 18,2 M (osiemnaście milionów dwieście tysięcy dolarów) jednakBankowego Rozporządzenie / Prawo w Londynie , wymaga , że powiadomi władze finansowe po ustawowym terminie sześciu ( 6 ) lat, kiedy uśpione stałe rachunki depozytowe tego rodzaju są skonfiskowane i wezwał przez monitory organów regulacyjnych. Powyższy zestaw faktów podkreśla mój powód pisania i tworzenia następującą propozycję .

Po dojrzałości , Wysłałem kilka zgłoszeń rutynowych na jego adres spedycji , ale nie otrzymał odpowiedzi . Odkryliśmymiesięcy temu z jego pracodawców umów, któredeponent umarł . I natychmiast znów zadanie odnalezienie go do wewnętrznego działu dochodzeń HSBC Londynie. Informacja zaczęła sączyć w tym Fawaz AL KETBI i jego rodzina zginęła w czasie wojny w wybuchu bomby , które dotknęły jego domu w Mukaradeeb gdzie jego osobista olej dobrze było . Bank natychmiast wszczęła dochodzenie w sprawie ewentualnego , które przeżyły uprzedzać o sytuacji najbliższej rodziny . Jeśli jesteś zaznajomiony ze sprawami bankowymi , którzy protekcjonalnie naszych usług zazwyczaj wolą anonimowość , ale również kilka poziomów oderwania się od tradycyjnych procesów .

W jego postaci bio- danych , wymienił nie krewny . W dziedzinie bankowości prywatnej , otwierając konto w naszym sklepie oznacza nikt nie będzie wiedział o jego istnieniu . Konta są rzadko organizowane pod nazwą ; deponentów używać numerów i kodów , aby rachunki anonimowy. Ten bank jeszcze daje do wyboru deponentów o ich poczta wysłana do nich lub przechowywanych w samym banku , zapewniając, że nie ma żadnych śladów na koncie i jak już mówiłem, rzadko te wyznaczają najbliższy krewny . Klientów bankowości prywatnej oprócz nie mianowanie krewnego także zazwyczaj w większości przypadków opuścić testamentów w naszej opieki , w tym przypadku , nasz nieżyjący już klient zmarł w - testamentowe . Zgodnie z naszymi wewnętrznymi procesami dla posiadaczy rachunków , którzy odeszli , ale ustanowił swoje własne śledztwa w dobrej wierze, w celu określenia , kto powinien mieć prawo ubiegać się o fundusze . Dochodzenie to w ciągu ostatnich miesięcy było bezowocne . Mamy zeskanowane wszystkie kontynenty i wykorzystywane nasze prywatne firmy partnerskie śledczych , aby dostać się do źródła problemu . Oczywiste jest, że teraz drogi kliencie zmarł z nie znanym lub zidentyfikowania członka rodziny.

Moja propozycja jest do przodu Państwu jak najbliższych krewnych do zmarłego inwestora / klienta naszego banku. Jestem przekonany, że za pomocą mojego stanowiska w banku, do pracy z Tobą , możemy zabezpieczyć środki na koncie, dla nas , a nie pozwalając przejść jako nieodebrane funduszu, jeżeli ta transakcja Cię interesuje , prosimy daj mi znać, żebym mógł poinformować , w jaki sposób będziemy kontynuować. I całkowicie zaufać będziesz mieć to propozycja całkowicie poufne. I sugerują, że mamy te środki w następujący sposób 55 % dla mnie, 40 % dla wysiłku i 5 % dla kosztów .

Zdaję sobie sprawę z konsekwencji tej propozycji . Raz jeszcze proszę, jeśli znajdziesz żadnego interesu w tym projekcie , że należy odrzucić tę pocztę i zapomnieć kiedykolwiek skontaktował się z tobą , proszę , że nie jest mściwy i destrukcyjne . Nie zniszczy moją karierę , ponieważ nie akceptują mojej propozycji . Nie jestemprzestępcą i co robię , nie uważam przeciwko dobrej wierze , może to być dla ciebie trudne do zrozumienia , ale dynamika mojej branży mówi, że robię ten ruch . Takie możliwości dopiero własnej drogi raz w życiu . Nie mogę pozwolić, to szansa mnie ominie . Po raz pierwszy znalazłem się w całkowitą kontrolę nad moim losem. To szansa nie minie mnie i proszę, nie pozwól mi stracić swoją szansę , jeśli nie będzie działać ze mną daj mi znać i pozwól mi przejść z mojego życia . Jestemrodzinnym człowiekiem i to jestokazja, aby dostarczyć im nowe możliwości. I dokonali oceny ryzyka i tylko ryzyko mam tutaj jest od Ciebie odmowę współpracy ze mną i alarmowania mój bank . Jeśli dasz mi pozytywne sygnały , dam wam odpowiednie modus operandi do zainicjowania tego procesu do końca.

I wysłać tego e-maila nie bez miary strachu, jakie skutki , ale wiem, że we mnie , że nic nie ryzykuje to nic nie zyskał , a sukces i bogactwo nigdy nie przychodzi łatwo i na talerzu złota. To jestjedna prawda nauczyłem się od moich klientów bankowości prywatnej . Nie zdradzi moje zaufanie . I czekają na twój response.Please przyjąć moje przeprosiny , zachować pewność siebie i lekceważenie tego e-maila , jeśli nie doceniają tego wniosku mam oferowanych Państwu . Wszystkie potwierdzone dokumenty kopię zapasową tego funduszu są dostępne dla Ciebie , jak przejść dalej, musi ci znać, co jest wymagane od Ciebie. Najbliższym odpowiedzi na to pismo zostanie docenione . Chcę wiedzieć, jeśli są chętni do kontynuacji tej działalności poważnie , zanim mogę podać więcej szczegółów na temat tej transakcji .

Gwarantuję, żetransakcja zostanie wykonane zgodnie z prawem rozwiązanie, które będziemy mieć ochronę przed naruszeniem prawa. I czekamy na pilnej odpowiedzi przez mój brak adresu e-mail urzędowym ze względów bezpieczeństwa.

Z poważaniem ,
Pani Rona .

Wiecie coś o tym?
LubiaK Male
pozytywnie nastawiony ;)
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Redmi Note 3 Pro
Soft: 6.0.1
Operator: Heyah
Age: 27

Joined: 10 Feb 2010
Online: 25d 16h 21m 46s
Posts: 768Topics: 110
Reputation point: 758
    Windows XP Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by davvid » 21 Sep 2013, o 23:46

też czasami dostaje podobne 'listy'. Ostatnio nawet jakieś du** czy tam inny bot z bloku wschodniego piszą łamanym angielskim maile z fotkami, tylko za cholere nie wiem skąd mają mój adres.
Nic innego nie pozostaje jak kasować ten spam :(
Image
Image
davvid Male
Moderator

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Galaxy S10+ || Galaxy Note 8
Soft: 9.0 || 8.0
Operator: Orange
Age: 33
Location: Gliwice Zdrój

Joined: 27 Apr 2009
Online: 137d 5h 4m 45s
Posts: 2689Topics: 124
Reputation point: 4964
    Windows Vista Chrome

Post by WojtekGr » 22 Sep 2013, o 15:10

Najgorsze że jak oznaczysz jako Spam to i tak przyjdzie coś z innej domeny...
Image
WojtekGr Male
Pozdrawiam. Wojtek ;)
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Samsung GT-S6500D (Galaxy Mini 2)
Soft: Andrzej 2.3.6
Operator: Heyah
Age: 30
Location: Rogoźno

Joined: 28 Dec 2012
Online: 22d 12h 1m 4s
Posts: 747Topics: 142
Reputation point: 985
    Windows XP Firefox

Post by bombel201 » 22 Sep 2013, o 15:39

ostatnio na wp usnąłem ponad 200 wiadomości, które były zwykłym spamem, a uzbierało się tyle w dwa miesiące :/
Image
bombel201 Male
TEN OKRUTNY xD
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: LG G6
Soft: 7.0 Nougat
Operator: Play

Joined: 21 Mar 2010
Online: 104d 17h 43m 53s
Posts: 2793Topics: 816
Reputation point: 4150
    Symbian Opera


Return to Internet

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests