Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 4 [ 58 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Porównanie] E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy?

Post [Porównanie] E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:01

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Jak wyżej. Czy opłaca się kupować E52 i czym takim różni się od E51. Proszę o zalety jak i wady względem mojego obecnego modelu. Różne stronki i profesjonalne recenzje również chętnie poczytam. ;>

Z wad wyglądu to sam wymienię IMHO gorszy design oraz brak metalowej tylnej pokrywki, która tyle razy służy mi za lusterko (edit: ale większy wyświetlacz chyba to nadrobi). xD
Last edited by pawelooss on 22 Nov 2009, o 15:38, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:13

Male - Redaktor  Posts/Topics1184/276  Reputation point 668 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
TU - http://www.mgsm.pl/compare.xhtml masz porównanie tych dwóch telefonów. Tylko wybierz te 2 modele i gotowe.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:14

Male - Friend  Posts/Topics706/36  Reputation point 2325 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
po 1. e52 ma wiekszy wyświetlacz 2.4 cala a e51 ma 2 cale
po 2. e52 ma mocniejszą baterię 1500mAh, e51 ma 1050mAh
po 3. e52 ma lepszy aparat 3.2 mpix , e51 ma 2mpix
po 4. e52 ma lepszy procesor 600MHz, e51 ma 369MHz
po 5. e52 ma 128mb ram, e51 ma 96mb ram
po 6. e52 ma gps, e51 nie ma
po 7. e52 ma lepsze wideo 640x480 15fps , e51 ma 320x240 15fps
po 8. e52 ma 60mb w pamięci telefonu, e51 ma 130mb w pamięci telefonu
No i to chyba wszystkie różnice pomiędzy tymi telefonami szczerze polecam e52.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:18

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Quote:
po 3. e52 ma lepszy aparat 3.2 mpix , e51 ma 2mpix

Wiesz, to zależy czy lepszy.
Upchnięcie dodatkowych punktów na matrycy o tym samym rozmiarze sprawia, że zdjęcie jest gorszej jakości. :P
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:24

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
e52 zdecydowanie lepsza
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:27

Male - Sponsor  Posts/Topics1351/95  Reputation point 1711 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
pafcio... lusterko jest dla barbie;p imho sam z niego korzystam xD
bateria dlugo trzyma, symbian fajny, dizajn nawet nawet i ja bym zmienil.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:31

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
maciora164 wrote:
e52 zdecydowanie lepsza

To akurat nie ulega wątpliwości, bo trudno żeby model nowszy, zwany następcą, był gorszy. Jednakże chodzi mi o to, czy jest wart swojej ceny, wszak za E52 można dostać dwie nowe E51. :)

GPS, akcelerometr - to wszystko fajnie, ale dla mnie nadal gadżety. Większy ekran, lepsza bateria - o, to może się już przydać. Potrzebowałbym jeszcze jakichś empirycznych recenzji, jak się sprawuje w praktyce. ;)

leo20 wrote:
No i to chyba wszystkie różnice pomiędzy tymi telefonami szczerze polecam e52.

Na pewno jest jeszcze kilka małych szczegółów, w których może tkwić cały diabeł. :D
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:45

Male - Redaktor  Posts/Topics1184/276  Reputation point 668 
Offline  Profile   
Windows XP Chrome
Zalety: solidny, szybkość działania, metalowe elementy, GPS, WiFi, HSPDA, HSDPA/HSUPA
Wady: aparat bez autofocusu, brak zaślepek na złącza, słaba jakość kręconych filmów

Nigdy wcześniej nie miałem telefonu marki Nokia, to mój pierwszy telefon tego producenta. Przesiadłem się na niego z telefonu Eten Glofiish X500+, który miał Windows Mobile 6.1 Professional na pokładzie.
Jakie było moje zaskoczenie, kiedy zobaczyłem, w jak szybki sposób działa menu, książka telefoniczna, przeglądarka itp. - w telefonie z WM była to jedna wielka zmuła.
Ale zacznijmy od początku, telefon jest zapakowany w mały kartonik, który wydaje się być zbyt mały na te wszystkie akcesoria - nic bardziej mylnego. Pudełeczko mieści szereg rzeczy: telefon, zestaw słuchawkowy stereo, kartę micro SD 1GB, instrukcję obsługi PL, ładowarkę, akumulatorek, adapter do ładowarki Nokia CA-146C, kartę gwarancyjną.
Akumulator telefonu wyjęty z kartonika jest naładowany mniej więcej w 75% (idealna wartość do przechowywania tego typu akumulatorków bez użycia). Sam aparat z aluminium ma wykonaną tylną klapkę od baterii oraz przednie klawisze pod wyświetlaczem wraz z przyciskiem OK przycisku kierunkowego. Sprawia naprawdę pozytywne wrażenie, jest bardzo cienki (niecałe 10mm, wymiary: 116 x 49 x 9,9 mm) i do tego leciutki (98 g). Waga to jednocześnie wada i zaleta, ze względu na niewielką grubość i wagę telefonu praktycznie nie czuć w kieszeni, idąc z nim albo wstając z siedzenia często sprawdzam, czy rzeczywiście nadal mam go w kieszeni :laugh: Telefon jest solidnie spasowany, nic mi w nim nie trzeszczy (no może poza plastikową srebrną ramką okalającą telefon). Mimo wszystko wolę nie myśleć, co by się stało, gdyby telefon spadł na twardą powierzchnię - tego typu wszystko-mające zabawki są bardzo podatne na destrukcję.
Klawiatura telefonu jest arcy wygodna, klawisze są naprawdę duże i nie sprawia najmniejszych problemów napisanie SMS-a osobie nawet ze sporymi palcami. Jedyną wadą są zbytnio wysunięte klawisze funkcyjne, gdyż zaraz pod nimi znajdują się przyciski do odbierania i rozłączania rozmowy - często bardzo łatwo przez przypadek wcisnąć klawisz funkcyjny zamiast słuchawki. Te wysunięte klawisze funkcyjne to zdecydowanie zły pomysł, zdarza się je często wcisnąć przez przypadek podczas normalnego "chodzenia" po menu.
Telefon posiada też srebrne klawisze po boku (nie mam pojęcia, czy ten pseudo-chrom nie wytrze się od noszenia w kieszeni). Klawisze te służą do zmiany głośności, wywołania aparatu i do funkcji głosowych.
Bateria ma ogromną pojemność (1500 mAh) - i szczerze muszę przyznać, że przy troszkę większym niż normalne użytkowaniu (kilka gier dziennie, 5 min dziennie WiFi, zabawa GPS, mieszanie w menu, kilkanaście minut rozmów telefonicznych dziennie) telefon potrafi wytrzymać około 7 dni bez ładowania. To naprawdę świetny wynik jak na tego typu kombajn z Symbianem.
E52 ma 128MB RAM oraz 600MHz procesor, to wszystko pozwala na swobodne korzystanie ze wszystkich zalet telefonu bez oglądania komunikatu "out of memory". System w E52 działa błyskawicznie, nie ma zmułek itp. Sama przeglądarka internetowa została wyposażona w obsługę Flash - co pozwala na bezproblemowe oglądanie np. YouTube (co było nie do pomyślenia na moim Etenie). Telefon można jedynie troszkę zwolnić włączając wszystkie efekty naszego tematu. Oczywiście można zainstalować własne przeglądarki, jeśli wbudowana komuś nie pasuje (Opera Mini działa świetnie).
Jeśli chodzi o sam Symbian to poprawiono sporo błędów i wprowadzono wiele udoskonaleń, np. czytanie SMS-ów, czasy otrzymania SMS-ów w skrzynce odbiorczej itp. Niestety zostało też parę niedoróbek (nie można np. wyłączyć dźwięku migawki aparatu - co jest wyjątkowo irytujące).
Telefon jest wyposażony w 2 aparaty (jeden na przednim panelu do wideo-rozmów, drugi z tyłu 3.2 mpx do robienia zdjęć i kręcenia filmów). Aparat to pięta achillesowa E52 - robi kiepskie zdjęcia, o fotografowaniu dokumentów można zapomnieć ze względu na brak autofocusu. Zdjęcia normalne wychodzą średnio, jest wiele artefaktów itp. Filmy kręcone E52 są w rozdzielczości 640x480 i 15 klatek na sekundę - pozostawiają tak jak zdjęcia wiele do życzenia. Wideo-rozmowy działają zupełnie poprawnie i nie powinno być z nimi problemu. Oczywiście aparat nadaje się do zrobienia średniego zdjęcia jakiegoś pleneru, czy też zdjęcia imprezowego. O fleszu LED nie wspomnę bo i nie ma czego, może służyć jedynie jako latarka.
Telefon posiada antenę GSM/UMTS wbudowaną na dole obudowy, ale chyba coś poprawiono w stosunku do starszych modeli. Aby sygnał spadł o 1-3 kreski muszę mocno objąć dolną część telefonu obiema rękoma. Poza tym sygnał jest mocny i nie miałem z nim nigdy problemów. Zauważyłem też, że na ewentualne spadki o wiele bardziej podatne jest 3G - gdy przełączyłem telefon na zwykły GSM sygnał był praktycznie nie do ruszenia.
E52 ma wbudowaną obsługę WiFi - nie budzi ona zastrzeżeń, w porównaniu do mojego poprzedniego telefonu nie odczuwam różnic w sile sygnału. Oczywiście telefon będzie zapewne słabiej odbierać sygnał niż laptop z WLAN, jednak jak na urządzenie tak bardzo mobilne sprawuje się świetnie. Łączy się nawet z zabezpieczonymi sieciami bez problemu.
Jeśli chodzi o GPS - telefon posiada zarówno obsługę zwykłego GPS, jak i może się wspomagać A-GPS (odpowiednie ustawienia robimy z poziomu menu). Podczas gdy sam GPS łapie sygnał w 20-60 sek, to z A-GPS potrafi go złapać w kilka sekund. Mamy też w telefonie wgraną nawigację Ovi Maps z licencją na 7 dni (można ją też przedłużyć o kolejne 7 dni na stronie producenta). Nawigacja ma świetne pokrycie, wyznaczania dalekich tras nie próbowałem.
Co do wyświetlacza i podświetlenia klawiatury - jest ono regulowane automatycznie przez telefon, na przednim panelu w lewym górnym rogu jest czujnik światła, który decyduje jak bardzo ma być podświetlony ekranik i czy ma być podświetlona klawiatura. Działa to bardzo dobrze.
Wyświetlacz telefonu ma rozdzielczość 320 x 240 i może wyświetlić do 16 mln kolorów. Wyświetlacz pozostaje czytelny nawet wystawiony na bezpośrednie słońce - jest to jakiś sprytny patent Nokii. Szczerze mówiąc poprzednio miałem wyświetlacz w telefonie 640 x 480 - i nie widzę między nimi jakiejś dużej różnicy.
Głośność dzwonków jest bardzo dobra, nie są one zbyt ciche. Wibracja ma przeciętną siłę, da się ją wyczuć nawet przez luźnawe spodnie.
Jakość rozmów jest bardzo dobra, dźwięk w słuchawce jest czysty i głośny - zagłuszyć nam go może jedynie bardzo hałaśliwe otoczenie. E52 posiada system redukcji szumów w naszym mikrofonie. Składa się on z dwóch mikrofonów - do jednego mówimy a drugi wychwytuje dźwięki z otoczenia. i to, co zostało nagrane na tym drugim jest eliminowane z tego do którego mówimy. To naprawdę działa i nasi rozmówcy świetnie nas słyszą.
Mogę szczerze polecić E52 wszystkim, którzy nie mają zamiaru robić nim dobrych zdjęć. Jest to zdecydowanie delikatniejszy telefon niż poprzednik - E51, jednak pod prawie wszystkimi względami został ulepszony.


Źródło - http://www.recenzuj.pl/reviews/items/Telefony-i-Akcesoria/Telefony-komorkowe/sbr/date_desc/676/nokia-e52.htm
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 15:50

Male - Friend  Posts/Topics706/36  Reputation point 2325 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
kamil_amil wrote:
słaba jakość kręconych filmów

uważasz że wideo w 640x480 15fps to jest słaba jakość i do tego w mp4? Słaba jakość to może buc w 6300 albo 5310 , jak na model biznesowy to jakość filmów wideo jest dobra
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 17:21

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
kamil_amil wrote:
leciutki (98 g).


No jaa :O To z czego on jest zrobiony?
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 17:27

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
No właśnie _NeedSpeed_, tu należy się poważnie zastanowić. E51 waży swoje, ponieważ ma solidną (metalową) obudowę. E52, pomimo wbudowanego odbiornika GPS i wielu innych gadżetów waży mniej... Czyli obudowa plastikowa? Warto się przyjrzeć. Jeśli chodzi o aparat to jest wystarczający. Fotki robi super, a i sekwencje wideo kręci niezłe. Nowszy Symbian. To jest argument.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 17:30

Male - Friend  Posts/Topics743/151  Reputation point 3643 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
E52 to znacznie ulepszona E51, ale ja zamiast następcy, kupię E75 ;P

[ Dodano: 2009-11-15, 16:32 ]
Image
dane ogóle Nokii E52:
Klick

[ Komentarz dodany przez: boczkens: 2009-11-15, 16:42 ]
Nie łatwiej>?
Last edited by lulinha10 on 15 Nov 2009, o 17:41, edited 3 times in total.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 17:35

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Java Opera
Też rozmyślałem nad ewentualnym następcą e51 i naturalne wydawało się, że to byłaby e52, tym bardziej, że parametry ma lepsze. Ale tak pobieżnie przeleciałem forum e52 i raczej opinie ma średnie. Choćby ten zasięg. Nie pamiętam już dokładnie co w tym e52 niezbyt działało, ale pamiętam, że zacząłem się zastanawiać nad innym następcą. Przejrzyj forum e52, będziesz miał opinie z pierwszej ręki
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 17:43

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 1 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Siemka.
Ja mam e52 i jest całkiem spoko. Bateria trzyma długo, wyświetlacz nadaje się do filmów oraz głośnik jest całkiem niezły
(od jakiegoś czasy próbuje złamać system i nie wychodzi mi więc proszę o pomoc!)

[ Komentarz dodany przez: Adam: 2009-11-16, 19:18 ]
Jezu człowieku pisz ze słownikiem :P
musiałem poprawić post...
Last edited by karoll5130 on 16 Nov 2009, o 20:17, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Porównanie] Re: E51 vs. E52 - opłaca się kupować następcę legendy? 15 Nov 2009, o 17:54

Male - Friend  Posts/Topics706/36  Reputation point 2325 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
karoll5130, złamiesz go HelloOXem 2.03 i musisz miec certyfikat z opda lub imobile tylko na imobile można podpisac aplikacje on-line

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4 [ 58 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nokia e51 - kupować czy nie?

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: dragon240994 (29 Nov 2014, o 13:03)

Views: 3806  •  Replies: 17

Last post: dragon240994 (30 Nov 2014, o 14:40) View the latest post



N73 - opłaca się?

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: hoppek (28 Jan 2010, o 21:44)

Views: 2444  •  Replies: 16

Last post: nemo333 (29 Jan 2010, o 18:25) View the latest post



WH-205 opłaca się

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: stormxxx (23 Apr 2011, o 16:15)

Views: 4524  •  Replies: 15

Last post: slepy9393 (24 Apr 2011, o 11:54) View the latest post



Opłaca się kupić C1-01

Author: LubiaK (18 Apr 2011, o 16:16)

Views: 1328  •  Replies: 4

Last post: LubiaK (25 May 2011, o 21:26) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 19 guests