Eksport kontaktów z WP na inne urządzenie gdy nie mamy dostępu do konta Live

Artykuły i poradniki charakterystyczne dla platformy.

Post by nemo333 » 17 Apr 2015, o 12:55

Jako że 4 godziny straciłem na różnych próbach eksportu kontaktów z Windows Phone na Androida i w końcu doszedłem jak to zrobić to się podzielę bo w internecie nie ma żadnego sensownego opisu i musiałem dość do tego sam.

Pacjentem były: Nokia Lumia 610 NFC z Windows Phone 7.5 oraz Xperia T3 ze stockowym ROMem.
Kontakty w Lumii były podpięte do konta Windows Live które synchronizowało się z telefonem ale nie było do niego hasła żeby ściągnąć z niego kontakty na inne urządzenie. Podpięte dawno temu, prawdopodobnie przez córkę właścicielki więc hasło nie do odzyskania ;) Oczywiście żeby nie było zbyt prosto raz dodany kontakt jest dopisany do danego konta Live, dodanie nowego konta nie spowoduje że zsynchronizuje istniejącą bazę z telefonu na konto do którego mamy dostęp :) Nie ma też możliwości przepięcia konta które używa kontakt. Tylko przy dodawaniu kolejnych kontaktów możemy wybrać na którym koncie je synchronizować.
Lumia (przynajmniej w tej wersji FW) nie posiada eksportu na kartę SIM więc ten sposób również odpadał.
Aplikacja Udostępnianie kontaktów również nie spełnia swojej roli - można wysłać naraz tylko 15 kontaktów i tylko przez SMS albo mail (WP7.5 nie obsługuje wysyłki przez BT więc pewnie dlatego). Przy 140 kontaktach to dość dużo zabawy.

Rozwiązałem to w następujący sposób:

Pobrałem z Marketplace aplikację Contacts Backup (ja użyłem tej: https://www.windowsphone.com/pl-pl/stor ... bba9ef3605 )
W niej dodajemy konto do backupu (wykorzystałem nowoutworzone Skydrive), wykonujemy backup i wgrywamy go na Skydrive. (Aplikacja, przynajmniej u mnie, działała trochę wolno więc nie zdziwcie się jak nie zareaguje od razu na kliknięcie, kliknąć, odczekać na reakcję i dopiero wybrać dalej opcje)
Logujemy się na komputerze do konta Skydrive. U mnie w tym momencie w głównym katalogu był plik ContactsBackup_[data i godzina].vcf
Ten plik pobieramy i otwieramy Notatnikiem. Otwieramy okno Znajdź i zamień (Ctrl+H) i w pierwsze pole wpisujemy
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
w drugie
Code: Select all
Please Login or Register, to see this Content
i zatwierdzamy żeby zrobił robotę. Ten zabieg jest wymagany aby Android poprawnie widział kontakty jako Telefon komórkowy a nie nowoutworzona kategoria MOBILE.
Po zapisie przerobionego pliku wrzucamy go na kartę pamięci lub pamięć wewnętrzną telefonu, wchodzimy w Kontakty, wybieramy Menu i znajdujemy opcję Import kontaktów. Wybieramy lokalizację, telefon przeszuka pamięć w poszukiwaniu plików kontaktów. Wybieramy plik, czekamy aż skończy importować i weryfikujemy czy wszystkie numery są poprawnie dopisane a dane typu WWW, zdjęcie, mail itp zostały poprawnie skategoryzowane. Jeśli nie to wiadomo, poprawiamy.

No i w ten sposób mamy kontakty w telefonie, bez przepisywania, bez wysyłania po kilka sztuk, bez męczarni z różnymi sposobami które nie działają.
Last edited by nemo333 on 17 Apr 2015, o 12:57, edited 1 time in total.
Image

nemo333 otrzymał za ten post 21 punkty reputacji od 4 użytkowników:
+pawelooss, MUsk, Help3r, Wunder Wungiel.
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Firefox

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Help3r » 5 Mar 2016, o 14:36

A próbowałeś może bawić się z tym w przywracanie SMS z WP na Androida ?
Help3r Male
WorldGSM.net
Friend
 
Offline
 
Telefon: Lumia 532 & Nokia 5230
Soft: 8.1u2 & Port C6@v41
Operator: Play

Joined: 13 Apr 2010
Online: 25d 7h 35m 12s
Posts: 1111Topics: 56
Reputation point: 688
    Windows 8.1 Firefox

Post by nemo333 » 5 Mar 2016, o 15:18

Nie było mi to w żaden sposób potrzebne
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Windows 7 Chrome

Post by bambola » 8 Mar 2016, o 02:55

Zrobiłem zgodnie z opisem zamieniłem mobile, ale po zapisaniu plik nie chce się wczytać. Nie wiem czy podczas zapisu w notatniku zmienił się format na błędny i dlatego. Bazowy się wczytuje z kretyńskim mobile a po poprawkach nie, cz trzeba ustawić w zapisie w notatniku jakichś konkretny dostępny format, /wyboru wielkiego nie ma.
Jakieś propozycje ????
bambola Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia Lumia 610
Soft: windowsmobile 7.8
Operator: Play
Age: 51
Location: Gródkraka

Joined: 7 Mar 2016
Online: 55m 28s
Posts: 2Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 10 Chrome

Post by nemo333 » 8 Mar 2016, o 11:02

Hm, w sumie nie powinno to mieć znaczenia, najwyżej wywali Ci polskie znaki jak źle kodowanie ustawisz.
Spróbuj na czymś bardziej zaawansowanym, Notepad2, Notepad++ itp.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Android Chrome

Post by bambola » 8 Mar 2016, o 15:50

Telefon na który chcę przenieść kontakty to sony m4 aqua, po zamianie mobile podczs importu wyświetla komunikat ze jest to plik vcard i go nie obsługuje! sprawdzam rozszerzenie pliku jest vcl. Gdzie jest Dżin ukryty???? Takie samo ma pierwotny z mobile i go przyjmuje. może to sprawa systemu w kompie ze przechodzi np. z 8 i 10 a z 7 nie???
Może to sprawa ustawienia języka w telefonach lumii ? czy sony? mobile może być rozpoznawane tylko w jakim języku? Czy to standard i powinno być cell?
bambola Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia Lumia 610
Soft: windowsmobile 7.8
Operator: Play
Age: 51
Location: Gródkraka

Joined: 7 Mar 2016
Online: 55m 28s
Posts: 2Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome

Post by nemo333 » 8 Mar 2016, o 16:07

Ja robilem na telefonach w ktorych byl polski jezyk, mimo wszystko nie ma to znaczenia.
Probowales innym programem do edycji tekstu? Moze tu jest problem, standardowy notatnik potrafil robic rzeznie bo nie trzymal standardow kodowania enterow i wprowadzal wlasne, to moze byc przyczyna.
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 47s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Android Chrome

Post by SMOKIE82BB » 14 May 2017, o 16:04

Wszystko spoko tylko nie mająć aktywnego konta nie mozesz pobrać i zainstalować softu ze sklepu mikroshitu
SMOKIE82BB Male
User
 
Offline
 
Telefon: Umi Super
Soft: 70
Operator: Orange
Age: 54

Joined: 14 May 2017
Online: 2m 46s
Posts: 1Topics: 0
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome


Return to [WIN] Tutoriale

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest