Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać?

Post Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 24 Oct 2012, o 00:01

Male - 70%  Posts/Topics292/33  Reputation point 7 
Offline  Profile 
Android Safari
Witam.Naszlo mnie na takie pytanie,gdzie najbardziej będzie się opłacało za rok-dwa jechac do pracy? Języki,które znam :
Polski - pefrekcyjnie :3
Angielski perfekcyjnie prawie że
Niemiecki - dobrze,chociaż chwilami niewiem o co chodzi
Rosyjski/Ukraiński - podstawowe zwroty

.?
Tylko żeby to był kraj taki że np. Dużo płacą i mało kosztuje..zebym nie wydał zarobku na przeżycie :3

Przepraszam za literowki ale coś się nie za bardzo na ekranowej pisze :PP

Last post
Reply with quote 


Post Re: Srednie krajowe - czyli gdzie najbardziej oplaca sie jechac? 24 Oct 2012, o 00:16

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Jeśli Niemcy to najlepiej ponoć celować w Bawarię, bo tam najniższe bezrobocie.

W Wielkiej Brytanii już nie ma takiego boomu co kiedyś, ale też można się zakręcić. Może własna działalność? ;>

Ale co za dwa lata będzie się działo w Unii, to można tylko zgadywać.
Reply with quote 


Post Re: Średnie krajowe - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 24 Oct 2012, o 00:23

Male - 70%  Posts/Topics292/33  Reputation point 7 
Offline  Profile 
Android Safari
Tak myślę o Skandynawii (Norwegia coś koło 4k euro chyba),może Estonia,Finlandia...ale języki trudne.

Jakąś tabelke znajdę z porownaniem średnich w UE? Bo chyba cos było na kwejku ale nie ufam takim obrazkom :P

Niemcy,Irlandia,Norwegia,Anglia,Austria - te kraje bym porównał
Reply with quote 


Post Re: Średnie krajowe - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 24 Oct 2012, o 00:32

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Ten podcast w ramach KonteStacji może Cię zainteresować: http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=1714
Prowadzący opowiada głównie o Niemczech, bo tam mieszka, ale poprzez telefony do audycji na żywo gromadzą się także emigranci dzielący się swoimi doświadczeniami z innych państw.

mc9 wrote:
Tak myślę o Skandynawii (Norwegia coś koło 4k euro chyba),może Estonia,Finlandia...ale języki trudne.

Faktycznie sporo tam zarabiają, ale bardzo dużo też idzie na podatki, które (o dziwo) są w miarę rozsądnie rozdzielane.
A więc masz wysoki komfort życia, jeżeli tam mieszkasz i możesz po prostu na miejscu korzystać z tych wszystkich socjali.
Reply with quote 


Post Re: Średnie krajowe - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 24 Oct 2012, o 09:14

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
mc9, jeśli perfekcyjnie znasz język polski, to poczytaj swoje posty :p Zmienisz zdanie.
Reply with quote 


Post Re: Średnie krajowe - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 24 Oct 2012, o 11:57

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
IuDeX wrote:
mc9, jeśli perfekcyjnie znasz język polski, to poczytaj swoje posty :p Zmienisz zdanie.

Napisał przecież że pisze z "dotykówki" i przeprasza za błędy.

Skandynawia,drogo w sklepach.Tam rzeczywiście mógłbyś większość zarobku wydać na przeżycie.Najlepszą opcją będą Niemcy.Polityka socjalna,spora oferta pracy,a jak jesteś jeszcze po kierunkach ścisłych to tym bardziej,albo jeśli masz wykształcenie z tej kwestii.
Last edited by Ryan on 24 Oct 2012, o 23:09, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Średnie krajowe - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 24 Oct 2012, o 15:39

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Ryan wrote:
Napisał przecież że piszę z "dotykówki" i przeprasza za błędy.

Ty piszesz? :>
Czy literówki to jedyne błędy, jakie popełnia? Nie sądzę.
Reply with quote 


Post Re: Średnie krajowe - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 24 Oct 2012, o 16:03

Male - 70%  Posts/Topics292/33  Reputation point 7 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
IuDeX wrote:
jeśli perfekcyjnie znasz język polski, to poczytaj swoje posty :p Zmienisz zdanie.

.? o co chodzi.? To że nie zawsze mam włączoną łatwą interpunkcje czy autokorekte to to coś znaczy.? Czy za granicą by sie słownie dogadać potrzebuje wiedzieć czy pisze sie u zwykłe czy ó kreskowane?...
Ryan wrote:
Skandynawia,drogo w sklepach.

Wysoki zarobek,wysoka cena za życie... ._.
Ryan wrote:
po kierunkach ścisłych

No troche nie ;D Powiedzmy ze w Polsce co najwyzej budowlanka lub zamiatanie ulic/drog
Reply with quote 


Post Re: Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 25 Oct 2012, o 20:20

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox


A za jakiś czas w „Firmie na emigracji” mają być właśnie goście ze Skandynawii.
Reply with quote 


Post Re: Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 26 Oct 2012, o 21:25

Male - 70%  Posts/Topics266/64  Reputation point 174 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Szwecja - język wydaje się trudny ale ja 1 rok chodziłem do "klasy przygotowywawczej" a teraz w normalnej 5 klasie jestem. Celuj w Malmö albo Göteborg bo tam bezrobocia mało.
Reply with quote 


Post Re: Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 26 Oct 2012, o 23:34

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 8 Firefox
W zasadzie to też jestem zainteresowany emigracją :ermm:
Reply with quote 


Post Re: Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 27 Oct 2012, o 13:12

Male - 70%  Posts/Topics292/33  Reputation point 7 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Szwecja odpada - raczej pomyślę nad czymś co nie jest 1000km od Polski i nie jest za wodą.W dodatku Szwecja/Finlandia nie są w 3 grupie.
Niżej dałem porównanie
Last edited by mc9 on 29 Oct 2012, o 16:28, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 27 Oct 2012, o 15:40

Male - 70%  Posts/Topics266/64  Reputation point 174 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
na podatkach się nie znam,język podobny do niemieckiego ale dialekt w Skanii to naprawdę... ten dialekt utrudnia naukę mowy.

[ Dodano: 27 października 2012 ]
Ryan wrote:
drogo w sklepach
ale mi drogo :lol: ... weźmy na przykład zeszyt a4. w Szwecji kosztuje ok. 15 koron. czyli 7zł. Kursy walut się przegląda przed pisaniem takich farmazonów.
Reply with quote 


Post Re: Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 29 Oct 2012, o 16:19

Male - 70%  Posts/Topics292/33  Reputation point 7 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statis ... 0805142929


Z tego wynika,że w Estolandii miałbym jeszcze gorzej niż w Polszy :wow: a robił wrażenie solidnego kraju :hmm:

Za to Luxemburg i Wielka Brytania mają dość wysokie zarobki ;) Francję skreślam,bo tam ani po niemiecku,ani po rusku się nie dogadam..ani po angielsku.
Jak ktoś nie wie co te kody oznaczają to polecam wpisać ten kod np. LU Iso i kliknąć w link na wikipedii ;)
Reply with quote 


Post Re: Emigracja zarobkowa - czyli gdzie najbardziej opłaca się jechać? 26 Nov 2012, o 02:33

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
mc9 wrote:
Tak myślę o Skandynawii (Norwegia coś koło 4k euro chyba),może Estonia,Finlandia...ale języki trudne.
pawelooss wrote:
A za jakiś czas w „Firmie na emigracji” mają być właśnie goście ze Skandynawii.

>> http://www.kontestacja.com/?p=episode&e=1928

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 15 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests