Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Firma, a sklep internetowy!

Post Firma, a sklep internetowy! 18 Jun 2014, o 13:53

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam. Mój kuzyn ma firmę zajmującą się sprzedażą i serwisowaniem rowerów. Współpracuje szczególnie z marką ROMET. I tutaj mam kilka pytań, ponieważ kuzyn chce sprzedawać rowery przez internet. Jak to się ma? Musi się zarejestrować na allegro jako firma? Jak z podatkami i ogólnie proszę napisać wszystko co wiecie (szczególnie michero, liczę na Twoją pomoc)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Firma, a sklep internetowy! 18 Jun 2014, o 14:16

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak Twoj kuzyn nie potrafi wyszukac takich informacji na google tzn. ze jego interes internetowy jest z gory skazany na porazke ;P
Reply with quote 


Post Re: Firma, a sklep internetowy! 21 Jun 2014, o 00:41

Male - Sponsor  Posts/Topics1524/67  Reputation point 3323 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Co dokładnie potrzebujesz? Jeśli chodzi o podatek to nic się nie zmienia - jest sprzedaż, jest podatek. Różnica jest taka, że jak zacznie sprzedawać na allegro to dojdą koszty allegro - koszt wystawienia aukcji, prowizje, ewentualnie opłata za bycie sklepem. Koszt wystawienia aukcji chyba do 1zł, prowizje 5-8% jeśli dobrze kojarzę, opłata za sklep nie wiem ile. Konto firma to chyba podstawa, dodatkowo możesz mieć normalne, albo sklepowe. Sklepowe różni się tym, że aukcje mogą trwać 30dni (zamiast 14), koszt wystawienia jest tańszy, ale promowanie jest droższe. Promowanie jest o tyle przydatne, że są kategorię, w których nikt pewnie nie dochodzi do niepromowanych;) Pewnie to kwestia indywidualna, ale jak swego czasu sobie to liczyłem, to wychodziło, że lepiej mieć sklepowe konta.
Dodatkowo jeśli planuje sprzedaż wysyłkową, a nie miał do czynienia z kurierami, to niech się zorientuję jaki będzie miał koszt wysyłki takiej paczki. A gdyby planował jakąś umowę z firmą kurierską to niech postara się o umowę bez narzuconej ilości wysłanych paczek. Bo czasem jest tak, że w umowie może być, że koszt paczki to 10zł, ale jak nie wyślesz miliona to będzie 20zł. Więc warto na to zwrócić uwagę.
Pewnie niewiele pomogłem, ale jak coś to śmiało.
Reply with quote 


Post Re: Firma, a sklep internetowy! 21 Jun 2014, o 08:40

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Dzięki wielkie :) Można zamknąć:)
Reply with quote 


Post Re: Firma, a sklep internetowy! 21 Jun 2014, o 12:15

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Android Chrome
bombel201 wrote:
Jak Twoj kuzyn nie potrafi wyszukac takich informacji na google tzn. ze jego interes internetowy jest z gory skazany na porazke ;P

To nie kuzyn tylko Mati zakłada nowy interes. Jak dobrze pójdzie to będzie zmieniał telefony co kilka godzin a nie co kilka dni :rotfl:
Reply with quote 


Post Re: Firma, a sklep internetowy! 21 Jun 2014, o 12:55

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Nie z rowerami mam bardzo mało wspólnego :D hehe :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests