Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 5 [ 74 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Print view
Write comments Post new topic


Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci.

Post Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 28 May 2009, o 20:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Kiedy zapomnisz hasła założonego na kartę pamięci, nie możesz już odzyskać z niej danych. Możesz za to spróbować kilku poniższych trików i programów, by taką kartę sformatować. Nie gwarantujemy jednak, że jakakolwiek sztuczka na pewno zadziała.
  • Niektóre stare aparaty Sony CyberShot ignorują zabezpieczenie i pozwalają na sformatowanie karty. Należy więc włożyć kartę microSD do adaptera MMC i wykonać zwykłą procedurę formatowania.
  • Kolejną metodą jest niskopoziomowe formatowanie karty w czytniku za pomocą programu MMCRepair. Wkładamy kartę do czytnika i uruchamiamy program. Wybieramy literę dysku, pojemność karty i klikamy FORMAT MMC.
  • Możesz też spróbować normalnie sformatować kartę pamięci w telefonie z Symbianem.
  • Ostatnią metodą jest użycie aplikacji MMC Password Finder, która działa jedynie na Nokiach S60 (z Symbianem). Umieszczamy kartę microSD w takim telefonie i uruchamiamy aplikację. Prawdopodobnie testuje ona wszystkie możliwe kombinacje haseł do chwili uzyskania dostępu do karty.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Last post
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 29 Jun 2009, o 22:49

Male - Expert  Posts/Topics27/8  Reputation point 84 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Przepraszam, ale to się kupy nie trzyma ;)

MMC Password finder jeśli zadziała, to umożliwi dostęp do karty pamięci ;)

Poza tym:

Quote:


Oraz - temat wymaga dalszego drążenia, zobaczę czy jest jakiś programowy sposób na dostanie się do karty pamięci metodą bruteforce z komputera (czeka mnie trochę prób, ale postaram się coś naskrobać o ile jest to możliwe).

Post po przeczytaniu i poprawie powyższego tematu - do usunięcia ;)
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 29 Jun 2009, o 23:24

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
amras666 wrote:
Przepraszam, ale to się kupy nie trzyma ;)

amras666, z tego, co pamiętam, to w całości to był Twój post. ;P
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 21 Aug 2009, o 18:53

Male - Expert  Posts/Topics630/42  Reputation point 961 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Większość telefonów z symbianem może sformatować kartę nie posiadając doń hasła. Na ten przykład e65
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 26 Nov 2009, o 11:19

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Jeszcze jest jedno wyjscie: wchodzisz np w x-plore pożniej c:sysdata i w heksieotwierasz mmcstore i tam jest nazwa (model) karty i kody u mnie na e90 zostało to sprawdzone i działa idealnie ;-) dzieki temu ocaliłem karte 4gb i 8gb :rotfl:
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 4 Dec 2009, o 22:26

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
próvowałem mrtode amras666, ze zdalną blokadą ale nie zadziałało. nie blokuje się telefon po wysłaniu smsa, dopiero przy wyjęciu karty dostaje zwykłe smsy z hasłem blokady
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 25 Mar 2010, o 10:55

Male - 10%  Posts/Topics21/5  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
kurcze nie mogę znaleźć programu. MMC repair nie widzi karty. Prośba rzućcie link z programem działającym nie mam symbiana

[ Dodano: 25 mar 2010, o 09:55 ]
helpppppp :wall:
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 25 Mar 2010, o 14:02

Male - Friend  Posts/Topics526/18  Reputation point 802 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
Można też usunąć alokacje i wgrać Ghostem alokacje z jakiejś innej karty o tej samej pojemności.
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 29 Mar 2010, o 15:10

Male - 10%  Posts/Topics21/5  Reputation point 1 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Podajcie jakiś program żeby usunąć hasło karty pamięci. Link do programu i jakaś instrukcja po polsku

[ Dodano: 29 mar 2010, o 15:10 ]
MMC repair nie bierze jej
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 30 Mar 2010, o 00:50

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Marksman1221, może spróbuj jakimś programem to formatu niskopoziomowego? (Low Lewel format) Nie mam teraz karty do poświęcenia żeby wytestować ale może jutro jakaś się znajdzie.
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 12 Jun 2010, o 13:44

Male - Sponsor  Posts/Topics2168/282  Reputation point 4745 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mam pytanie:
W noki N73 była włożona karta 2GB. Po podłączeniu do komputera usunąłem kilka plików. Nieszczęśliwie czytnik kart się zepsuł. Na N73 nie wykrywa tej karty (nieprawidłowa i nie idzie sformatować), na 6280 podobnie. Idzie ją jeszcze jakoś uratować?? Bo jest to oryginalna SanDiska...

[ Dodano: 12 cze 2010, o 13:44 ]
pawelooss wrote:
Kolejną metodą jest niskopoziomowe formatowanie karty w czytniku za pomocą programu MMCRepair. Wkładamy kartę do czytnika i uruchamiamy program. Wybieramy literę dysku, pojemność karty i klikamy FORMAT MMC.

warto by było dodać do niego link.
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 16 Sep 2010, o 23:10

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Metoda do sprawdzenia, przetestowania i zgrabnego opisania! Zauważona przez usera rpuch z forum 6300. :mryellow:

Image

Code:
Please Login or Register, to see this Content

Pokrótce: robimy kopię PM-a, zdobywamy skądś programik Nokia Unlocker i odczytujemy Security Code + memorkę.

EDIT: milka1212 sprawdziła, że program faktycznie służy do odczytu hasła, ale tylko wtedy gdy, telefon jeszcze je pamięta (czyli przed wszelkim flashowaniem), co uniemożliwia jego odzyskanie, kiedy już prosi nas o jego podanie. W skrócie - to narzędzie dla back-upu, a nie recovery. :]
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 17 Sep 2010, o 14:22

Male - User  Posts/Topics2/1  Reputation point 10 
Offline  Profile   
Ubuntu Firefox
Witam!
pawelooss
Pokrótce: robimy kopię PM-a w J.A.F. ;)
I nie skądś, a tam obrazek. ;)
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Przepraszam za poprawki! :) Niemam dachu :hihi:

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 17 września 2010, o 11:51 ]
PM-kę można zrzucić równie dobrze przez NSS. A za konkretny odsyłacz do programu dziękuję. :)

[ Dodano: 17 wrz 2010, o 15:22 ]
Cala przyemnost po moej strone! :)
W razie czego bąde tu ;)
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 18 Sep 2010, o 00:20

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Ktoś sprawdzi, czy to działa lub też ładnie opisze? Chyba nie aż tak wielki to wysiłek, noKijowi modderzy. ;P
Reply with quote 


Post Re: Formatowanie karty pamięci z założonym hasłem pamięci. 18 Sep 2010, o 08:33

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Ktoś sprawdzi, czy to działa lub też ładnie opisze? Chyba nie aż tak wielki to wysiłek, noKijowi modderzy. ;P


Ja to zrobię :) Zaklepuję temat. Jakoś w tygodniu będzie gotowy poradnik.

[ Dodano: 18 wrz 2010, o 08:33 ]
Filip wrote:
Kolejną metodą jest niskopoziomowe formatowanie karty w czytniku za pomocą programu MMCRepair. Wkładamy kartę do czytnika i uruchamiamy program. Wybieramy literę dysku, pojemność karty i klikamy FORMAT MMC.

Filip wrote:
warto by było dodać do niego link.


I tym również się zajmę ^^ Wszak kocham formatować ;d

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4, 5  Next
Page 1 of 5 [ 74 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests