Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Fotoradary - Akcja Palikota

Post Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 17:47

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
To jest tak zajefajna akcja że postanowiłem stworzyć nowy temat ( przy okazji "zastanowić się" po co te radary albo gdzie sens, gdzie logika). Poczytajcie artykuł z blogu pana Palikota którego nie bardzo szanuje, ale w tym punkcie się z nim zgadzam
Quote:
Premier Tusk, minister Nowak i minister Rostowski to podatkofile! Lubieżnicy podatkowi! Miłosny stosunek do budżetu zaburza ich umysły i są gotowi wszystko podporządkować jednemu: pieniądzom- dochodom budżetowym
Patologiczny stosunek do spraw dochodów do budżetu powoduje, że służby państwowe ustawiają fotoradary gdzie się da! Zwłaszcza tam gdzie łatwo o naruszenie prawa drogowego? Łatwo, gdyż to prawo jest często absurdalne, a oznakowania drogowe są ustawione wbrew poczuciu zdrowego rozsądku! Na tym polegają te pułapki! Kierowca się nie spodziewa bo to wbrew logice, a tam właśnie – pstryk! I jest dochód! Foto dochód, fotopaństwo i fotopremier! A my, to fotoobywatele! Ofiary podatkofilii!
Nie dajmy się molestować! Donald nie strzelaj do nas z fotoradarów!

A tu ludzie którzy założyli maski premiera czy ministrów i celowo przyspieszali przed radarami by "pstryknąć sobie fotke"
Image
Image
Image
Image
Image

Co wy o tym sądzicie ;>

Wojtek ;]

Last post
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 19:22

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Chrome
www556 wrote:
Co wy o tym sądzicie


Mam gdzieś te fotoradary. Staram się jeździć przepisowo i wyznaję zasadę, że w czasie jazdy nigdy mi się nie spieszy. :)
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 19:47

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Firefox
Tyle, że będziesz jechał w zabudowanym powiedzmy te 60 KM/h i radar cyknie Ci fotkę to się podkurwisz z lekka a wtedy masz wybór: płacisz stówkę i 3 punkty karne lub trzy stówki i brak punktów - tak się zarabia w państwie polskim. Chcą bezpieczeństwa to niech zrobią tak, że zero płacenia za mandaty a zamiast tego dawać więcej punktów. Kto wtedy przydusi na pedał gazu?

Obejrzyjcie to sobie:
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 19:55

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Tak im chodzi o bezpieczenstwo jak oni tylko o hajsie ciagle gadaja? xD
A tak pro po to mozna osrac sam mandat od itd z fotoradaru. Okazalo sie, ze musza wysylac zdjecia :D Lipa z naciagania kierowcow naglym mandatem po 3 miechach nie wiadomo skad, nie wiadomo gdzie :)
Tak samo zastanawiaja mnie te bramki pomiarowe czy z tym nie bedzie czasem mega walkow, ze po prostu beda sie mylic i mandaty slac... hmm
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 21:20

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
Wiadomo że chcą ciągnąć hajs np 6 miejsc na pieczątkę przeglądu auta...po 6 latach kolejny hajs.Nowe prawko coś powyżej 200zł ja płaciłem 120 z hakiem.Niech bd radary obok szkół itp a nie dwupasmówka jak to jest we Wrocławiu na ulicy Kochanowskiego i ograniczenie do 30 cholera człowieka bierze....Jakieś dwa lata temu straż zrobiła fotkę mojemu tacie zakręcaliśmy i na przestrzeni góra 100m wyszło że jechaliśmy ponad 90km/h.Dla jasności Honda City 83km.I niech ktoś powie że to nie jest chore...
Dla jasności
Image
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 21:31

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Staram się jeździć przepisowo (...)



No dobra, ale jest sobie DK można jechać 100, a nagle ograniczenie 60 i fotoradar... Gdzieś są granice do jasnej zarazy. Albo przypadek na drodze powiatowej. Jest dziura. I co się robi zamiast remontu? Image
Szlak by człowieka trafił z tymi drogami...


Wojtek ;]
Last edited by WojtekGr on 23 Jan 2013, o 21:32, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:21

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Staram się jeździć przepisowo
Nie powiesz, że nie przekraczasz w mieście 50 km/h ;P

Co do fotoradarów, zawsze jest jakaś tolerancja. Więc nie spodziewajcie się fotki jadąc 70-80 na drodze gdzie max niby można 50 (sam sprawdzałem :lol: ^^,
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:23

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
davvid, Może mandat po prostu się zagubił w akcji - one tak mają :letssin:


Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:37

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
davvid no właśnie nie.te nowe fotoradary to już cię łapia jak przekroczysz o 10 km/h dopuszczalna prędkośc na danym odcinku :/

[ Dodano: 23 sty 2013, o 21:37 ]
Ryan, a jeśli chodzi o ta wymianę prawka to wszyscy je będziemy musieli wymienić do 2033 r bo teraz będą europejskie i nie będzie już bezterminowych ;_;
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:48

Male - Friend  Posts/Topics672/35  Reputation point 546 
Offline  Profile   
Windows 7 Firefox
bombel201, sam mam terminowe.Ze względu na wzrok.Mała wada ale co tam.Ostatnio gadam ze znajomym gadka szmatka i tekst a ty masz terminowe prawko czy nie?.A wiesz znajomy lekarz w szkole jazdy był to bezterminowe.Więc kolejny przykład masz znajomości to jesteś do przodu.
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:52

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Ryan wrote:
Nowe prawko coś powyżej 200zł ja płaciłem 120 z hakiem.
120 :wow: ? to chyba międzynarodowe. Kiedyś kosztowało coś koło 70 zł z tego co pamiętam i wątpię żeby podrożało aż o 50 zł. bombel201, na jaki czas będą wydawane nowe plastiki?
ps. do 2033 jeszcze dużo czasu xD

[ Komentarz dodany przez: sieman0: 23 stycznia 2013, o 21:57 ]
Ja płaciłem za swój plastik 93 złote w 2011 roku w maju a zobacz, że minęło dwa lata.
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:54

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Firefox
Pewnie co fotoradar będzie nowa tradycja a chodzi o to, że jeden złapie Cię przy 60KM/h a drugi przy 55KM/h i nikomu tego nie udowodnisz a jak Państwo chce robić hajs na nas obywatelach to dobra droga do łatania dziury budżetowej, której nigdy nie były a, że obywatel z wykształceniem nie może znaleźć sobie pracy nic ich to ich obchodzi tylko pchaj dla nich hajs bo wiecznie mało.

Czemu na przykład nie wytoczą wojny dla koncernów tytoniowych? Tyle palaczy dziennie umiera? Ale co... zarobiona dycha czy więcej, zależy kto co pali w czym 7 (lub więcej) złotych akcyzy to niech se pali.
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:55

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Ryan ale nie wszyscy są tacy.poza tym teraz to chyba już tak nie ma bo lekarze własna du** odpowiadają, że jak ci się coś stanie ze zdrowiem za kółkiem i spowodujesz wypadek to mogą ud***ć tego lekarza :P to nie to co kiedyś było.Sam mam bezterminowe, a to tylko dlatego ze po prostu jestem zdrowy ;) a te terminowe to będą na max 15 lat na B.tylko, że nie kończysz kursu ponownie tylko te badania u lekarza odnawiasz i tyle :)
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 22:57

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
Sieman0, papierosy znów podrożały i to ostro -,-



Wojtek ;]
Reply with quote 


Post Re: Fotoradary - Akcja Palikota 23 Jan 2013, o 23:02

Male - Patcher  Posts/Topics912/120  Reputation point 1240 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8 Firefox
Kiedyś za dwie dychy mogłeś kupić czteropak dobrego browara i paczkę L&M-ów niebieskich a teraz doliczaj tylko VAT + żarówka setka.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests