Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat




Który smartfon przekonuje Cię najbardziej?
Samsung Galaxy S6 60%  60%  [ 3 ]
adrian72411, dzida_k, HitFan
Samsung Galaxy S6 Edge 0%  0%  [ 0 ]
HTC One M9 40%  40%  [ 2 ]
Mati91, wook
Total votes : 5


Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta]

Post Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 9 Mar 2015, o 20:36

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Image

Minął już ponad tydzień od dnia, w którym Samsung i HTC zaprezentowali swoje flagowe smartfony na rok 2015. Zapewne zdążyliście się już zapoznać z materiałami promocyjnymi, wideoprzeglądami i pierwszymi wrażeniami, co pozwoliło Wam wyrobić sobie opinię na temat azjatyckich nowości. Która z nich przekonuje Was bardziej?

Galaxy S6 i Galaxy S6 edge

Image

Gdybyśmy nowe flagowce mieli oceniać po tym, jak zmieniły się względem poprzedników, Galaxy S6 zostałby bezapelacyjnym zwycięzcą, bo - umówmy się - było co poprawiać. Wyższa jakość użytych materiałów i przyspieszone oprogramowanie to coś, na co fani Samsunga czekali od dawna.



Na designie usprawnienia się zresztą nie kończą, bo pod szkłem i aluminium znajdziemy naprawdę imponujące podzespoły. 5,1-calowy ekran Quad HD Super AMOLED, 64-bitowy, ośmiordzeniowy i wykonany w 14 nm procesie litograficznym, Exynos 7420, 3 GB RAM-u LPSSR4 i świetne aparaty uzbrojone w obiektywy o jasności F1.9 to dopiero początek wyliczanki.

Na to wszystko dochodzi jeszcze wariant Galaxy S6 edge, który jest pierwszym na świecie smartfonem z ekranem zakrzywionym z dwóch stron, co - przyznacie chyba - wygląda niebanalnie.



HTC One M9


Image

Tajwańczycy podeszli do tematu zupełnie inaczej, bo swojego flagowca zbudowali w myśl zasady "nie naprawiaj tego, co nie jest zepsute". Wzornictwo One'a M9 zostało tylko delikatnie odświeżone względem poprzednika (dwukolorowa obudowa), ale mówimy o poprzedniku, który za swój wygląd i jakość wykonania został nagrodami i pochlebnymi opiniami obsypany.



Jednocześnie HTC naprawiło to, co było złe. Aparat główny nie ma już marnych 4 Mpix, bo firma w końcu postawiła na matrycę 20-megapikselową matrycę Sony. Z kolei trudno dostępny przycisk zasilania został przesunięty z górnej krawędzi na boczną i jest teraz lepiej wyczuwalny pod palcami.

Poza tym mamy wydajniejszy procesor (Snapdragon 810), więcej RAM-u (3 GB), więcej pamięci wewnętrznej (32 GB) i pojemniejszą baterię (2840 mAh).

Wszystkie smartfony bez wątpienia prezentują się świetnie, dzięki czemu w tym roku nie można będzie dokonać złego wyboru. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy z nas ma swojego faworyta. Który Wam podoba się najbardziej? Dajcie znać głosując w ankiecie.


komorkomania.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 9 Mar 2015, o 20:43

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
I jeden i drugi ch** warty ;__;

Odgrzewane kotlety, a ludzie maja kisiel w majtkach ;P

Htc One m9 wrote:
Poza tym mamy wydajniejszy procesor (Snapdragon 810), więcej RAM-u (3 GB), więcej pamięci wewnętrznej (32 GB) i pojemniejszą baterię (2840 mAh).

Czyli dalej bedzie trzymac jeden dzien xD
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 9 Mar 2015, o 20:47

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
No i niestety Galaxy S6 edge będzie droższy nawet od iPhona 6
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 9 Mar 2015, o 21:04

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Android Chrome
Image

xD
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 9 Mar 2015, o 21:39

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Mati91 wrote:
Zapewne zdążyliście się już zapoznać z materiałami promocyjnymi, wideoprzeglądami i pierwszymi wrażeniami, co pozwoliło Wam wyrobić sobie opinię na temat azjatyckich nowości.

Nie.
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 9 Mar 2015, o 22:43

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Mati91 wrote:
No i niestety Galaxy S6 edge będzie droższy nawet od iPhona 6


Po dzisiejszej podwyżce cen w AOS ta różnica nie powinna być aż tak znacząca. xD

Ja wybrałbym klasyczną S-szóstkę. Głównie dlatego, że jakoś nie mogę się przekonać do wygody zakrzywionego ekranu z obydwu stron i prawdopodobnie wersję Edge nie trzymałbym tak pewnie, jak Flat. O M9 nawet nie myślę, bo ten smartfon to synonim odgrzewanego kotleta, a przynajmniej powinien nim być.
Last edited by jonny on 9 Mar 2015, o 23:10, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 01:15

Male - 70%  Posts/Topics286/0  Reputation point 229 
Offline  Profile 
Macintosh Safari
jonny wrote:
Mati91 wrote:
No i niestety Galaxy S6 edge będzie droższy nawet od iPhona 6


Po dzisiejszej podwyżce cen w AOS ta różnica nie powinna być aż tak znacząca. xD

Ja wybrałbym klasyczną S-szóstkę. Głównie dlatego, że jakoś nie mogę się przekonać do wygody zakrzywionego ekranu z obydwu stron i prawdopodobnie wersję Edge nie trzymałbym tak pewnie, jak Flat. O M9 nawet nie myślę, bo ten smartfon to synonim odgrzewanego kotleta, a przynajmniej powinien nim być.
tak tylko że m9 to po prostu m8 z lepszym aparatem a m8 jest ogólnie świetnym smartphone tyle że ma słaby aparat. Wy mnie świetny jeśli chodzi o m9 ze strony htc a s6 i tak laguje i tak co widać po filmikach czyli gówno
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 02:15

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Różnica polega na tym, że HTC stawia trzeci rok praktycznie na to samo, a Samsung zaczął się zmieniać na lepsze i dostrzegać potrzeby klientów. Tak, kopiuje od innych, ale to mu wyjdzie tylko na dobre.
Aparat w M9 też nie zachwyca (większa matryca to nie wszystko), to już fakt, aktualizacje softu tego nie zmienią, a lagi smartfona nie wypuszczonego jeszcze do sprzedaży można jeszcze spokojnie zniwelować.
Nie zrozum mnie źle. Nie kupię Samsunga, to pewne, ale dla mnie One M9 to największe rozczarowanie tego roku.
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 09:01

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
boczek iphone tez odgrzewa. To, ze powiekszy ekran to du** nie urywa, ale htc to juz calkiem w kulki polecialo xP
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 18:03

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
boczkens wrote:
jonny wrote:
O M9 nawet nie myślę, bo ten smartfon to synonim odgrzewanego kotleta, a przynajmniej powinien nim być.
Sądziłem, że iPhone bardziej zasługuje na to miano, ale co ja tam wiem. :hihi:


Jeśli miała to być docinka, bo wg Ciebie jestem fanbojem Apple to jakoś słabo wyszło, w końcu mam iPhone'a 5 już trzeci rok, bo jak na razie nie widzę sensu w zmianie na nowszy model.
Wszystkie ostatnie smartfony to w dużej mierze przysłowiowe odgrzewane kotlety, iPhone oczywiście też, ale One M9 bije wszystkie na głowę. Jeśli porównywać iPhone'a z trzech ostatnich lat i HTC One, to nawet nie ma czego porównywa:) Już nawet nie chodzi o samą wielkość ekranu w smartfonach Apple czy zmiany w designie. Touch ID, zdecydowanie lepszy aparat w iP. 6 czy autorski procesor, poprawiany w każdym modelu to tylko część dowodów na to, że jednak Apple trochę bardziej się starało przez te 3 lata, niż HTC (już pomijam nowości w oprogramowaniu). Między innymi dlatego HTC będzie niestety sprzedawać coraz mniej, a Apple pobije kolejne rekordy.
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 18:53

Male - Friend  Posts/Topics1259/61  Reputation point 2512 
Offline  Profile 
Windows 8.1 Chrome
bombel201 wrote:
boczek iphone tez odgrzewa. To, ze powiekszy ekran to du** nie urywa, ale htc to juz calkiem w kulki polecialo
A co powiesz o Sony?

[ Dodano: 10 mar 2015, o 17:53 ]
Tylko umówmy się, nie bronię HTC, po prostu wkurza mnie ta cała nagonka. Jest tona innych firm, które robią nie takie akcje, a wszyscy się nagle zesrali, że koreańce ch*** zmienili.
http://www.mgsm.pl/pl/porownanie/9380/8033/8117/10554/
Pozdro.
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 18:56

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Sony tez kosmetyczne zmiany wprowadza w swoich zetkach. Poza ekranem duzo sie nie roznia :P
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 20:39

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
teraz wszystko klepią na jedno kopyto. Telefony z ubiegłego roku i tak już są na tyle zaawansowane, że na dzisiaj nic lepszego nie wyjdzie (no chyba że ktoś se zwali, do procka szybszego o 100 MHz xD)

nie ważne, czy samsung, htc, sony czy inne gówno. Wszystko to ten sam szajs co w zeszłorocznych modelach

[ Dodano: 10 mar 2015, o 19:39 ]
bombel201 wrote:
Sony tez kosmetyczne zmiany wprowadza w swoich zetkach. Poza ekranem duzo sie nie roznia
NICZYM się nie różnią. a nie, czekaj. Mają inne diody powiadomień xD
Reply with quote 


Post Re: Galaxy S6 (edge) vs HTC One M9 - który lepszy? [ankieta] 10 Mar 2015, o 23:50

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
A czego jeszcze oczekujecie od nowej wersji flagowca? Macie przecież Interwizję, Eurowizję. Co tam jeszcze można dołożyć?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 14 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests