Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 32 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[C3-01] Gubi zasięg

Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 11:21

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Wysyłki są we wtorki i piątki. Te z wtorku wracają we wtorki, a z piątku w piątki - więc muszą być chyba 2 różne.
Ten pierwszy wiem jaki (bo mam na karcie gwarancyjnej podbitą pieczątkę). Noty w internecie faktycznie nie powalają. To inter consult na Dąbrowskiego (Poznań). Zapytam o drugi - o ile jest. A jak nie, to pojadę sam do Poznania i oddam. Czy wtedy również przyjmują na gwarancji? Jeżeli nie idzie przez sklep? (Żeby było bez opłat)

Last post
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 14:53

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Ale kombinujesz. Zanieś do salonu Plusa i niech robią z nim, co chcą. Jak nie naprawią porządnie, to żądasz wymiany na nówkę sztukę i nawet lepiej na tym wychodzisz.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 16:14

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Radzę to przeczytać i nie pisać głupot. Skoro już raz był w naprawie, to nie może żądać wymiany na nowy. Zostaje tylko nieodpłatna naprawa w ramach gwarancji lub odpłatna poza gwarancją.
http://lex.pl/serwis/du/2002/1176.htm
Upgrade tego wyżej http://lex.pl/serwis/du/2009/0960.htm
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 22:43

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Wodnik Szuwarek jest jeden wyjątek. Jeżeli masz telefon wzięty na firmę to przysługuje Ci rękojmia (odpowiedzialność sprzedawcy za sprzedawany towar). Ja oddawałem telefon 3 razy na gwarancję w serwisie Nokii (czyli jako klient indywidualny), a czwarty raz oddałem do salonu plusa na zasadach rękojmi (czyli na firmę) i serwis nie brał pod uwagę poprzednich wpisów w karcie gwarancyjnej, tylko moje żądanie wymiany telefonu na nowy na zasadach rękojmi (odpowiedzialności sprzedawcy za sprzedawany towar)... w tym momencie sprzedawca wysyła telefon do serwisanta, aby ten potwierdził uszkodzenie telefonu, jeżeli potwierdzi usterkę którą zgłaszasz to dostajesz nowy telefon od sklepu - punktu w którym go kupiłeś :) - ja tak miałem. Pozdro
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 22:43

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Quote:
Ustawę stosuje się do dokonywanej w zakresie działalności przedsiębiorstwa sprzedaży rzeczy ruchomej osobie fizycznej, która nabywa tę rzecz w celu niezwiązanym z działalnością zawodową lub gospodarczą (towar konsumpcyjny).

No wiesz, umiem czytać :D
Zresztą to jest ustawa o niezgodności z umową, a nie o rękojmi. Większość ludzi myśli że to jest to samo, co jest błędem.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 22:46

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
no tak, a to są dwie różne rzeczy.... reasumując jak wziąłeś na firmę to masz dwa wyjścia :) .... jak jedno nie poskutkuje to wybierasz drugie :) ....
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 22:53

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Żeby nie tracić czasu na jakieś tam naprawy, to zarówno w przypadku niezgodności z umową jak i rękojmi, należy od razu żądać wymiany na nowy i się nie cackać.

[ Dodano: 5 mar 2011, o 21:53 ]
Po co oddawać do naprawy jak mamy prawo od razu żądać wymiany na nowy wolny od wad.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 7 Mar 2011, o 10:35

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Czyli jak nie mam na firmę, to skoro raz już dałem do serwisu to tzw.musztarda po obiedzie. Polak mądry po szkodzie. Czyli nie pozostaje mi nic innego jak znowu dać do serwisu, ewentualnie jak serwis do d... to samemu poszukać innego i zapłacić. A co jeżeli usterka jest taka że nie da się naprawić?
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 7 Mar 2011, o 11:08

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
To wymienią ci całą płytę główną albo nic nie zrobią i będą ściemniać, że u nich wszystkie testy wykazały iż wszystko jest OK.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 7 Mar 2011, o 15:39

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Właśnie wracam z salonu Plusa. Dałem do serwisu. Babka w salonie powiedziała mi, że mają umowę tylko z jednym serwisem, i jeżeli ponownie daję do reklamacji - to trafi do tego samego gościa - żeby niby bardziej się postrał. Jeżeli problem nie zniknie to daję 3 raz, oni się postarają żeby serwis wystawił że telefonu nie da się naprawić, i wtedy z salonu dostaję nówkę.
Tak mi kobieta powiedziała.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 8 Mar 2011, o 13:39

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
No to chyba normalne, że jak nie da rady naprawić, to wymiana na nowy. Niezły burdel się w tym temacie zrobił. W skrócie to jest tak, że sprawy gwarancyjne reguluje albo kodeks cywilny albo ustawa o niezgodności towaru z umową. Skoro telefon jest na firmę, to w twoim przypadku stosuje się tylko kodeks cywilny, bo ustawa tyczy się sprzedaży konsumenckiej.

W kodeksie cywilnym są 2 opcje:
- gwarancja jakości
- rękojmia za wady fizyczne i prawne

Gwarancja jakości to jest to, co wynika z karty gwarancyjnej dołączonej do telefonu.

Rękojmia polega na tym, że jeśli rzecz ma wady (w twoim przypadku gubi zasięg), to możesz od umowy odstąpić albo żądać obniżenia ceny, chyba że naprawią ci telefon albo wymienią na nowy. Z rękojmi możesz skorzystać w ciągu roku od daty, kiedy dostałeś telefon do łapy.

A, i jeszcze jedna ważna rzecz, że skorzystanie z gwarancji nie wyłącza skorzystania z rękojmi i odwrotnie, czyli jak dałeś im na podstawie gwarancji do naprawy, a oni ani nie naprawią, ani nie wymienią ci na nówkę, to możesz skorzystać z rękojmi, czyli w twoim przypadku rozwiązać umowę między Plusem a firmą xP Obstawiam, że jednak będą woleli wymienić telefon.
Last edited by Obeebok on 8 Mar 2011, o 13:43, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 8 Mar 2011, o 21:10

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Tyle że on nie kupił z tytułu działalności gospodarczej, co gorsza już raz oddał do naprawy, więc w tym momencie nikt mu nowego nie da, chyba że tylko z życzliwości ;P

[ Dodano: 8 mar 2011, o 20:10 ]
W ustawie o niezgodności z umową jest wyraźnie zaznaczona alternatywa.
Quote:
Jeżeli towar konsumpcyjny jest niezgodny z umową, kupujący może żądać doprowadzenia go do stanu zgodnego z umową przez nieodpłatną naprawę albo wymianę na nowy
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 9 Mar 2011, o 13:46

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
W takim razie już nie ogarniam. Wyżej widziałem zdanie, że telefon jest na firmę xP

[ Komentarz dodany przez: Wodnik Szuwarek: 9 marca 2011, o 12:53 ]
Autor tematu kupił na firmę, a ten drugi nie i odpowiedziałeś temu drugiemu, bo pierwszy jest w temacie i już wymieniał.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 3 Apr 2011, o 21:51

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mój telefon po prawie miesiącu w serwisie wrócił z naprawy. Odesłano go do głównej centrali w W-wie i wymieniono płytę główną. Na razie jest OK. Zobaczymy co dalej...

[ Dodano: 3 kwi 2011, o 21:51 ]
Mam telefon od 5dni po naprawie, śladów poprzednich zawieszeń i innych denerwujących błędów - brak.
Czy ktoś może wie, jak zaznaczyć napisany tekst - aby np.go skopiować?
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 3 Apr 2011, o 22:53

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Java Opera
W opcjach pisania tekstu masz Kopiuj i wklej,rozwijasz i wybierasz intersującą Cię opcję.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 32 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Gubi zasięg

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: Siadak (24 Sep 2009, o 20:32)

Views: 3420  •  Replies: 22

Last post: e-media (25 Sep 2009, o 18:50) View the latest post



Telefon gubi zasięg

Author: Robek (5 Aug 2011, o 13:51)

Views: 1676  •  Replies: 3

Last post: choinka176 (13 Aug 2011, o 23:34) View the latest post



łapie zasięg i nieraz go gubi

Author: simin23 (14 Aug 2011, o 23:02)

Views: 2520  •  Replies: 10

Last post: simin23 (15 Aug 2011, o 22:07) View the latest post



Telefon się zawiesza i gubi zasięg.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3, 4 ]

Author: luki1304 (3 Jan 2010, o 20:03)

Views: 6237  •  Replies: 49

Last post: SileS (8 Jan 2010, o 17:54) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 16 guests