Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[C3-01] Gubi zasięg

Post [C3-01] Gubi zasięg 28 Feb 2011, o 19:41

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam

Mam problem z nówką Nokią C3-01 (zakupiona w Erze, fabrycznie bez sim locka), który dotyczy gubienia zasięgu - sieć Plus GSM. Tel, nie upadł, nie był zalany itp. Kiedy włączam telefon zasięg jest na full, pięknie loguje się do sieci. Jednak po około 20-30 minutach, czasem dłużej,kiedy telefon leży na półce nie ruszany, to gubi zasięg i nie potrafi go znaleźć. Dodam, że specjalnie w tym samym miejscu położyłem drugi telefon z kartą plusa, który trzymał zasięg bez problemu. W C3-01 raz wyświetlił się komunikat - nieudana rejestracja karty sim...przywracałem ustawienia fabryczne kilka razy, jednak nic to nie dawało. Włożyłem inną kartę plusa i jest to samo. Zastanawiam się czy to soft, czy coś poważniejszego (nie chcę oddawać do serwisu, bo wiadomo jak serwis nokii działa - naprawią zasięg ale zepsują np. kamerę albo głośnik - znam to z autopsji). Ma ktoś z was podobny problem???

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 3 marca 2011, o 17:58 ]
Poprawiam tytuł.

Last post
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Nokia C3-01 gubi zasięg 1 Mar 2011, o 01:41

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
W obu przypadkach "nieudana rejestracja karty sim" oraz "gubi zasięg" powinna pomóc naprawa pm w obszarze imei, czyli tylko serwis.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Nokia C3-01 gubi zasięg 1 Mar 2011, o 13:00

Male - Expert  Posts/Topics630/42  Reputation point 961 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Najprędzej jest to wada procesora.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Nokia C3-01 gubi zasięg 1 Mar 2011, o 17:04

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
problem z nówką Nokią C3-01 (zakupiona w Erze, fabrycznie bez sim locka)

nowy to niech idzie na gwarancje?? ;P
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Nokia C3-01 gubi zasięg 2 Mar 2011, o 10:20

Male - Expert  Posts/Topics630/42  Reputation point 961 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
tak
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Nokia C3-01 gubi zasięg 3 Mar 2011, o 14:23

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mam ten sam problem. Gubi zasięg i się zawiesza. Oddałem do serwisu. Oczywiście napisano że wgrano nowe oprogramowanie (chociaż takie nawet nie istnieje) - czyli tylko przywrócili do ustawień fabrycznych.
Zawiesza się nadal. Jak odpocznie wyłączony to przez jakiś czas jest ok, potem jak go zmęczę dzwonieniem czy SMSami lub pisaniem na gg, lub netem to się zawiesza i najgorsze że nie można go od razu ponownie uruchomić. Czasami daje się włączyć po 3min, 5min a czasami po godzinie! To strasznie wnerwiające. Jak temu zaradzić?

[ Komentarz dodany przez: Wodnik Szuwarek: 3 marca 2011, o 15:13 ]
Oddać do innego serwisu.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Nokia C3-01 gubi zasięg 3 Mar 2011, o 18:58

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Właśnie z serwisem Nokii tak jest. Poprzedni telefon jaki miałem to Nokia E75. Oddałem do serwisu Nokii w Olsztynie - punkt NOKIA, a oni wysyłają wszystkie Nokie do jednego serwisu, nie ma wyboru :) -Regenersis Warszawa - ludzie strzeżcie się tego autoryzowanego serwisu jak ognia !!), ponieważ głośnik strasznie charczał. No to odesłali za pierwszym razem. Głośnik naprawili, spierniczyli kratkę ozdobną na głośniku i zapomnieli podłączyć - zamontować mikrofon :). Poleciał drugi raz, to wymienili cały panel przedni (bo samej kratki nie mieli :) ale za to GPS spierniczyli. 3 raz naprawili wszystko co wymieniłem wcześniej ale zepsuli kamerę przednią :)..... postanowiłem żądać wymiany na nowy w salonie Plusa w którym przedłużałem umowę i dostałem felerny telefon - telefon był wzięty na firmę, a więc skorzystałem z rękojmi. I tak po 4 miesiącach walki z serwisem otrzymałem nowy telefon...... odnośnie C3-01 wyrobiłem duplikat karty sim (poprzednie karty były mocno porysowane) i problem znikł :). Być może czytnik karty sim jest niezwykle delikatny ..odnośnie zawieszania się - to nie miałem tego problemu, tylko zasięg zanikał - pozostaje poczekać na nowy soft. Także nie radzę słuchać kolegów wyżej, dla których jedynym wyjściem jest oddanie telefonu do nic niewartego serwisu. Pozdro
Last edited by olo_mistrzu on 3 Mar 2011, o 19:08, edited 3 times in total.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 3 Mar 2011, o 19:04

Male - 80%  Posts/Topics302/37  Reputation point 220 
Offline  Profile  WWW    YIM 
Windows XP Firefox
olo_mistrzu, zależy jaki serwis xD
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Nokia C3-01 gubi zasięg 3 Mar 2011, o 21:02

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Także nie radzę słuchać kolegów wyżej, dla których jedynym wyjściem jest oddanie telefonu do nic niewartego serwisu. Pozdro

Tzn. jest jeszcze drugie wyjście. pi***olnąć o ścianę, mieć święty spokój i więcej się nie denerwować :D
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 3 Mar 2011, o 21:55

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Tzn. jak to można sobie wybrać serwis? Myślałem, że tam gdzie zakupiłem po prostu zanoszę, spisują protokół i wszystko. Czyli zanieść gdzieś indziej? Skąd będę wiedział że dostarczą do innego serwisu?
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 3 Mar 2011, o 23:08

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Są serwisy pogwarancyjne.
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 4 Mar 2011, o 21:02

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Jak to formalnie załatwić?
Teraz zaczęło mi się już dziać co innego.
Po prostu się wyłącza, albo nadal zawiesza, ale głównie wyłącza. Nawet w trakcie rozmowy!
Masakra jakaś, zwłaszcza że jak jest wszystko OK to telefon jest świetny, ale przy wyłączaniu się potrafi doprowadzić do mega nerwicy. Zwłaszcza, że po wyłączeniu nie chce się włączyć i trzeba odczekać od kilku do kilkudziecięciu nawet minut!
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 4 Mar 2011, o 22:22

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
ku***, idziesz do serwisu, zostawiasz telefon, odbierasz i jeśli naprawiony to płacisz. Takie trudne?
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 4 Mar 2011, o 23:27

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Tu nie chodzi o to jak załatwić zostawienie telefonu w serwisie! Mam telefon na gwarancji więc nie płacę i tak, problem jest taki, że serwis do którego wysyłają mój telefon (mam z salonu plusa) jest widocznie do d..., i jak tu dać do innego serwisu? Mieszkam w mieście gdzie nie ma serwisu i wysyłają mi go z salonu. Czyli muszę się dowiedzieć do jakiego wysyłają, udać się do miasta gdzie jest serwis i zanieść osobiście do innego...
Tak?
Reply with quote 


Post [C3-01] Re: Gubi zasięg 5 Mar 2011, o 08:33

Male - User  Posts/Topics8/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Tak kolego. Pracowałem w Plusie i odbywa się to tak, że miałem do wyboru 2 serwisy autoryzowane Nokii i to ja jako sprzedawca decydowałem gdzie wysłać telefon. CRC Serwis/Regenersis to był jeden z nich i jeszcze jeden ale nie pamiętam nazwy.... :). Zapytaj w Plusie do jakiego serwisu wysyłają i poproś o ten drugi (o ile jeszcze mają z nim umowę podpisaną). Tyle :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 32 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Gubi zasięg

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: Siadak (24 Sep 2009, o 20:32)

Views: 3418  •  Replies: 22

Last post: e-media (25 Sep 2009, o 18:50) View the latest post



Telefon gubi zasięg

Author: Robek (5 Aug 2011, o 13:51)

Views: 1676  •  Replies: 3

Last post: choinka176 (13 Aug 2011, o 23:34) View the latest post



łapie zasięg i nieraz go gubi

Author: simin23 (14 Aug 2011, o 23:02)

Views: 2520  •  Replies: 10

Last post: simin23 (15 Aug 2011, o 22:07) View the latest post



Telefon się zawiesza i gubi zasięg.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3, 4 ]

Author: luki1304 (3 Jan 2010, o 20:03)

Views: 6233  •  Replies: 49

Last post: SileS (8 Jan 2010, o 17:54) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 18 guests





cron