Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 12 of 18 [ 266 posts ]
Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Next
Print view
Write comments Post new topic


Hackowanie nowych firmware S60v3/v5, S^3 przez flashowanie - metoda by PNHT.

Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 23 Mar 2011, o 19:46

Male - 40%  Posts/Topics108/1  Reputation point 30 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Masz złamany.
Włącz open 4 all
Sciągnij x-plore.
Wejdz w narzędzia x-plore i zaznacz wszystko.
Wyświetlą Ci się pliki systemowe.
Last edited by Lechu92 on 23 Mar 2011, o 19:46, edited 1 time in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 23 Mar 2011, o 20:06

Male - 10%  Posts/Topics15/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Ok dzięki za pomoc

Ale mam jeszcze kilka pytań (mam nadzieje że to koniec:)

1. W Room Patcherze Open 4 All oraz Install Server RP+ dodałem do autostartu - tak jak napisałem wcześniej, są one otoczone zółtą obwódką. Jednak wciąż nie rozumiem co mi to daje - tzn dodanie tych dwóch plików do autostartu?
2.Ściągnąłem XPLORE i w narzędziach zaznaczyłem wszystko. Teraz widze cztery katalogi C,D,E,Z. W C mam widoczny folder PRIVATER oraz SYS ale nie mogę w nie wejśc (czytałem że jak ma się złamany system to można wejśc w PRIVATE). Widzę też folder SYSTEM w który mogę wejśc.

Pobrałem też kilka antywirusów których wcześniej (przed złamaniem zabezpieczenia) nie mogłem zainstalowac i teraz również nie mogę (próbowałem zainstalowac Kasperskyego i wysietla mi się error nie przyznany dostęp do żądanej aplikacji)
Czy to nie dziwne? Sądziłem że gdy mam złamany system mogę instalowac wszytskie aplikacje.
Próbowałem też inne antywiry np MCAfee Virus Scan i również nie chce instalowac(Instalacja McAfee niemożliwa)

Czy łamanie systemu sprawia że mogę instalowac wszystkie aplikacje? Czy jednak tylko te kompatybilne z moją Nokią E52?

P.S. Zrobiłem jeszcze jeden numer przed chwilą

Cofnąłem datę w telefonie do 2001 roku.
Usunąłem wcześniejszą aplikację (SecMan) którą zainstalowałem na dacie 2011 i co?

Komunikat (Certyfikat może byc jeszcze nie ważny lub ust. danych telefonu są nieprawidłowe)

O co chodzi?
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 23 Mar 2011, o 20:21

Male - 40%  Posts/Topics108/1  Reputation point 30 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
1. Musi być zielone. Dają one to że nie masz zabezpieczeń w telefonie.
2.w/w (musi być zielone ,wtedy nie ma zabezpieczen)

Możesz zainstalować wszystkie aplikacje s60v3 (.sis/.sisx).
Za daleko cofnąłeś datę. Daj na np. 2007 bądz np. 2013.
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 23 Mar 2011, o 20:27

Male - Friend  Posts/Topics600/77  Reputation point 787 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
filip1111 wrote:
1. W Room Patcherze Open 4 All oraz Install Server RP+ dodałem do autostartu - tak jak napisałem wcześniej, są one otoczone zółtą obwódką. Jednak wciąż nie rozumiem co mi to daje - tzn dodanie tych dwóch plików do autostartu?

Zapewne tak xD

Quote:
2.Ściągnąłem XPLORE i w narzędziach zaznaczyłem wszystko. Teraz widze cztery katalogi C,D,E,Z. W C mam widoczny folder PRIVATER oraz SYS ale nie mogę w nie wejśc (czytałem że jak ma się złamany system to można wejśc w PRIVATE). Widzę też folder SYSTEM w który mogę wejśc.

Może dla tego, że nie włączyłeś sec man'a.

filip1111 wrote:
Pobrałem też kilka antywirusów których wcześniej (przed złamaniem zabezpieczenia) nie mogłem zainstalowac i teraz również nie mogę (próbowałem zainstalowac Kasperskyego i wysietla mi się error nie przyznany dostęp do żądanej aplikacji)
Czy to nie dziwne? Sądziłem że gdy mam złamany system mogę instalowac wszytskie aplikacje.
Próbowałem też inne antywiry np MCAfee Virus Scan i również nie chce instalowac(Instalacja McAfee niemożliwa)

Moim zdaniem antywirusy na symbiana są zbędne...
filip1111 wrote:
Czy łamanie systemu sprawia że mogę instalowac wszystkie aplikacje? Czy jednak tylko te kompatybilne z moją Nokią E52?

No te, które są w rozszerzeniu .sis, i kompatybilne z Twoją nokią. Łamie się system po to, żeby móc instalować aplikacje, które potrzebują certyfikatu, i są przeznaczone na w/w nokię xd.

Co do daty, ustaw 2005-15-5...
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 23 Mar 2011, o 20:36

Male - 10%  Posts/Topics15/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Lechu

Jeśli chodzi o Room Patcher to po wejściu w niego te dwa pliki nie były otoczone obwódką. Po tym jak dodałem je do autostaru to automatycznie pojawiły mi się obwódka dookoła nich. W dalszym ciągu nie są one podświetlone na zielono.

To jest ok?

Jeśli nie to co mam zrobic aby były zielone?
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 23 Mar 2011, o 21:10

Male - 40%  Posts/Topics108/1  Reputation point 30 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jak dajesz Patch->apply to jest żółte?
Wiem że kiedyś miałem taki problem ale zapomniałem jak go rozwiązać.
Chyba ściągnąłem inna wersję , może też tak zrób.
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 23 Mar 2011, o 21:27

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
filip1111, na nie działający autostart zawsze pomaga reinstalacja RP+
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 24 Mar 2011, o 18:54

Male - 10%  Posts/Topics15/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Problem rozwiązany. Po dodaniu do autostartu wystarczy że kliknie się na nich ok i wtedy zaznaczają się na zielono.
Teraz jak wchodze w Xplore nie dośc że widze pliki systemowe to na dodatek moge w nie wejśc.

Nokia złamana

Dzięki za pomoc
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 24 Mar 2011, o 18:59

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Na tym polega autostart, żeby nie trzeba było ciągle w nie klikać po restarcie telefonu.
Także problemu nie rozwiązałeś. Mają się same włączać.
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 24 Mar 2011, o 19:03

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
Najlepiej wgrać RP+ 2.6 i DomainSrv.
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 24 Mar 2011, o 22:44

Male - 10%  Posts/Topics15/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Problem rozwiązałem w tym sensie że złamałem soft :) bo nie byłem pewien
Dla mnie to nie jest problem jeśli wejde w RP+ i ręcznie uruchomie raz na jakiś czas. Tym bardziej że rzadko wyłączam telefon.

Teraz jak już złamałem soft możecie mi powiedziec jakie cuda moge robic z moim smartfonem?
Może jest jakiś dział który o tym mówi? :)
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 24 Mar 2011, o 23:12

Male - Friend  Posts/Topics824/56  Reputation point 501 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
No możesz zmienić wygląd wgrywając efekty kastora. Masz trochę patchy użytkowych pod FP2(pod FP1 jest wiecej xD ) możesz instalować aplikacje bez podpisania i grzebać w plikach systemowych. Po prostu hulaj dusza piekła nie ma.
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 25 Mar 2011, o 00:09

Male - 10%  Posts/Topics15/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
A co to jest ten efekt kastora?

patche użytkowe? Gdzie je moge znaleźc?

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 25 marca 2011, o 14:16 ]
Przykład efektów kastora: http://www.youtube.com/watch?v=TN8boWNIno8.
Patche użytkowe: http://nokiahacking.pl/patche-s60v3-vf35.htm. :]
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 26 Mar 2011, o 20:08

Male - 40%  Posts/Topics106/26  Reputation point 14 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Ma ktos ten zmodyfikowany Content do złamania systemu do noki 6220 classic v5.15???
Reply with quote 


Post Re: Hackowanie nowych firmware S60v3 i S60v5 przez flashowanie - metoda by PNHT. 10 Apr 2011, o 15:34

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Witam
Chcę shackować Nokię 5800, RM-356, wersja oprogramowania: 52.0.007.386.04

Metodą opisaną tutaj:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

zmodyfikowałem odpowiedni firmware (dodałem RP+).
Czy to wystarczy? Czym flashować, JAFem czy Phoenixem? Czy jeśli coś pójdzie nie tak, to będzie można z powrotem wrzucić czysty FW?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Next
Page 12 of 18 [ 266 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests