HTC P3450. Recenzja modelu z opisem funkcji.

Testy użytkowe, amatorskie recenzje i subiektywne opinie.

Post by adamke » 2 Dec 2010, o 17:57

Informacje wstępne
Model: hTC Touch p3450 (ELF)
Oprogramowanie: Windows Mobile Professional 6.1

Słowem wstępu.

hTC Touch miał być bezpośrednim konkurentem dla wychodzącego Apple iPhone. hTC Touch zwany dalej ELFem jak sama nazwa wskazuje jest telefonem dotykowym. Niestety ekran jest tylko oporowy, posiada także wgranego Windowsa Mobile 6.1 Professional z interfejsem TouchFLO. Jedni mobilne okienka uważają za przekleństwo, a inni za błogosławieństwo. Ja jestem raczej po środku. Nigdy nie miałem styczności z tym systemem na telefonie i słyszałem wiele niechlubnych opinii. Część z nich jest nieprawdą, a część jest prawdziwa. Prawdziwym jest to, że potrafi zamulić i jest bardzo zasobożernym systemem.

Więcej informacji uzyskacie w dalszej części mojego mini testu/recenzji

Jak nabyłem ten telefon?

Otóż zamieniłem się za Nokię E61.

Co zyskałem a co straciłem?

A więc straciłem kilka ważnych rzeczy takich jak:

    Fizyczna klawiatura QWERTY.
    Dobra bateria (1500mAh).
    Symbian (ale czy tęsknie za nim? O tym później).
    Działający budzik.
    Intuicyjność

A zyskałem:
    Dotykowy ekran .
    Troszkę większy ekran (2.8").
    Aparat.
    Dobry "system" audio.
    Windows Mobile 6.1 Professional
    Lampki statusu.
    Wiele opcji których nie mogę ogarnąć (Nie umiem nadal połączyć telefonu via Bluetooth z innym telefonem.

Pudełko i jego zawartość.

Może na samym początku napiszę o samym pudełku.
Otóż pudełko składa się z dwóch części. Jedną z nich jest zwykłe opakowanie właściwego pudełka. Same opakowanie jest raczej wykonane ze zwykłego śliskiego papieru. Pudełko te właściwe zostało wykonane z bardzo przyjemnego dla oka i dłoni materiału. Jest zamykane na magnez.
Same pudełko już całkiem sporo waży, ale pudełko ze wszystkimi akcesoriami waży prawie 1kg! Dokładnie 939gram.

Image
Image
Image
Image
Image
Image

W pudełku możemy odnaleźć:

    3 płyty (instrukcja w naszym ojczystym języku, aplikacje dla Windows Mobile i instrukcje w języku angielskim.
    Instrukcja (książeczka - ok 200 stron (!) w języku angielskim.
    Ulotka szybkiego startu.
    Kartę gwarancyjną.
    Słuchawki wraz z mikrofonem (o słuchawkach dowiecie się więcej).
    Ładowarkę impulsową? (Bardzo szybko ładuje telefon.
    Kabel USB (ja nie dostałem, ale mam swój).
    Karta pamięci 1GB (ja dostałem kartę 2GB).
    Telefon wraz z rysikiem.
    Dodatkowy rysik.
    Folię ochronną na ekran.
    Etui z bardzo fajnego materiału (welurowy?).


Słuchawki.

Słuchawki jako że stockowe powinny grać badziewnie to tu słuchawki podpięte do telefonu grają bardzo dobrze. Nie ma przesadzonego basu, czy wysokich tonów. Na standardowym odtwarzaczu (WMP) słuchawki nie grają może bardzo rewelacyjnie, jednak po włączeniu funkcji AudioBooster jakość muzyki zmienia się diametralnie ! Możemy ustawić sobie natężenie basu, wysokich tonów, oraz włączyć dźwięk 3D (te ostanie zbytnio się nie sprawdza).

Wracając do słuchawek. Z WMP działają dobrze ale nie rewelacyjnie, z AudioBooster'em dźwięk jest wyśmienity. Dźwięk mogę porównać do Sansy Clip(!)
Ten telefon bije na głowę większość telefonów z serii XpressMusic czy Walkman.

Szczerze powiedziawszy nigdy nie słyszałem by telefon tak dobrze odtwarzał muzykę na słuchawkach.
Warto dodać że słuchawki dobrze tłumią dźwięki z otoczenia, same słuchawki posiadają regulator głosu (tzn. ciszej - głośniej)

Mikrofon w słuchawkach również spisuje się rewelacyjnie. Odbiorca słyszy nas głośno i wyraźnie. Nie ma żadnych szumów czy zniekształceń.

Jedynym minusem tych słuchawek jest niestety gniazdo extUSB.

Image

Ładowarka.

Ładowarka oryginalna czyli od producenta ładuje telefon błyskawicznie. Proces ładowania telefonu trwa ok godziny, czyli bardzo szybko.
Kabel jest wystarczająco długi i giętki co ułatwia pracę z telefonem w czasie ładowania (bardzo przydatne gdy się ma dosyć daleko gniazdka od łóżka czy fotela).



Kabel USB.

Mam swój więc nie wiem jak się spisuje ten od hTC. Napisze tylko że dzięki temu kablu można ładować telefon.

Image


Etui.

Etui które jest dostarczane z telefonem jest wykonane z bardzo przyjemnego dla oka i dłoni materiału. Na moje "oko" jest to welur. W środku jest miękki materiał a z zewnątrz jest nieco twardszy. Na boku tego futerału znajduje się bardzo subtelna metka z logiem hTC.

Image


WYGLĄD


Front.

W górnej części frontu telefonu możemy odnaleźć głośnik do rozmów. Pełni on dwie funkcje. Pierwszą z nich oczywiście jest rozmowa, a drugą jakże zaskakującą jest informowanie nas o stanie telefonu. W głośniku znajdują się 4 diody, które mają za zadanie informować nas o stanie telefonu. Możemy się z nich dowiedzieć jaki jest stan baterii i czy mamy włączony bluetooth.

Kolory diod i ich znaczenia.

Lewa dioda:
Miga gdy Bluetooth jest włączony, status WiFi. Gdy mamy WiFi i Bluetooth włączone to dioda miga raz na niebiesko, a raz na zielono.
Prawa dioda:
Powiadamia nas o statusie sieci, połączeń, oraz o stanie baterii

Pod głośnikiem znajduje się ogromny jak na rozmiary telefonu wyświetlacz który ma 2.8". Pod ekranem znajduje się słynne logo hTC oraz trzy klawisze.
Są to:
    Zielona słuchawka
    Czerwona słuchawka
    5 kierunkowy manipulator.

Klawisze do zakończenia i inicjowania połączenia są strasznie małe,. co powoduje moją częstą frustrację i przez to unikam korzystania z nich.

Image
Image
Image

Tył.

Na tylnej części tego telefonu znajdziemy aparat o matrycy 2 megapikseli, głośnik oraz nazwę modelu i kolejne logo hTC.

Image
Image


Góra, dół, boki urządzenia.

Na górze tego Pocketa znajduje się mały włącznik, który także służy do blokowania ekranu. Po drugiej stronie znajdziemy rysik.
Lewa strona tego telefonu to iPhone'owy klawisz od dźwięków. Za jego pomocą możemy szybko przełączyć na tryb wibracji, wyciszyć, czy ustawić siłę dzwonka.
Dół telefonu to tylko gniazdo extUSB i przycisk do softResetu.

Image
Image
Image
Image
Image

Bateria, wyświetlacz, i materiały z jakiego został wykonany PPC

W tym PPC bateria ma pojemność 1100mAh, co pozwala na max 3 dni czuwania telefonu lub około 30h mocnego użytkowania. Na tej baterii możemy słuchać muzyki maksymalnie przez 12 godzin, lecz czasem szybciej pada a czasem nie. WiFi i Bluetooth w trybie czuwania nie za wiele pochłaniają baterię, a mimo to telefon szybko pada. Procent baterii po prostu w oczach nam maleje. Możemy sobie zadań pytanie czym jest to spowodowane? Otóż jest to wina wyświetlacza, który pochłania masakryczną ilość energii. Gdy będziemy cały czas „tapać” w ekran to będziemy mogli zobaczyć spadające procenty.

Telefon przy moim użytkowaniu wytrzymuje około 24 godzin.

Wyświetlacz w tym telefonie ma rozdzielczość 2.8” oraz potrafi wyświetlić maksymalnie 65 tysięcy kolorów. Prawdopodobnie mógłby ich więcej wyświetlić, lecz Windows to ogranicza.

Mimo tego że ekran zamontowany w tym modelu jest oporowy, to działa on nadzwyczaj dobrze.
Czasem trzeba mocniej go „tapnąć” ale nie ma tragedii. W niektórych miejscach przyda nam się stylus. Takim miejscem są np. Programy w których trzeba przewijać listę z wyczuciem.

Materiały z jakiego został wykonany ten model są dobrej jakości i bardzo fajne w dotyku.
Cały telefon został wykonany z gumowanego plastiku, mimo to telefon potrafi się ślizgać po biurku. Jedynym minusem tej obudowy jest to że tylna klapka nie jest dobrze spasowana co wyraźnie słychać. Tylna klapka niemiłosiernie skrzypi. Reszta jest ok.


Ogólnie o telefonie. Czyli jego funkcjach, systemie, wyświetlaczu, głośniku i innych rzeczach o których zapomniałem wspomnieć.

System i jego możliwości.

hTC ELF oryginalnie działa pod kontrolą Windows Mobile 6 Professional, która daje nieograniczone możliwości "rozbudowy" dzięki instalacji wielu programów. Mogą one uzupełnić nasz system o rozbudowaną przeglądarkę internetową czy przeglądarkę graficzną. Mogą też polepszyć dźwięk (hTC AudioBooster) lub go pogorszyć (SRS WOW HD).

Windows działa bardzo szybko, nie ma widocznych żadnych spowolnień przy normalnej pracy. Schody zaczynają się dopiero gdy mamy włączony odtwarzacz oraz chcemy posurfować po internecie z Operą.
Wtedy WMP strasznie zwalnia a muzyka co chwilę przerywa. Ogólnie telefon działa wtedy bardzo wolno. Ale wszystko się zmienia gdy wgrywamy modowanego ROMa. Oczywiście może się to wszystko zmienić w dwie strony. Na jednym ROMie telefon będzie szybki niczym błyskawica, a na drugim będzie bardzo mulił.

Obecnie posiadam na pokładzie Windowsa Mobile 6.1 z ROMem Onyx'a

Na Tym systemie telefon działa szybko i niestraszna mu praca z włączoną Operą wraz z odtwarzaczem muzyki i wtyczką dźwiękową.

Home Screen bardzo szybko reaguje na dotyk i płynnie odczytuje nasze gesty tj. przełącza wybrane części pulpitu bardzo szybko i płynnie.

Oczywiście istnieje wiele bardzo rozbudowanych programów takich jak RegEdit, które umożliwią nam edycję rejestru tak jak w zwykłym systemie z rodziny Windows.

Sam telefon nie jest wyposażony w jakieś super komponenty. Ma na pokładzie procesor OMAP 850 taktowany zegarem 201MHz, którego możemy podkręcić do szalonych 288MHz. ELF posiada także 64MB RAM i 128MB pamięci ROM.

Takie komponenty pozwalają nam na dosyć przyjemną pracę z systemem.

Pulpit.

Telefony od hTC umożliwiają nam pracę na wielu interfejsach. Wśród wielu nakładek firm trzecich takich jak SPB czy CHT możliwa jest praca na interfejsie Windows - bardzo okrojonym i chłodnym w którym nie ma żadnego udogodnienia, oraz na interfejsie od hTC, który nazywa się TouchFLO.

Czym jest TouchFLO?

TouchFLO jest intuicyjnym i rewolucyjnym interfejsem, który sprawi że praca z WinMo stanie się o wiele przyjemniejsza i łatwiejsza. Wszystko zostało zaprojektowane tak by można było przełączać się między funkcjami rękoma a nie stylusem.

ELF jako pierwszy został wyposażony w ten interfejs i wprowadza on wiele udogodnień które dają nam dostęp do:

    Dużego zegara
    Najczęściej używanych aplikacji
    Najczęściej używanych kontaktów
    Wiadomości e-mail
    Wiadomości SMS
    Pogody (są dostępne wszystkie większe Polskie miasta)
    Internetu
    Google Maps
    Ustawień (WiFi, Bluetooth, Beam, GPRS/EDGE)

ImageImageImageImageImageImageImageImageImage

TouchFLO w codziennej pracy.

Jak się sprawuje TouchFLO w codziennej pracy? Moja odpowiedź brzmi wyśmienicie! Wszystko działa tak jak powinno działać, nie ma żadnych zawiech czy innych dziwnych zachowań. Jest jednak jeden minus tego interfejsu. Długo się ładuje przy starcie systemu i pobiera trochę RAMu, ale nie ma tragedii.
Wszystko jest intuicyjnie ułożone i nie sprawi nam problemu obsługa tego interfesju.

Menu Start

Świetnie nam znane menu start w telefonie, ale w nieco gorszym i uboższym wydaniu. Szczerze powiedziawszy to właśnie do tego elementu w telefonie przyzwyczajałem się najdłużej. Całe menu jest strasznie małe i często potrzebny jest nam stylus, który załatwia całą sprawę.

Całe menu jest w pełni konfigurowalne. Możemy przypinać/odpinać prawie każdy element (nie można wypiąć Programów i Ustawień). Cała reszta zależy od naszego gustu. Brakuje mi tutaj tylko gałęzi jak to jest w normalnych Windowsach.

Dobrym udogodnieniem jest także lista programów, których najczęściej używamy. Dokładnie tak jak w systemach XP i wyżej !

Image

Today

Są to skróty do najczęściej używanych przez nas programów, dzięki czemu możemy szybko włączyć np. odtwarzacz muzyki, czy eksplorator plików.
"Ekran" Today możemy odnaleźć na pasku START

Kontakty

Jedna z bardziej rozbudowanych i przyjaznych użytkownikowi aplikacji. Kontakty możemy podzielić na grupy, oraz ustawić typ wyszukiwania (A,B,C/ABC) ,oraz czy wraz z kontaktem ma być wyświetlany numer.

Kontakty możemy edytować, wysyłać przez Beam'a i SMS/MMS.

Po wybraniu numeru możemy wybrać jedną z dwóch dostępnych opcji:
    Zadzwonienie
    Wysłanie wiadomości

Image
Wiadomości

By wysłać/odebrać wiadomości SMS wchodzimy
TouchFLO->Messages
lub
Start->Programs->Messaging->SMS/MMS

Po wejściu w skrzynkę mamy widoczne wszystkie wiadomości, które do nas przyszły.
By napisać nową wiadomość musimy wejść w Menu i wybrać opcję New.

Redagować wiadomości możemy za pomocą kilku klawiatur. Mamy do wyboru zwykłą klawiaturę ABC, Kompaktową QWERTY czyli QW ER TY, oraz zwykłą klawiaturę QWERTY.
Możemy także użyć rozpoznawania pisma (nie rozpoznaje go... Jak byk napisane p a telefon czyta to jako g)

Jest jeszcze jeden typ klawiatury, o którym celowo dopiero teraz wspominam. Jest to systemowa klawiatura, która jest bardzo mała a pisanie na niej jest niezłym wyzwaniem nawet ze stylusem.
ImageImageImageImage


Programy

W menu programy możemy odnaleźć pre-instalowane aplikacje, oraz te które my instalujemy. Niestety nie ma możliwości tworzenia folderów (albo ja nie umiem). Korzystanie z tego menu utrudnia nam suwak, ale za pomocą manipulatora również można eksplorować ten folder.

W programach można odnaleźć:

    WMP
    Internet Explorer
    SimEXTRA
    Search
    Pictures & Videos
    Phone
    Marketplace
    Google Maps
    Calculator
    Camera (Aparat i kamera)

ImageImageImageImageImage
Image



Oczywiście im więcej mamy zainstalowanych programów to tym bardziej trudniej jest nam się tam odnaleźć.
Menu "Programy" ma jednego wielkiego PLUSA. Aplikacje są sortowane alfabetycznie, więc łatwo nam będzie wyszukać dany program.

Ustawienia

Menu Ustawienia jest podzielone na trzy podmenu są to:
Personal
System
Connections


Każde podmenu posiada po kilka opcji do wyboru.

Tak więc podmenu Personal posiada 9 opcji do wyboru a są to:
    Buttons (klawisze)
    Input (ustawienia klawiatury ekranowej)
    Lock (ustawienia blokady telefonu)
    Menus (ustawienia paska START)
    Owner information (ustawienia w których możemy podać nasze imię i nazwisko)
    Phone (ustawienia sieci, połączeń)
    Sounds & Notifications (Ustawienia dźwiękow i powiadomień)
    Today (Możemy zmienić skórkę, tapetę, oraz ustawić co ma być widoczne na pulpicie
    Voice Speed Dial (Ustawienia głosowego szybkiego wybierania)

Podmenu System posiada takie opcje jak:
    About (informacje o PPC)
    Backlight (podświetlenie)
    Certyficates (zarządzanie certyfikatami)
    Clear Storage (coś jak przywrócenie ustawień fabrycznych
    Clock & Alarms (ustawienia zegara i budzika)
    Device Information (szczegółowe informacje o HW/SW PPC)
    Encryption (nie mam pojęcia)
    External GPS (ustawienia zewnętrznego odbiornika GPS)
    Key lock (ustawienia blokady klawiatury)
    Memory (wskaźnik stanu pamięci)
    Microphone AGC (ustawienia mikrofonu)
    Power (ustawienia zasilania)
    Regional Settings (ustawienia regionu - wyświetlanie daty, godziny)
    Remove Programs (usuwanie programów)
    Screen (ustawienia wyświetlacza - orientacja ekranu)
    Task Manager (Menedżer zadań)
    TouchFLO (ustawienia nakładki TouchFLO)
Connections posiada opcje jak sama nazwa wskazuje do zarządzania łączami
    Beam (odbiór danych przez Bluetooth)
    Bluetooth (masa ustawień tego łącza)
    Comm Manager (Menedżer połączeń)
    Connection Setup (Pobiera informacje od operatora, które są potrzebne do połączeń pakietowych)
    Connections (Możemy utworzyć połączenie LAN)
    USB to PC (możemy wybrać jak telefon ma się łączyć z komputerem)
    WiFi (Ustawienia WiFi)
    WLAN (ustawienia bezprzewodowego LAN)

ImageImageImage

Multimedia - czyli PPC jako "kombajn" multimedialny

System Windows Mobile na PocketPC powoduje że mamy nieograniczone wręcz możliwości do stworzenia z naszego urządzenia prawdziwego centrum multimedialnego.

W systemie mamy zainstalowanych kilka programów multimedialnych, które umożliwią nam odtwarzanie muzyki, oglądanie filmów i zdjęć.

Muzykę możemy odtwarzać na standardowym odtwarzaczu Windows znanego jako Windows Media Player.

Sam WMP nie oferuje zbyt wiele. Za jego pomocą możemy:
    Odtwarzać muzykę
    Odtwarzać filmy
    Katalogować muzykę w playlistach
    Losować i powtarzać nasze utwory
    Zmieniać głośność (skala co 5%)

I to wszystko co oferuje nam Windows Media Player. Nie znajdziemy tam może wielkiej liczby opcji, ale dla zwykłego użytkownika powinien on wystarczyć.

ImageImage

Po bardziej przyjazny dla użytkownika odtwarzacz musimy sięgnąć po hTC Audio Manager. Jest on strasznie szybkim i dobrym odtwarzaczem. Nie ma żadnych spowolnień w jego pracy, zakładki otwierają się z przejściami, więc jest ok.
Odtwarzacz ten też nie posiada wbudowanego korektora lecz sprawę załatwia plugin systemowy hTC AudioBooster który załatwi sprawę z dobrym, aczkolwiek płaskim dźwiękiem. Posiada on kilkanaście opcji korektora, możemy również sami edytować wybraną przez nas pozycje.

Odtwarzacz ten pozwala nam także na ustawienie utworu jako dzwonka wraz z możliwością jego przycięcia (jest odsłuch wybranego fragmentu). Nic tylko miazga. Odtwarzacz jest także przystosowany pod palec. Wszystko jest zrobione tak aby użytkownik nie miał problemu z przełączaniem utworów, czy przejścia do innej listy utworów.

ImageImageImage
ImageImageImage



Do przeglądania zdjęć możemy użyć aplikacji Pictures&Videos w której to aplikacji są katalogowane zdjęcia z aparatu, oraz filmiki nim nakręcone.

Ogólnie to szału nie ma, ponieważ nie ma możliwości oglądania dużej ilości zdjęć – nie można przesuwać paluchem, same zdjęcia są nam pokazywane bez żadnych przejść czy innych upiększaczy.

W menu tej aplikacji odnajdziemy możliwość:
    Przybliżenia i oddalania zdjęć
    Wysyłania zdjęć/filmików przez e-mail, Beam'a czy MMS
    Ustawienia obrazu jako tapety
    Ustawienia „pokazu slajdów”
    Przypisania obrazu do kontaktu

Do bardziej wygodnego katalogowania zdjęć polecam program hTC Album. Za jego pomocą możemy swobodnie przesuwać zdjęcia za pomocą palców, powiększać i obracać za pomocą gestów wykonywanych palcami.

Zdjęcia na tej aplikacji prezentują się lepiej, a komfort użytkowania znacznie wzrasta.

Image


Do wykonywania zdjęć możemy użyć jak najbardziej naszego aparatu. Jego matryca to bardzo słabe 2 megapiksele. Telefon zdjęcia zapisuje w rozdzielczości max 1600x1200 pikseli.

Sam aparat został pozbawiony wielu opcji czy ustawień. Na próżno szukać tu diody doświetlającej czy auto-focusa. Aparat został przystosowany do robienia zdjęć na szybko.

Zdjęcia wykonane tym telefonem są po prostu słabe. Sony Ericsson k550 czy Samsung i450 (2mpx) robiły o wiele lepszej jakości zdjęcia. Tu po prostu nie ma o czym mówić.

Zdjęcia często są niedoświetlone i całe w „szumie”.

    Aparat w tym telefonie oferuje nam takie opcje jak:
    Rozdzielczość zdjęcia (M, L, 1M, 2M)
    Balans bieli
    Włącznik czasowy
    Opcje zaawansowane w których możemy ustawić
    Długość podglądu
    Jakość
    Format zapisu (dostępny jest tylko JPEG)
    Time Stamp ( nie rozszyfrowałem tego)
    Keep Backlight – opcje podświetlenia?
    Ustawienia obrazu
    Efekty obrazu
    Prefix - „nakleja” czas i datę na zrobione zdjęcie
    Krawędzie?
    Ustawienia odświeżania w Hz

ImageImageImageImage

Aparat posiada także możliwość wykonywania zdjęć panoramicznych.

Tu przykład zdjęcia wykonanego tym telefonem.

Image

Podsumowanie

PLUSY

    Windows Mobile
    Dobra jakość odtwarzanych plików audio
    Dobre stockowe słuchawki
    Duże możliwości rozbudowania oprogramowania
    WiFi i bardzo szybki Bluetooth
    Dotykowy ekran
    Interfejs TouchFLO

MINUSY
    Słaba bateria
    Wyświetlacz czasem bardzo ociężale reaguje
    System potrafi czasem zamulić

adamke otrzymał za ten post 30 punkty reputacji od 6 użytkowników:
+Remix, pawelooss, Mistrzunio94, jonny, ryba, _NeedSpeed_.
adamke Male
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Lumia 520
Soft: 8.1
Operator: Play
Age: 32
Location: Zielona Góra

Joined: 3 May 2009
Online: 86d 14h 2m 44s
Posts: 2914Topics: 276
Reputation point: 4512
    Windows XP Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Remix » 2 Dec 2010, o 22:03

Świetna robota :thumbup:

Jedyne co mogę Ci zarzucić:
adam wrote:W pudełku możemy odnaleźć:

adam wrote:W górnej części frontu telefonu możemy odnaleźć głośnik do rozmów

Nie żebym był złośliwy, ale my chyba niczego nie zgubiliśmy...
Nie wiem jak jest poprawnie - po polsku, ale lepiej pasuje "znaleźć" :P

Ogólnie recka świetna, z resztą jak zwykle xD

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2 grudnia 2010, o 22:16 ]
odnaleźć — «szukając, ustalić miejsce pobytu kogoś lub czegoś»

znaleźć — «szukając, ustalić miejsce pobytu kogoś lub czegoś»

Ee?
Remix Male
Friend
 
Offline
 
Telefon: .
Soft: .
Operator: ----------
Age: 28

Joined: 31 Jan 2010
Online: 31d 4h 43m 26s
Posts: 600Topics: 77
Reputation point: 787
    Windows XP Firefox

Post by Obeebok » 3 Dec 2010, o 10:44

Nieźle się napracowałeś. Widzę, że dotarłeś do zakamarków telefonu, o których istnieniu nie miałem pojęcia xP

No i w polu "Czym jest TouchFlo?" na screenach widać Manillę 2D, która w ROMach Onyx zastąpiła HTC Home i TouchFlo. W zasadzie jeden pies, bo na tym samym to polega.

W oryginalnym sofcie Elfa jest właśnie HTC Home i interfejs TouchFlo (TouchFlo polegało na tym, że po przejechaniu po całym ekranie z góry na dół, z prawej do lewej czy odwrotnie pojawiało się to, co widać na drugim screenie):
Image
Image
Last edited by Obeebok on 3 Dec 2010, o 10:47, edited 2 times in total.
Obeebok Male
Friend

User avatar
 
Offline
 
Telefon: HTC Mozart
Operator: Plus
Age: 36
Location: Wrocław

Joined: 27 Aug 2010
Online: 14d 22h 8m 55s
Posts: 937Topics: 52
Reputation point: 762
    Windows XP Firefox

Post by zxcvbnm123 » 26 Dec 2011, o 16:59

Witam. Planuję kupić ten telefon. Możesz coś dopowiedzieć o tych ROMach? Tutaj, na PW lub gadu 12349495. Proszę o pilną odpowiedź :)
zxcvbnm123 Male
20%

User avatar
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6300
Soft: V 07.30
Operator: Plus
Age: 27

Joined: 3 Mar 2010
Online: 1d 11h 2m 47s
Posts: 49Topics: 18
Reputation point: 128
    Android Safari


Return to Własne recenzje

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest