Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 3 [ 40 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5.

Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-Lock z BB5. 11 Oct 2009, o 15:50

Male - Expert  Posts/Topics256/45  Reputation point 598 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Internet Explorer 8
Informacja z poniższego postu na nic nie przyda się osobom bez urządzenia serwisowego (box) za parę stówek!

Program free unlock BB5+, BB5 sl2, BB5 rapido unlocker by Zulea.

+

Box np. UFS, który sprzedaje w dziale Bazar plus kable Fbus.

Code:
Please Login or Register, to see this Content


Code:
Please Login or Register, to see this Content
Last edited by e-media on 11 Oct 2009, o 15:59, edited 3 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-lock z BB5. 11 Oct 2009, o 19:55

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Tylko podobno b.łatwo uwalić tym telefon. Zawsze przed robieniem unlocka trzeba robić kopie zapasowe.
Czytałem całe mnóstwo opinii i wiele razy ludzie tym sposobem sobie telefon uwalali, a więc ostrzegam :)
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-lock z BB5. 11 Oct 2009, o 22:26

Male - Friend  Posts/Topics773/90  Reputation point 3054 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Kto chętny do prób?Nie mam fona z lockiem więc nie sprawdzę.
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-lock z BB5. 11 Oct 2009, o 23:51

Male - Expert  Posts/Topics36/4  Reputation point 9 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
avast znalazl trojana... :O
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-lock z BB5. 11 Oct 2009, o 23:54

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
logos2000, prawie w każdym z tych plików nod coś mi znajduję...
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-lock z BB5. 12 Oct 2009, o 00:05

Male - Friend  Posts/Topics1419/120  Reputation point 1886 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Ja wam wypróbuje ten sposób, bo zakupiłem box oraz kabelki (fbus'e) więc zdam relacje i przedstawie opinie co do programu, ale naczytałem się sporo i jeśli ktoś ma doczynienie pierwszy raz z tym programem to trzeba zachować ostrożność, aby nie uwalić telefonu.
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-lock z BB5. 12 Oct 2009, o 00:12

Male - Expert  Posts/Topics1576/61  Reputation point 3148 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
patryk-88 wrote:
trzeba zachować ostrożność, aby nie uwalić telefonu.


wystarczy backup fona
Reply with quote 


Post Re: Wszystko o zdejmowaniu blokady SIM-lock z BB5. 12 Oct 2009, o 18:45

Male - Expert  Posts/Topics256/45  Reputation point 598 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Internet Explorer 8
Nic sie nie uwala poki nie mailsmy w serwise aktywacji bb5+ dla mtbox i cyclona robilsmy tym programem simlocki a to ze ktos pisze głupoty ze uwala fona to pisza wkórw,,,, serwisanci którzy zaplacili 400 zł za aktywacje a pare dni pozniej wyszła darmówka tak ze jak nie robiłes to nie pisz ze uwala !!!!
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 3 Jan 2021, o 01:45

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Aktualizacja! :)
Sposoby na obalanie smoków z BB5 są już osiągalne technologicznie na obecnych generacjach kart graficznych. :devil:


Oto udany przykład złamania i usunięcia SIM-locka z Nokii 500 (by @konto204):

1. Na poniższej stronie jest instrukcja, jak odczytać hash z telefonu - łącznie z linkami do programów:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Ogólnie trzeba zainstalować Nokia Suite (w celu zainstalowania driverów do telefonu), a następnie użyć programu NokiaBest do odczytania hasha z telefonu. Wynikiem jest plik *.bcl, w którym są m.in. numer IMEI oraz hash telefonu.


2. Na stronie YouTube znajduje się filmik pt. "NOKIA SL3 - Zdjęcie SIMLOCK-a za pomocą: GPU + HashCat + SL3BF":



Jest w nim omówiona metoda, jak samodzielnie przy pomocy karty graficznej wyliczyć kod. Według tego człowieka na karcie 1080Ti maksymalny czas to 26 godzin. Ale na moim już ponad 5-letnim Radeonie R7 260x maksymalny czas wynosił 9 dni, przy czym to czas maksymalny, a w moim przypadku wyliczyło w 55,16%. Gdyby YouTube padło, byłbym już teraz w stanie samodzielnie stworzyć w linii komend polecenie wyliczające hash.

Może taki przykład dam, co trzeba zrobić ręcznie, w razie jakby padły linki od kolesia z YouTube'a:
- Ściągnąć i rozpakować program hashcat (ja używałem wersji 6.1.1).
- W rozpakowanym katalogu hashcat stworzyć sobie skrypt w pliku bat. Jakby ktoś nie wiedział: można stworzyć zwykły plik tekstowy nazwać np. starthash.txt, wpisać polecenie, zapisać i zmienić rozszerzenie z txt na bat.

Polecenie powinno wyglądać mnie więcej tak:

Code:
Please Login or Register, to see this Content

przy czym oczywiście trzeba wpisać swoje dane czyli w miejscu po --hex-charset należy wpisać:
- pierwsze 40 znaków po "hash=" z uzyskanego wcześniej pliku bcl - można go otworzyć przy pomocy zwykłego notatnika,
- znak dwukropka ":",
- dwa zera, pierwsze 14 znaków z 15 numeru IMEI, dwa zera - na przykład: 005318570541029100,
- reszta może pozostać bez zmian.

Po uruchomieniu takiego skryptu program hashcat zacznie liczyć. Po skończeniu wynik zapisany zostanie do pliku aabb.txt.
W razie czego można taki program pauzować, a nawet z niego wychodzić i potem wznawiać, nawet na innym komputerze, ale nie będę tego już opisywał.

To jest najtrudniejsza i najdłuższa część operacji odblokowywania.


3. Teraz można w programie SL3BF wygenerować już kody NCK na podstawie uzyskanego MasterCodu i Hasha.

I znów - w razie gdyby ktoś kiedyś próbował i akurat tego konkretnie programu by nie było czy też przestał działać - są w internecie programy online do przeliczania hasha na kody odblokowujące NCK. Co prawda tu mam pewien problem, ale może ktoś wyjaśni dokładnie - ponieważ MasterCode wyliczony na różnych stronach na podstawie IMEI różni się od tego, który został wygenerowany w programie SL3BF - natomiast podejrzewam, że jest to już prostym przekształceniem.


4. Kiedy już mamy kody NCK, wystarczy wpisać je do telefonu. Ja wpisałem ten z końcówką +7#.

W tym momencie telefon został odblokowany. Może się zdarzyć, że jeśli wcześniej były wpisywane błędne kody odblokowujące, mógł zostać zablokowany licznik - ale to też prosto da się zresetować za pomocą darmowego programu "Nokia BB5 Utility".
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 3 Jan 2021, o 01:58

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Macintosh Chrome
Ten sposób znałem już w 1410. Miałem kiedyś taką Nokię E71 z Francji i zaskoczeniem było to, że było to SL3. Nie obaliłem wtedy smoka, bo miałem kartę graficzną AMD, a na kartach AMD nie działało, tylko Nvidia.
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 3 Jan 2021, o 04:41

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows 10 Chrome
Hoppuś, ten sposób każdy znał, tylko nikt nie miał na tyle wydajnego sprzętu w domu, żeby sobie na to pozwolić ;)
Też kiedyś chciałem spróbować wyliczyć u siebie, ale na mobilnej nVidii w Samsungu z 2010 to se mogłem co najwyżej otworzyć oclhashcat i zobaczyć jak próbuje zaczynać liczyć. Nie miałem tylu miesięcy wolnego, żeby odstawić jedyny komputer do liczenia.
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 6 Mar 2022, o 19:46

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 10 Opera
Witam Panowie,

dzięki wielkie za info, z czystej ciekawości sprawdziłem ile potrwa złamanie simlocka w Nokii E52, poniżej screen z hashcat oraz specyfikacja sprzętu:

Windows 11
CPU: i5 9400F
GPU: Radeon RX 580 4GB
RAM: 16 GB

Image
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Spróbuje jeszcze raz na chmurze linode.com, gdzie na start dostaje się za free 100$ kredytu. Czyli mogę wykorzystać 4x RTX6000 przez ~16 godzin.

Jest również opcja na darmowej chmurze google przez gotowca penglab, tylko jak próbowałem to wydajność ich gpu (przynajmniej w chwili testów) była o 2x lepsza od mojego gpu, tak czy inaczej jest tez ograniczenie do 12h sesji :/
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 14 Nov 2022, o 20:35

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Cześć,

Jako autor aplikacji opowiem wam kilka rzeczy na temat kalkulacji SL3 i nie tylko ;)

Zacznę może od informacji, że najnowsza wersja SL3BF jest do pobrania poniżej:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Jeżeli komuś nie będzie działała kalkulacja MasterCode z innych generatorów, należy przejść do zakładki Settings i odznaczyć "New MasterCode", następnie wczytać ponownie plik lub wpisać dane ręcznie.
Gdyby nadal były problemy, prześlijcie mailowo plik lub mastercode z hashem, to dodam kolejny typ pliku do aplikacji.

Image

Program powstał z myślą o nowych GPU, może was zaskoczę ale do premiery mojej aplikacji, nie było innej opcji generowania kodów na nowych kartach graficznych ;)
Na początku opcję kalkulacji umożliwiał oclHashcat (lite), który w swoim spisie algorytmów miał parametr SL3 1900 i to on był dostosowany do przeliczania.
Niestety po jakimś czasie różne teamy podkradały i modyfikowały rozwiązanie autorów pobierając opłaty (za w zasadzie darmowe rozwiązanie), czym wkurzyli ludzi z hashcata, co skutkowało usunięciem tego algorytmu ze wsparcia.
Dlatego też ostatnia działająca wersja oclHashcat (wersja chyba 0.09), posiadająca algo SL3 nie wspiera nowych kart i sterowników więc to nie do końca dostępność kart w domach była problemem.
Nowe karty były wspierane przez nowego hashcata lecz nie wspierały algorytmu SL3.

W branży gsm pracowałem ok 10 lat, choć do teraz czasami bawię się telefonami, dlatego też postanowiłem stworzyć nowe rozwiązanie, którego nie było na rynku.
Przeanalizowałem stary algorytm i przeanalizowałem nowe wersje hashcata. Po kilkudziesięciu próbach znalazłem algorytm sha1($pass.$salt), który byłby w stanie na podobnej zasadzie co oryginał przeliczać hashe SL3.

Po kilku dniach walki z parametrami, stworzyłem działający prototyp apki. Z każdym dniem dodawałem nowe rzeczy i tak powstała aplikacja do kalkulacji SL3 na nowych kartach.
Pierwotnie zrobiłem ją dla siebie, ale po kilku latach postanowiłem się nią podzielić i tak powstał filmik na YT.

W zeszłym tygodniu postanowiłem zrobić mały update, po tym jak trafiłem na kilku fanów Nokii z facebooka.
Dodałem lokalne generowanie COD2NCK (wcześniej miałem generator online), i poprawiłem kilka innych rzeczy.
Poświęcę jeszcze trochę czasu na usprawnieniu rozwiązania, może uda się skrócić czas kalkulacji i dodać kilka przydatnych funkcji.
Na pewno muszę zrobić refactor i zmienić nazwę aplikacji, bo okazało się że była kiedyś apka z wirusem o takiej nazwie i niektóre antywirusy po samej nazwie blokują uruchamianie (wstępnie nazwa zostanie zmieniona na SL3 Breaker).

Część informacji z wpisu powyżej może być już nieaktualna, na pewno nie trzeba ręcznie kalkulować MasterCode bo po znalezieniu kodu automatycznie generowane są kody odblokowujące i dodatkowo zapisywane są do pliku NCK.txt
Dodałem też zakładkę umożliwiającą powiadomienie mailowe o pomyślnym zakończeniu przeliczania wraz z siedmioma kodami (zwykle używa się 7 kodu, czasami 1).

Fajnie że po tylu latach nadal można spotkać fanów i kolekcjonerów Nokii :)

Jeżeli będziecie mieli pytania lub ciekawe propozycje usprawnień, dajcie znać. W wolnej chwili może uda się coś jeszcze dopisać. Nie wiem czy będę miał czas często zaglądać na forum, dlatego preferowany kontakt to email (ze strony).

Pozdrawiam
Daniel
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 17 Nov 2022, o 13:40

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
RepairBox, moje gratulacje za wytrwałość w szukaniu i opracowywaniu wydajnego bruteforce'a obalającego smoki z BB5 SL3. Oprócz dozgonnej wdzięczności, chciałbym uhonorować Ciebie rangą Eksperta. :puppyeyes:

Niestety nie mam żadnej zablokowanej Nokii, więc nie mogę sprawdzić tego sposobu czy też opracować tutorialu od A do Z, jednak liczę na to, że znajdzie się jakiś ochotnik, który potwierdzi jego skuteczność.

RepairBox wrote:
Fajnie że po tylu latach nadal można spotkać fanów i kolekcjonerów Nokii :)

Zdecydowanie nie mam zamiaru zamykać tego interesu. Szczególnie że inne takie miejsca w większości jednak upadły. ;_;

RepairBox wrote:
po tym jak trafiłem na kilku fanów Nokii z facebooka

A cóż to jest za grono i dlaczego jeszcze nie trafiło do naszej społeczności? ;)
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 17 Nov 2022, o 17:37

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Dziękuję za otrzymaną rangę :)

W wolnej chwili mogę wam napisać pełnego manuala do programu z opisem funkcji i dostępnych dodatkowych opcji.
Apka domyślnie jest skonfigurowana do podstawowego działania, czyli przeliczanie hasha i konwersja Master Code do NCK.

Jeżeli chcecie się pobawić to mogę jeszcze załączyć plik hash do przeliczenia, albo jeszcze lepiej jeżeli ktoś ma jakąś nokię SL3 z simlockiem to podeślijcie odczytanego hasha, przeliczę i może nagram filmik a kody dostarczę osobie zainteresowanej ;)

A tak przy okazji to na najnowszych kartach RTX 4090 maksymalny czas kalkulacji to ~5h (oczywiście kod może wyliczyć się i po kilku sekundach czy minutach).


EDIT:

Nie zauważyłem, że jest nowy temat dotyczący SL3 Breakera
-> sl3-breaker-kalkulator-hashow-sl3-do-zdejmowania-blokady-sim-lock-vt35328.htm

Dajcie, znać gdzie mogę/powinienem publikować aktualizacje softu oraz opis do programu, tu czy tam?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3  Next
Page 2 of 3 [ 40 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 5 guests