Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 3 of 3 [ 40 posts ]
Go to page Previous  1, 2, 3
Print view
Write comments Post new topic


Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5.

Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 18 Nov 2022, o 00:55

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
RepairBox wrote:
Nie zauważyłem, że jest nowy temat dotyczący SL3

Tak, ponieważ ośmieliłem się zduplikować Twój post, żeby wydzielić linki do programu do osobnego tematu w Download Zone. Dzięki temu nie trzeba ich później aktualizować w kolejnych poradnikach, gdy tylko wyjdzie nowa wersja programu.

RepairBox wrote:
Dajcie znać, gdzie mogę/powinienem publikować aktualizacje softu oraz opis do programu, tu czy tam?

Z tego też względu proponuję właśnie w tamtym temacie zamieszczać changelogi kolejnych wersji, natomiast tutaj jedynie teoretyczne i techniczne aspekty rozpracowywania samego SIM-locka.

No i w związku z tym nasuwa mi się od razu pewne pytanie...

Skoro udało się rozpracować SL3, to czy powstały również jakieś domowe metody na SL2? Według informacji zgromadzonych w temacie zbiorczym dawno temu udało się rozpracować tylko SL1 RAP3Gv2, ale SL1 RAP3Gv3 oraz SL2 już niestety nie.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 18 Nov 2022, o 10:12

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Wydaje mi się, że mogło coś być. Jak odkopię stare boxy to porobię małe testy, bo chyba dało się jakoś zdjąć locka po usb w SL2. Ale ręki nie dam sobie obciąć :D
Obecnie mam mały problem z testami bo telefonów z simlockiem u mnie brak. Ale przejdę się po znajomych serwisach GSM, może coś uda się wyszperać ;)
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 18 Nov 2022, o 10:33

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Jeżeli znajdziesz na tyle czasu i ochoty, to bylibyśmy dźwięczni. :D

Chciałbym z zalinkowanego powyżej tematu zbiorczego zrobić kompletny poradnik opisujący, w jaki sposób krok po kroku obalać smoka w zależności od konkretnej generacji zabezpieczeń SL zastosowanych w danym modelu.

RepairBox wrote:
W wolnej chwili mogę wam napisać pełnego manuala do programu z opisem funkcji i dostępnych dodatkowych opcji.

W tej chwili najbardziej brakuje opisu, jak sczytywać z telefonu odpowiednie hashe, które później lądują w hashkacie.
Według opisu ze strony SimLock.pl można to robić Infinity Bestem oraz Sl3byUSB, ale czy również czymś jeszcze?
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 18 Nov 2022, o 10:55

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Crack Infinity BEST v1.51 będzie do tego idealny, niestety część telefonów jak 6303c lub 6303ci wymaga odczytania po FBUS.
Po weekendzie postaram się opisać procedurę odczytania hasha z telefonu via BEST.

Wszystkie inne aplikacje do odczytu hasha dostępne w sieci, to zmodyfikowana wersja besta v1.51 ze zmienionymi opisami przycisków ;)
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 18 Nov 2022, o 12:40

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 10 Firefox
Rozumiem. Temat z samym programem BEST jest już na forum:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Tak jak i poradnik będący częściowym przeglądem jego funkcji:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Przy tworzeniu poradnika można by zasugerować się poniższym:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


A jeśli będziesz go pisał, to proszę o umieszczenie w tym dziale:
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 10 Jan 2023, o 12:52

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
Nie będę kopiował opisu ze strony Winia (Dawida).
Zrobię własny opis bo oprogramowanie Infinity BEST znam bardzo dobrze, nawet chyba mam gdzieś jeszcze oryginalny klucz ;)

W poradniku nie ma kilku bardzo ważnych rzeczy, ale w "wolnej chwili" może coś uda się dopisać.

[ Dodano: 29 lis 2022, o 16:20 ]
Opis odczytywania hasha do kalkulacji SL3 znajduje się pod adresem:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


[ Dodano: 10 sty 2023, o 11:52 ]
pawelooss wrote:
Skoro udało się rozpracować SL3, to czy powstały również jakieś domowe metody na SL2? Według informacji zgromadzonych w temacie zbiorczym dawno temu udało się rozpracować tylko SL1 RAP3Gv2, ale SL1 RAP3Gv3 oraz SL2 już niestety nie.

Poradnik odblokowania BB5 SL1 i SL2 po USB zamieściłem w temacie:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


8)
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 7 Aug 2023, o 23:06

Male - User  Posts/Topics7/3  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Android Chrome
pawelooss wrote:
RepairBox, moje gratulacje za wytrwałość w szukaniu i opracowywaniu wydajnego bruteforce'a obalającego smoki z BB5 SL3. Oprócz dozgonnej wdzięczności, chciałbym uhonorować Ciebie rangą Eksperta. :puppyeyes:

Niestety nie mam żadnej zablokowanej Nokii, więc nie mogę sprawdzić tego sposobu czy też opracować tutorialu od A do Z, jednak liczę na to, że znajdzie się jakiś ochotnik, który potwierdzi jego skuteczność.

RepairBox wrote:
Fajnie że po tylu latach nadal można spotkać fanów i kolekcjonerów Nokii :)

Zdecydowanie nie mam zamiaru zamykać tego interesu. Szczególnie że inne takie miejsca w większości jednak upadły. ;_;


RepairBox wrote:
po tym jak trafiłem na kilku fanów Nokii z facebooka

A cóż to jest za grono i dlaczego jeszcze nie trafiło do naszej społeczności? ;)


Potwierdzam skuteczność, Nokia C5-00.2 (wersja 5MP), simlock Orange, dopiero przy 97% pojawiły się kody, zadziałał ten z koncówką +7 (czyli pierwszy jaki wpisałem)

[ Dodano: 1 sie 2023, o 23:00 ]
RepairBox wrote:

[ Dodano: 10 sty 2023, o 11:52 ]
pawelooss wrote:
Skoro udało się rozpracować SL3, to czy powstały również jakieś domowe metody na SL2? Według informacji zgromadzonych w temacie zbiorczym dawno temu udało się rozpracować tylko SL1 RAP3Gv2, ale SL1 RAP3Gv3 oraz SL2 już niestety nie.

Poradnik odblokowania BB5 SL1 i SL2 po USB zamieściłem w temacie:

Code:
Please Login or Register, to see this Content


8)


Na E66 poszło od strzała bez żadnych problemow, natomiast na 6300, E50 oraz E51 (tutaj miałem nadzieję bo już uruchomił się w test mode) nie zadziałało (wszystkie simlock Plus)

[ Dodano: 7 sie 2023, o 23:06 ]
Wszystkie wymienione które nie ruszył BEST poszły unlockerem by Zulea, ale do tego niestety jest potrzebna puszka JAFA, ktorą wlasciciel lokalnego komisu oddał mi za przysłowiową flaszkę. W ciągu kilku dni opublikuję te unlockery, nigdy nie wiadomo a może komuś się przyda
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 2 Sep 2023, o 10:48

Male - Uploader  Posts/Topics285/39  Reputation point 104 
Offline  Profile   
Windows 10 Chrome
RepairBox wrote:
Crack Infinity BEST v1.51 będzie do tego idealny, niestety część telefonów jak 6303c lub 6303ci wymaga odczytania po FBUS.
Po weekendzie postaram się opisać procedurę odczytania hasha z telefonu via BEST.

Wszystkie inne aplikacje do odczytu hasha dostępne w sieci, to zmodyfikowana wersja besta v1.51 ze zmienionymi opisami przycisków ;)

Czy Nokia 6300 to jeden z tych telefonów? Właśnie próbuje odblokować
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 4 Nov 2023, o 17:01

Male - Expert  Posts/Topics19/3  Reputation point 162 
Offline  Profile  WWW 
Windows 10 Firefox
RepairBox wrote:
Crack Infinity BEST v1.51 będzie do tego idealny, niestety część telefonów jak 6303c lub 6303ci wymaga odczytania po FBUS.
Po weekendzie postaram się opisać procedurę odczytania hasha z telefonu via BEST.

Wszystkie inne aplikacje do odczytu hasha dostępne w sieci, to zmodyfikowana wersja besta v1.51 ze zmienionymi opisami przycisków ;)

Czy Nokia 6300 to jeden z tych telefonów? Właśnie próbuje odblokować


Nokia 6300 to SL1, choć wersja oprogramowania SW: v57.20 jest traktowana jak SL3. BEST powinien móc odblokować ten telefon po wgraniu oprogramowania, wykonaniu Rd Key i Unlock SL1/SL2.
Reply with quote 


Post Re: Informacje techniczne o SIM-locku platformy BB5. 4 Nov 2023, o 23:39

Male - Uploader  Posts/Topics285/39  Reputation point 104 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Dałoby się to zrobić po usb?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2, 3
Page 3 of 3 [ 40 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest