Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 2 of 2 [ 27 posts ]
Go to page Previous  1, 2
Print view
Write comments Post new topic


Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska.

Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 20 Jul 2012, o 15:05

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Gratulacje :)

Last post
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 20 Jul 2012, o 16:00

Male - Friend  Posts/Topics988/225  Reputation point 724 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Gratulacje ! =D
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 20 Jul 2012, o 16:15

Male - HydePark Mod  Posts/Topics3755/345  Reputation point 4123 
Offline  Profile   
Windows Vista Chrome
Oeju, zbieramy plusiki, ja też chcę!

Gratulacje. :*

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 20 lipca 2012, o 16:18 ]
SĘP. ;_;
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 20 Jul 2012, o 17:32

Male - Friend  Posts/Topics1573/235  Reputation point 1321 
Offline  Profile   
Symbian Opera
Gratulacje! I tak kierownikiem nie zostaniesz :*
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 16 Nov 2012, o 18:25

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Aero12 wrote:
I tak kierownikiem nie zostaniesz :*

Hmhmhmhmhm? :) :) :)

Aktualności Uczelniane: Politechnika Śląska kuźnią polskich menedżerów!
Quote:
Politechnika Śląska znalazła się na trzecim miejscu wśród uczelni kształcących kadrę menedżerską kraju. Wg
raportu „Rzeczpospolitej” aż 8,05% szefów największych polskich przedsiębiorstw ukończyło gliwicką uczelnię.
Tym samym, Politechnika Śląska po raz trzeci z rzędu znalazła się na podium zajmując wysoką trzecią lokatę...
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 16 Feb 2013, o 03:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Aktualności Uczelniane: Absolwenci Politechniki Śląskiej najlepiej uposażeni!
Quote:
W rankingu zarobków uzyskanych przez absolwentów szkół wyższych w 2012 r. Politechnika Śląska znalazła się na pierwszym miejscu spośród wszystkich śląskich uczelni. Średnie wynagrodzenie absolwentów gliwickiej politechniki niespełna rok po ukończeniu studiów wynosi 2900zł brutto.
Zestawienie otwiera Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, której absolwenci – o stażu pracy krótszym niż 12 miesięcy (pierwsza praca) – zarabiają 3500zł brutto. Na kolejnych miejscach na podium plasują się absolwenci Politechniki Warszawskiej (3380zł) oraz Politechniki Gdańskiej (3200zł). Politechnika Śląska, której absolwenci zarabiają 2900zł, znalazła się na najwyżej pozycji spośród wszystkich szkół wyższych w województwie śląskim. Kolejne miejsca w regionie zajęły Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach (2500zł) oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach (2300zł). W klasyfikacji ogólnopolskiej gliwicka uczelnia znalazła się natomiast na 11. pozycji. Dla porównania Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach sklasyfikowany został na 19. miejscu, a Uniwersytet Śląski w Katowicach na 21. pozycji.

>> http://gliwice.gazeta.pl/gazetagliwice/ ... acych.html
>> http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35 ... iecej.html
>> http://wynagrodzenia.pl/artykul.php/n.8 ... /wpis.2653

Image

Ciekawy wykres. :) Można sobie samodzielnie przemyśleć i przekalkulować, czy efektywniej jest studiować 1,5 roku i zrobić se magisterkę, czy na przykład załapać się może do jakiejś ogarniętej firmy i przez ten czas dorobić się jakichś awansów. ;>

___

No, ale pierwszy semestr zdany. ;D A teraz przez całe drugie półrocze będę miał czas na spokojne rozmyślania i dywagacje, czy wybór Informatyki na Wydziale Elektrycznym był rzeczywiście najlepszą z możliwych decyzji, czy jednak do korekty. :)
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 18 Mar 2013, o 22:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Politechnika Śląska na 4. miejscu w rankingu tygodnika „Wprost”.
Quote:
Politechnika Śląska znalazła się na czwartym miejscu w rankingu szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców. Ranking został opublikowany w najnowszym numerze tygodnika „Wprost”.
Pierwsze miejsce zajęła Politechnika Warszawska, drugie Politechnika Krakowska, zaś na trzeciej pozycji uplasowała się Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. W zestawieniu znalazło się w sumie 50 polskich uczelni. Ranking został stworzony na podstawie sondażu, który przeprowadzono wśród 500 największych polskich firm. Fakt, że na najwyższych pozycjach uplasowały się uczelnie techniczne potwierdza, że wciąż najbardziej poszukiwani przez pracodawców są absolwenci studiów technicznych.

>> http://www.wprost.pl/ar/392170/Ranking- ... zych/?pg=3
>> http://www.wprost.pl/ar/392170/Ranking- ... zych/?pg=6 (Informatyka i telekomunikacja)

@EDIT: Wysokie noty Politechniki Śląskiej w rankingu „Wprost”.
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 18 Mar 2013, o 22:32

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
26 Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu :devil: :devil: :devil:

Yea mój uniwerek :) Nie musi być super. Ważne że jest dobry :)
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 10 May 2013, o 12:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Politechnika Śląska ponownie w pierwszej piątce!
Quote:
Politechnika Śląska znalazła się na piątej pozycji w rankingu uczelni technicznych dziennika „Rzeczpospolita” i portalu edukacyjnego Perspektywy.pl. W tegorocznym zestawieniu „Rzeczpospolitej” i „Perspektyw” Politechnikę Śląską wyprzedziły zaledwie cztery uczelnie techniczne – Politechnika Warszawska, która od kilku lat wiedzie prym w rankingu, Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie Politechnika Wrocławska oraz Politechnika Łódzka.
Portal edukacyjny Perspektywy.pl wraz z dziennikiem „Rzeczpospolita” przygotował również zestawienie polskich uczelni akademickich. Szkoły tradycyjnie oceniane były przez kapitułę według prestiżu, potencjału i efektywności naukowej, innowacyjności, warunków studiowania oraz umiędzynarodowienia studiów. W tym rankingu Politechnika Śląska zajęła 18. miejsce na 83 klasyfikowanych szkół wyższych, wyprzedzając pozostałe śląskie uczelnie publiczne.

>> http://static.presspublica.pl/red/rp/pd ... czelni.pdf (według kategorii)
>> http://static.presspublica.pl/red/rp/pd ... h-2013.pdf (tabelka zbiorcza)

WojtekGr, „Twój” UAM na podium w rankingu uczelni akademickich o charaktrerze uniwersyteckim. :letssin:

pawelooss wrote:
No, ale pierwszy semestr zdany. ;D A teraz przez całe drugie półrocze będę miał czas na spokojne rozmyślania i dywagacje, czy wybór Informatyki na Wydziale Elektrycznym był rzeczywiście najlepszą z możliwych decyzji, czy jednak do korekty. :)

Cóż, decyzja podjęta. Zabieram papiery z Elektrycznego i będę jeszcze raz próbował się rekrutować na AEI. Zacznę od nowa.
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 18 May 2013, o 22:16

Male - Sponsor  Posts/Topics747/142  Reputation point 985 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:

WojtekGr, „Twój” UAM na podium w rankingu uczelni akademickich o charaktrerze uniwersyteckim. :letssin:




Czyli 8-1 za wyborem uniwerka :E
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 28 Jun 2014, o 13:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
Image
Pierwszy ;] ;] ;] semestr studiów inżynierskich oficjalnie zamknięty, z średnią 4,88. ^^,


pawelooss wrote:
Cóż, decyzja podjęta. Zabieram papiery z Elektrycznego i będę jeszcze raz próbował się rekrutować na AEI. Zacznę od nowa.

Hahaha, cała sytuacja potoczyła się jeszcze inaczej... Ostatecznie wylądowałem na Wydziale Matematyki Stosowanej... :shifty:
Po semestrze muszę przyznać, że zmycie się z Elektrycznego, to była najlepsza decyzja dla mnie, jaką mogłem podjąć! :thumbup:

pawelooss wrote:
Na Elektryku są na pewno jakieś wrzutki z obwodów itp., a jak na AEI?

Te wrzutki(!) okazały się połową programu studiów (przypominam) informatycznych, a to jednak nie korespondowało z moimi zainteresowaniami. Choć dla elektroników i pasjonatów gorąco ten wydział polecam! Ja wolałem skupić się na kodzeniu. ;)

Zorientowałem się też (dla gości z Google :P), że w pierwszym roku na AEI uczą... automatyki, elektroniki i informatyki. ;]
Jednak jest to zorganizowane chyba jakoś sprawniej, bo po roku z 180 osób, zostaje te 150-160, czyli całkiem w normie. ;)

pawelooss wrote:
No, ale pierwszy semestr zdany. ;D A teraz przez całe drugie półrocze będę miał czas na spokojne rozmyślania i dywagacje, czy wybór Informatyki na Wydziale Elektrycznym był rzeczywiście najlepszą z możliwych decyzji, czy jednak do korekty. :)

Co do oceny mojej przygody z tym wydziałem. Rok temu startowało nas 107 osób, przed trzecią sesją pozostało jedynie 46, włącznie z repetentami. Niech liczby przemówią za siebie. To, co piszą na Nonsensopedii (że każdy rok trwa tutaj dwa), to prawda. Nie załapałem się tam na kierunek zamawiany, może jest inaczej, choć jak patrzyłem na frekwencję 7 semestrów kończących studia roczników, to również zostawało tam te 30 parę osób, więc ta statystyka tylko by się potwierdzała... ;]

pawelooss wrote:
Dobra. Kasiasty kierunek zamawiany przenieśli na Wydział Matematyki Stosowanej, a do tych teoryj się pchał nie będę. xP

Jak bardzo stereotypy potrafią być krzywdzące. :) Długo krążyła opinia, że jest to najsłabsza informatyka z wszystkich trzech na Politechnice Śląskiej. Jednak na przekór wszystkiemu poszedłem tam i widzę, że niczym nie odbiega od pozostałych. Po dostaniu kierunku zamawianego rok temu i przeformułowaniu programu studiów, naprawdę trzymają poziom!

Programujemy więcej niż na Elektryku. :) Nie ma też zatrzęsienia, zbędnych jak dla mnie, zagadnień elektrycznych, choć przygotowywane są dla nas laboratoria, więc od elektroniki nie uciekniemy. Ale od praktycznej elektroniki, a nie liczenia rozpływów prądów i sygnałów na kartce! A wszystko w sposób wyważony i wystarczający dla (przypominam) informatyków.

Spowiedź Pawła! :D
Jestem naprawdę zadowolony, że mimo przygód tak się to skończyło. Wszystko jest jakąś lekcją, niczego nie żałuję. ;D

[ Dodano: 28 cze 2014, o 13:00 ]
pawelooss wrote:
Obrazek

Pierwszy ;] ;] ;] semestr studiów inżynierskich oficjalnie zamknięty, z średnią 4,88. ^^,

:thumbup: Drugi semestr studiów inżynierskich oficjalnie zamknięty, również z średnią 4,88. ^^,
Reply with quote 


Post Re: Informatyka w Gliwicach - Politechnika Śląska. 20 Feb 2015, o 01:00

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
pawelooss wrote:
pawelooss wrote:
Obrazek

Pierwszy ;] ;] ;] semestr studiów inżynierskich oficjalnie zamknięty, z średnią 4,88. ^^,

:thumbup: Drugi semestr studiów inżynierskich oficjalnie zamknięty, również z średnią 4,88. ^^,

No a trzeci semestr zamknięty z średnią równą 5,00. Jak na razie, idzie coraz lepiej. :D

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page Previous  1, 2
Page 2 of 2 [ 27 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





cron