Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 36 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem.

Post [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 25 Apr 2009, o 18:36

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
W tym artykule postaram się przybliżyć proces instalacji programu Nokia Phoenix 2008 oraz paczek z oprogramowaniem do telefonu komórkowego marki Nokia.
Zakładam ponadto, że wszystkie potrzebne pliki zostały już ściągnięte na dysk.


UWAGA!
Phoenix i paczki z oprogramowaniem instalują się najbardziej prawidłowo na dysku C:, dlatego nie powinno się zmieniać ich domyślnych lokalizacji instalacji.
Raz zainstalowanego Phoeniksa nie próbuj również odinstalowywać (chyba, że się nie uruchamia), ponieważ istnieje zawsze jakaś szansa, że nie uda się go ponownie zainstalować, gdy zajdzie taka potrzeba. Wtedy jedynym wyjściem może się okazać reinstalacja systemu, ponieważ zwykłe wyczyszczenie rejestru może po prostu nie pomóc.
Zainstalowane paczki z oprogramowaniem zajmują nawet kilka gigabajtów miejsca na dysku, dlatego po flashowaniu możesz je wyrzucić, pozostawiając tylko instalki. W tym celu wejdź do Menu Start, później do Panelu sterowania oraz wybierz Dodaj/usuń programy (Programy i funkcje w Windows Vista). Następnie odinstaluj wpis Nokia Firmware RM-xxx, gdzie "xxx" to kod Twojego modelu telefonu (uważaj, żeby się czasem nie pomylić z wpisem Phoenix Service Suite).


A więc przystępujemy do instalacji...

1. Uruchamiamy instalator Phoenix'a (u mnie jest to plik Phoenix_2008_34_10.exe). Po kilkunastu sekundach otworzy się okno głównego instalatora. Klikamy więc na Install.

Image


Od wersji 2008.41 instalator wygląda tak, jak na poniższym obrazku.

Image


2. Gdy system Windows wyświetli alert o instalacji niezweryfikowanego oprogramowania, to klikamy na Mimo to kontynuuj.

Image


________________________________________________________________________________

UWAGA!
Kroki 3 i 4 wykonujemy tylko wtedy, gdy mamy wersję Phoenix'a starszą od 2008.41.
W nowszych wersjach instalatora Phoenix'a kroki te wykonują się automatycznie.



3. Po kilku minutach wyświetli się okno Fixer'a. W związku z tym klikamy na Patch. Aplikacja przeprowadzi teraz podmianę kluczowych plików, co potrwa kilkanaście sekund.

Image


4. Zakończenie tego procesu zostanie potwierdzone wyświetleniem linijki *PATCHING DONE*. Klikamy więc na Exit.

Image
________________________________________________________________________________


5. Zamykamy okno głównego instalatora Phoenix'a, klikając na Finished.


6. Kolejnym krokiem jest uruchomienie instalatora Major Package z oprogramowaniem do telefonu (np. RM-237_DP20_7.00__sw-07.01.exe). W jego oknie klikamy trzykrotnie na Next. Nastąpi teraz instalacja i dekompresja plików. Po zakończeniu tego procesu klikamy na Finish.

Image


7. Z Minor Package, który zawiera softy brandowane (np. RM-237_DP20_7.10__sw-07.01.exe), postępujemy identycznie.




ANIMACJA INSTALACJI
Poniższej znajduje się animowany obrazek GIF, który prezentuje wszystkie etapy instalacji. Aby powiększyć - kliknij nań. ;)

Image



Filmy na YouTube
Na poniższym filmie zademonstrowano na przykładzie starszej wersji Phoenix'a, jak się do tego zabrać. W nowszych wersjach większość kroków odbywa się już automatycznie.
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Na poniższym filmie na przykładzie nowszej wersji Phoenix'a zademonstrowano natomiast "czarny scenariusz", tzn. sytuację, w której automatyka zawiodła i niektóre etapy instalacji trzeba było wykonać ręcznie. Na szczęście taka sytuacja to rzadkość.
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Last post
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 26 Sep 2009, o 14:33

Male - User  Posts/Topics5/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
hej mam problem wywalilo mi podczas otwierania tej aplikacji
Install a Nokia dongle and try to start apllication again
co to moze być?
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 26 Sep 2009, o 15:02

Male - Friend  Posts/Topics1002/268  Reputation point 2559 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Firefox
EndRRiu, z takim błędem się jeszcze nie spotkałem
pozamykaj aplikacje nokia czyli pc suit itd
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 26 Sep 2009, o 15:31

Male - Friend  Posts/Topics1145/137  Reputation point 931 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
chyba masz jakąś starą wersję Phoenix'a która potrzebuje jakiegoś fix'a chyba
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 26 Sep 2009, o 20:56

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
EndRRiu, najnowsza wersja to 2009.20 - ściągnij ją. :)
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 28 Sep 2009, o 15:52

Male - User  Posts/Topics5/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
sciagnal bym chetnie ale nie dziala w mojej siecvi radiowej rapid:(
a co do tych aplikacji pc suit i innych to wszystkie sa wylaczone

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 2009-09-28, 16:10 ]
No to przykro - nikt za ciebie nie pobierze.
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 18 Dec 2009, o 20:44

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
Witam serdecznie, mam problem, otoz phoenix nie widzi mi paczek z softem. kiedy instaluje je, to one instaluja sie automatycznie. Czy jest mozliwosc podania sciezki gdzie ma dokladnie to sie znajdowac? pozdrawiam i dziekuje za pomoc
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 18 Dec 2009, o 20:48

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Mozilla
c:/Program Files/Nokia/Phoenix/Products - ja tutaj mam.
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 8 Mar 2010, o 17:10

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Witam wszystkich, mam pewien problem dotyczący PHOENIX’a a mianowicie podczas włączania programu wyświetla mi błąd:


Error loading component
HRESULT 0x80040154 (-2147221164)
This means:
Klasa niezarejestrowana.


Klikam ok i program włącza się poprawnie nawiązuje połączenie z NOKIA6300 przez kabel USB widać wersje oprogramowania, datę i typ z telefonu.

Klikam na FLASCHING > FIRMWARE UPDATE i ponownie wyświetla mi się ten sam błąd, klikam ok. po czy w okienku flaschowania wszystkie pola są puste nie wyświetla automatycznie zainstalowanych paczek z oprogramowaniem i nic dalej nie mogę zrobić.

Mój telefon to:
Nokia 6300
V 07.21
05-11-08
RM-217

Wersja phoenix’a to:
Phoenix Service Software 2009.34.007.40015

Wersja zainstalowanej paczki to:
RM_217_DP20_9.00__sw_07.30

Paczka ta jest poprawnie zainstalowana I znajduje sie w odpowiednim katalogu.

Posiadam Win Vista 32bit SP2


Z góry dziękuje wszystkim za pomoc i pozdrawiam.
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 8 Mar 2010, o 17:49

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Safari
Błąd instalacji programu. Możesz przeinstalowywać Phoeniksa, dopóki błąd się już nie pojawi, ale nie ma gwarancji, że ruszy.
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 8 Mar 2010, o 19:17

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Przeinstalowałem Phoenixa kilka razy, wyłaczając zapore, antywirusa, usuwając pozostałości po programie i nic... dalej wyświetla ten sam błąd:-( pewnie reinstal systemu mi pozostał!

[ Komentarz dodany przez: pawelooss: 8 marca 2010, o 20:46 ]
Owszem, to wysoce prawdopodobne.
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 19 Mar 2010, o 11:22

Male - User  Posts/Topics6/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
ja mam dopiero problem nigdzie nie ma pliku wykonywalnego exe do programu phoenix! pomóżcie! a wszystko niby sie ładnie instaluje. próbowałem przeinstalowywać ale też nic nie daje. Czy może ktoś wrzucić mi ten plik na jakiś serwer?
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 19 Mar 2010, o 11:52

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Safari
Skoro nie ma exeka, to się nie zainstalował. Pewnie masz zaśmiecony system. Jeden wrzucony plik Cię nie zbawi.
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 19 Mar 2010, o 16:56

Male - 10%  Posts/Topics10/0  Reputation point 1 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Proszę :) Jeżeli coś nie będzie jasne proszę pytać. Postaram się odpowiedzieć na każde pytanie :)
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: [Phoenix] Instalowanie Phoenix 2008 oraz paczek z softem. 4 Apr 2010, o 20:12

Male - User  Posts/Topics7/2  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Witam, nie chce robić bałaganu na forum, więc doczepię się do tego wątku. Otóż zainstalowałem owego Phoenixa i paczki, jednak program nie wykrywa mi telefonu (3110c). Możecie mi w jakiś sposób pomóc? Z góry dzięki za odpowiedź.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 36 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest