Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat

Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Integracja SP1 z Windows 7

Post Integracja SP1 z Windows 7 19 Jan 2011, o 00:04

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Instalacji systemu Windows 7 RTM nie trzeba chyba nikomu przedstawiać krok po kroku. Z oczywistych względów dobrze jest instalować system wzorcowy na drugiej partycji (nie-bootowalnej), aby uniknąć dołączenia plików rozruchowych do obrazu. W instalatorze ważny jest również moment wyboru wersji – jeśli zdecydujemy się zainstalować edycję Home Premium, to wykonany obraz będzie mógł być wykorzystany tylko do instalacji edycji Home Premium. Jeśli będziemy chcieli zintegrować Service Packa z wszystkimi edycjami, niestety konieczne będzie powtórzenie całego procesu dla każdej edycji, a potem scalenie ich obrazów.
Kiedy już system zostanie zainstalowany i uruchomi się kreator wstępnej konfiguracji (proszący o podanie nazwy komputera, daty i godziny itp.), należy nacisnąć kombinację klawiszy CTRL-SHIFT-F3. Spowoduje to ponowne uruchomienie systemu w Audit Mode, specjalnym trybie preinstalacyjnym, z którego korzystają między innymi firmy OEM podczas dostosowywania komputera przed dostarczeniem go klientom. Tryb ten nie wymaga podawania żadnych danych personalizacji i włącza wbudowane konto administratora bez hasła. Następnie otwarte zostanie okno programu Sysprep.

Instalację można przeprowadzić na Virtual PC

Instalacja dodatku Service Pack
Po uzyskaniu dostępu do pulpitu należy wykonać standardową instalację dodatku Service Pack 1 – najlepiej korzystając z pakietu instalacyjnego exe.

Warto w tym miejscu zauważyć, że oprócz instalacji Service Packa możemy zrobić cokolwiek innego – na przykład zainstalować dodatkowe oprogramowanie. Gdy wykonamy wszystkie czynności niezbędne przed utworzeniem obrazu, należy z menu programu Sysprep wybrać opcję Enter System Out-of-Box Experience (OOBE), zaznaczyć opcję Generalize i pozwolić na zamknięcie systemu.

Tworzenie obrazu instalacyjnego
Obraz systemu można wykonać tylko w trybie offline, czyli system źródłowy musi być wyłączony. Bardzo ważne jest, aby po generalizacji systemu źródłowego nie uruchamiać go już ponownie - w przeciwnym wypadku trzeba będzie całość powtarzać od zera. Oznacza to więc, że aby przystąpić do tworzenia obrazu należy albo uruchomić inny system z zainstalowanym pakietem Windows Automated Installation Kit (WAIK), albo uruchomić wiersz polecenia w środowisku WinPE z dodanym programem ImageX

Ściągamy obraz WinPE:
Code:
Please Login or Register, to see this Content


Botujemy z obrazu a następnie:
Litera C to w tym przypadku dysk, na którym zainstalowano źródłowy system. Do utworzenia samego obrazu służy natomiast narzędzie wiersza polecenia ImageX.exe dostępne w obrazie WinPE. Składnia polecenia ImageX.exe jest następująca:

imagex /compress maximum /flags "Ultimate" /capture D: C:\install.wim "Windows 7 Ultimate"

Image


Parametr flags określa edycję system źródłowego, parametr capture najpierw określa lokalizację systemu źródłowego, a później lokalizację, do której zapisany zostanie nowy obraz. Następnie podaje się opis obrazu. Jeśli źródłowy system to nie Windows 7 w edycji Ultimate, w pierwszym parametrze należy podać HomeBasic, HomePremium, Starter, Enterprise lub Business (koniecznie bez spacji) - zależnie od posiadanej edycji. Proces zapisu przy maksymalnej kompresji jest długotrwały - dla czystej instalacji systemu z dodatkiem Service Pack 1 (bez dodatkowego oprogramowania) trwa około godziny.

Podmieniamy wygenerowany plik install.win w obrazie Windows 7 i jazda z instalacją :)

Autorem tutoriala jest sCooBy^ z windows7.pl/forum

Last post
Reply with quote 


Post Re: Integracja SP1 z Windows 7 15 Feb 2011, o 23:19

Male - 0%  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
MOzna tez uzyc tego sposobu

Code:
Please Login or Register, to see this Content
Reply with quote 


Post Re: Integracja SP1 z Windows 7 17 Feb 2011, o 00:12

Male - Expert  Posts/Topics4427/480  Reputation point 5230 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
I robi to poprawnie?
Są też inne sposoby, ale nie wychodzi to dobrze.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 1 guest