Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[S60] Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi.

Post [S60] Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 11 Oct 2009, o 12:01

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Czy można udostępnić internet z PC przez Wi-Fi , tak żeby telefon korzystał z naszego PC jak z HotSpotu? Oczywiście, wystarczy jedynie odpowiednio skonfigurować oba urządzenia.


1. W PC wchodzimy w Start -> Ustawienia -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe.

2. Teraz klikamy na połączenie sieci bezprzewodowej PRAWYM przyciskiem myszy i wybieramy Właściwości.

3. Teraz klikamy na 2 zakładkę - Sieci bezprzewodowe, a następnie na DODAJ.

4. Nazwa sieci (SSID) - tu wpisujemy jakakolwiek nazwę, Uwierzytelnianie sieciowe na początek dajemy na Otwarte, a Szyfrowanie danych na wyłączone. BARDZO ważne jest, aby odznaczyć opcję "To jest siec typu Ad-Hoc"!

5. We właściwościach Połączenia sieci bezprzewodowej w 3 zakładce Zaawansowane zaznaczamy, by sieć "zezwalała innym użytkownikom sieci na łączenie się poprzez połączenie internetowe".

6. Teraz w Panelu sterowania -> Połączeniach sieciowych klikamy na Kreator konfiguracji sieci, po drodze zaznaczamy: "Ignoruj rozłączony sprzęt sieciowy" -> Tak, potem: "Ten komputer łączy się bezpośrednio z internetem" -> Tak, następnie wybieramy swoje połączenie internetowe z listy, wybieramy, że internet udostępniamy tylko przez Wi-Fi, potem klikamy na Dalej i Dalej, a na końcu by kreator zakończył bez zbędnych cudów.

7. Robimy restart PC i przechodzimy do telefonu.

8. Zakładając, że mamy telefon wyposażony w Wi-Fi, szukamy gdzieś w ustawieniach połączeń opcji Punkty dostępu i tam dodajemy nazwę naszej sieci, uwierzytelnianie sieciowe na otwarte, tryb na ad-hoc.

9. Cieszymy się internetem na telefonie.

10. W razie gdyby wyskakiwał na telefonie komunikat "Brak odpowiedzi bramy", to w PC można wyłączyć na próbę Firewall / Zaporę systemu Windows. Oczywiście trzeba pamiętać, że jest to teraz siec otwarta i nawet sąsiad zza ściany może sobie korzystać naszym kosztem z internetu, więc dla świętego spokoju podczas naszej nieobecności wyłączamy moduł Wi-Fi w komputerze albo po skonfigurowaniu, przetestowaniu i potwierdzeniu działania otwartego połączenia, wprowadzamy do sieci zabezpieczenia WPA2.


Autor instrukcji: tomekc793

Last post
Reply with quote 


Post [S60] Re: [S60] Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 4 Jun 2010, o 19:25

Female - 10%  Posts/Topics18/4  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
jak pozbyć się braku odpowiedzi bramy jest tak że E51 normalnie się łączy a przy tych samych ustawieniach N85 ma brak odpowiedzi bramy a nic nie jest zmieniane ;/

1.Menu->narzędzia->ustawienia->połączenia->sieci docelowe->Internet->opcje->nowy pkt dostępowy
2.na pytanie odpowiadamy NIE
3. bezprzewodowy LAN-> wpisz nazwę swojej sieć -> Infrastruktura(publiczna) -> wybierz zabezpieczenie swojej sieć i wpisz hasło.
4.Następnie otwórz ten pkt dostępowy
5.Opcje->Usta.zaawansowane->Ustawienia IPv4->przydziel adres IP z puli którą masz udostępnioną na routerze i wpisz adres dns. Wszystkie adresy powinny być na routerze.

tylko w N85 nie ma 5 punktu ustawień zawansowanych ;/


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

spoko na mieście działa.

Mam pytanie które dane jeśli chodzi o dns ip mam wpisać?

bo jest tak necik podawany jest przez kabelek lan do laptopa a później nadaje to w trybie ad hoc.

Czy wpisywać dane z karty sieciowej czy z karty wifi?
Reply with quote 


Post [S60] Re: [S60] Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 13 Jul 2010, o 03:56

Male - User  Posts/Topics1/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
a w 2 strone ? net z tel do pc ? xD
Reply with quote 


Post [S60] Re: [S60] Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 13 Jul 2010, o 10:56

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
blacku1337, standardowo przez Nokia / Ovi Suite i GPRS w telefonie.
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via kabel USB 13 Mar 2012, o 19:37

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Internet na telefonie przez komputer via kabel USB. Telefon Nokia 2730 clasic. Jak to zestawić ? Proszę o podpowiedż.
Pozdrawiam zyguh
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 13 Mar 2012, o 19:52

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
To chyba działa tylko na s60.
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 14 Mar 2012, o 21:17

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Zrobiłem tak jak jest napisane w temacie i w 1 odpowiedzi, tylko, że nie wiem jakie mam ip mojego internetu. w ogóle to jak zrobić by telefon się łączył bo w sieciach wi-fi nic nie wyszukuje
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 14 Mar 2012, o 22:28

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Na Win7 i chyba też 8 sprawa jest prosta - Virtual Router
Robi po prostu router z karty wifi komputera. Tylko że czasem bywa kapryśny i zrywa połączenie ale jak nie potrzebujemy cały czas korzystać z udostępniania to nada się idealnie. Chociaż ja od listopada udostępniam stale na drugi komputer w ten sposób internet i teraz na X8 i X10MP i chodzi bez problemu.
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 14 Mar 2012, o 22:49

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Ale ja mam Laptop win XP.
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 14 Mar 2012, o 22:57

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Mówiłem ogólnie, nie w twoim konkretnym przypadku:P
Ogólnie udostępnianie neta z windowsa przez wifi jest dość upośledzone i działa jak chce. Sam troche walczyłem z tym i nic nie wymyśliłem, raz działa dobrze, raz zrywa połączenie i muli. Na dłuższą mete lepiej jednak zakupic router wifi :P
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via Wi-Fi. 15 Mar 2012, o 00:12

Male - User  Posts/Topics3/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Ale co zrobić, bo mi ogółem laptop wyszukuje sieci wifi i mogę się przez nie podłączać. Nie wiem jak zrobić by ten net kabel działał jako wifi i mogłem go wyszukać jako wifi.
Reply with quote 


Post [S60] Re: Internet na telefonie przez komputer via kabel USB 15 Mar 2012, o 22:16

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Jestem jednak uparty bo temat ucieka w inną stronę. Brak fachowca który by mi coś poradził?

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 12 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Internet na telefonie przez komputer via Bluetooth.

Author: pawelooss (11 Oct 2009, o 12:09)

Views: 9574  •  Replies: 12

Last post: Volo (29 Mar 2013, o 20:24) View the latest post



Tworzenie motywów na TELEFONIE (bez komputera)

Author: danger22 (20 Jun 2011, o 09:42)

Views: 2742  •  Replies: 2

Last post: danger22 (20 Jun 2011, o 14:01) View the latest post



Tekstowy intherfejs Unixa w telefonie (to nie jest żart)

Author: danger22 (12 Jan 2012, o 09:08)

Views: 2276  •  Replies: 6

Last post: inzaghi89 (6 Apr 2012, o 22:47) View the latest post



YouTube w Symbianach przez Wi-Fi (D-Link DI-524)

Author: piotrekmichalski (18 Dec 2010, o 19:54)

Views: 1689  •  Replies: 0

Last post: piotrekmichalski (18 Dec 2010, o 19:54) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 1 guest