Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Jak odróżnić oryginalną obudowę od podróbki? Na podstawie 6300.

Post Jak odróżnić oryginalną obudowę od podróbki? Na podstawie 6300. 2 Apr 2011, o 22:18

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
Witam!

Dziś chciałbym poruszyć kwestię oryginalnych i podrobionych obudów i różnic między nimi. Do napisania poradnika zainspirowało mnie to, że coraz więcej osób daje się nabrać na podróbki, a niektórzy nawet nie wiedzą które wersje kolorystyczny są wersjami oficjalnie produkowanymi przez nokię, a które wersje kolorystyczne są podróbkami.

Aby ułatwić odpowiedź na szereg nurtujących pytań, skorzystałem z cytatu z innego tematu jednego z użytkowników:

lookacz napisał/a:
Quote:
Rozwieję wątpliwości. Mój brat prowadzi serwis/sklep z telefonami i potwierdził, że Nokia produkuje czarne obudowy do 6300, tak więc te z allegro prawdopodobnie są oryginały (pomijając oszustów, którzy wciskają ludziom kit). Pamiętajcie że oryginały powinny mieć hologram i numer seryjny.



To, że twój brat prowadzi serwis jeszcze nie świadczy, że ma racje w sprawie obudów.
Nokia nie produkuje czarnych obudów. Świadczy o tym fakt, że Nokia nigdy nie produkuje wersji kolorystycznych, które nie są dostępne w postaci sprzedawanych telefonów. Znaczy to, że jeśli obecnie dostępne wersje kolorystyczne to SREBRNA, CZERWONA i BIAŁA, to nie ma mowy, aby Nokia produkowała całą wersję czarną obudowy, a jednocześnie nie sprzedawała takie wersji w gotowych telefonach.

Drugi fakt, który świadczy o tym, że Nokia nie produkuje czarnych wersji jest taki, że nigdzie ze strony Nokii nie ma o tym info. Wszelkie zdjęcia promocyjne i specyfikacje mówią tylko o trzech wyżej wspomnianych przeze mnie wersjach.

Natomiast całe czarne i miedziane obudowy to po prostu dobrej jakości podróbki. Dobra w nich jest tylko jakość stali, natomiast od strony wewnętrznej nie są już tak dobrze wykonane jak oryginały - mają krzywo nalepioną gumową otoczkę wokół szybki, jak również nie posiadają hermetycznie naklejonej folii chroniącej szybkę od strony wewnętrznej, przez co na wewnętrznej stronie szybki jest bardzo dużo kurzu, a nawet jest zagrożenie rysek. Potem taki kurz trudno usunąć w taki sposób, aby nie było to widoczne na ekranie w czasie korzystania z telefonu.

Przykład takiej podróbki całej czarnej:
Image
- widać, że gumowa otoczka jest nałożona krzywo (natomiast w wersji oryginalnej jest założona idealnie równo
- brak wewnętrzej folii zabezpieczającej.

Przykład oryginalnej obudowy:
Image
- gumowa otoczka jest nałożona prosto
- szybka jest zabezpieczona folią od strony wewnętrznej.

Kolejnym aspektem odróżniającym podróbki od oryginałów jest jakoś stali. W podróbkach stal jest bardziej matowa, natomiast w oryginalnych obudowach stal jest idealnie wypolerowana, o wiele bardziej się błyszczy i jest milsza w dotyku.

Porównanie:
Podróbka;
Image
oryginał:
ImageImage
Na koniec pamiętajcie - nie kupicie oryginalnego przedniego panelu za 20, ani tez za 30zł. Ceny oryginalnego zestawu przedni panel + klapka baterii kształtują się w granicach 70-100zł. Korpus to oczywiście osobna sprawa. Cena oryginalnego korpusu to koszt ok 50-60zł

Na podstawie artykułu http://www.nokia6300.pl
Code:
Please Login or Register, to see this Content
Last edited by LubiaK on 25 May 2011, o 21:52, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Jak odróznić oryginalną obudowę od podróbki? Na podstawie 6300. 2 Apr 2011, o 22:35

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
LubiaK , aczkolwiek obudowa w 6300i jest oryginalnie czarna i pasuje do zwykłej 6300
Reply with quote 


Post Re: Jak odróżnić oryginalną obudowę od podróbki? Na podstawie 6300. 3 Apr 2011, o 00:07

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6516 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Quote:
Nokia nie produkuje czarnych obudów.

WTF?!
To skąd mój kuzyn miał NOWĄ 6300 fabrycznie z czarną obudową i po co jest kod produktu ALL-BLACK?
Quote:
- brak wewnętrzej folii zabezpieczającej.
ŻADNA obudowa oryginalna nowa z jaką się spotkałem nie miała folii od wewnatrz
Quote:
Na koniec pamiętajcie - nie kupicie oryginalnego przedniego panelu za 20, ani tez za 30zł. Ceny oryginalnego zestawu przedni panel + klapka baterii kształtują się w granicach 70-100zł. Korpus to oczywiście osobna sprawa. Cena oryginalnego korpusu to koszt ok 50-60zł
powodzenia, za tyle kasy to ja kupiłem cały telefon ;] 80 zł dałem... i to kilka miesięcy temu, ostatnio kuzyn kupił kilka sztuk w przedziale 120-150 zł, wszystkie w bdb stanie i z całymi kompletami
Quote:
aczkolwiek obudowa w 6300i jest oryginalnie czarna
to nie jest czarny, to jest bardzo ciemny brązowo szary, obudowa od 6300i jest bardzo rzadka, tylko dla niej robiona była i 6300i występuje jedynie w tej wersji kolorystycznej
cały czarny jest oryginalnie w zwykłej 6300
Reply with quote 


Post Re: Jak odróżnić oryginalną obudowę od podróbki? Na podstawie 6300. 3 Apr 2011, o 11:04

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
nemo333, poradnik znalazłem na necie i jest raczej detykowany tylko 6300
Reply with quote 


Post Re: Jak odróżnić oryginalną obudowę od podróbki? Na podstawie 6300. 3 Apr 2011, o 13:48

Male - Junior Admin  Posts/Topics4927/227  Reputation point 5466 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
podaj link do oryginału.
Reply with quote 


Post Re: Jak odróżnić oryginalną obudowę od podróbki? Na podstawie 6300. 6 Apr 2011, o 16:06

Male - Friend  Posts/Topics768/110  Reputation point 758 
Offline  Profile   
Windows XP Opera
_NeedSpeed_, masz na samym końcu poradnika w csroolu (chyba tak sie to nazywa;))

[ Komentarz dodany przez: adrian219: 4 kwietnia 2011, o 15:40 ]
To chyba bardziej wygląda na spoiler. xD

pomyliłes sie to jest spoiler ;P

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 6 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests