Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 4 [ 53 posts ]
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Print view
Write comments Post new topic


Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu.

Post Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 13 Jun 2009, o 14:59

Male - 60%  Posts/Topics225/34  Reputation point 315 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Witam, chciałbym powiedzieć o sztuczce, która działa na każdym telefonie na Symbianie. A więc jeżeli przypuśćmy telefon nam szwankuje, czy coś jest nie tak, nie trzeba stawiać od razu systemu, lecz wystarczy zrobić format pamięci telefonu.

Robi się to tak:
Wyciągamy kartę pamięci z telefonu (nie jest to konieczne, ale warto dmuchać na zimne) i wyłączamy go.
Przytrzymujemy "*", "3" "zielona słuchawka" i "włącznik" do momentu, aż napis Nokia nam mrugnie.
W nowszych softach nie musi mrugnąć, więc czekamy do momentu, aż telefon każe nam wybrać strefę czasową. :)


Jest jeszcze jeden sposób, o którym nie wspomniano, ale który za to nie usuwa wszystkiego. ;]
Przy włączonym telefonie w trybie gotowości na klawiaturze wpisujemy "*#7370#".
Wyskoczy okienko z potwierdzeniem, w którym wybieramy oczywiście "Tak".
Na koniec wpisujemy kod blokady Security Code (standardowy to 12345). ;)


Uwagi:
- E65 to jedyny Symbianowiec w którym tej opcji nie ma, więc pozostaje tu tylko dead usb flash by Phoenix.
- N73 ma tak, że raz ekran mrugnie, ale gdy się puści, to hard reset nie jest dokonany. Trzeba więc trzymać, aż mrugnie drugi raz i dopiero wtedy jest dobrze.
- 5530 można sformatować jedynie poprzez kod *#7370#, ponieważ model ten nie posiada fizycznej klawiatury. ;)
Last edited by Lemur1910 on 14 Sep 2009, o 09:18, edited 2 times in total.

Last post
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 4 Nov 2009, o 19:37

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Formatowanie telefonów "dotykowych"
Dead Hard Reset




Nokia 5230 & Nokia 5800 XM & Nokia X6-00

czerwony + kamera + zielony i włączyć telefon

Image



Nokia N97

"Shift" (na dole po lewej) + "backShift" (u góry po prawej) + "space" i włączyć telefon

Image
Reply with quote 


Post Twardy reset telefonów Nokia z Symbian^3 25 Oct 2010, o 14:36

Male - 40%  Posts/Topics113/7  Reputation point 107 
Offline  Profile   
Windows 7 Chrome
Od początku każdy telefon komórkowy marki Nokia z systemem operacyjnym Symbian posiada kombinację przycisków, które potrafią wykonać twardy reset urządzenia. W ten sposób można ożywić nie jeden telefon – Nokia N8, Nokia N97 mini, czy Nokia 5800 XpressMusic.

W tym artykule przedstawię dokładnie sposób wykonania twardego resetu w multimedialnym telefonie komórkowym Nokia N8 z systemem operacyjnym Symbian ^3.

Aby go dokonać należy:
- wyłączyć telefon,
- wciągnąć klawisz dolnej regulacji głośności + kamery + menu i poczekać, aż telefon się zatrzęsie,
- urządzenie uruchomi się ponownie.

Image

Inne urządzenia z pierwszą wersją Symbiana ^1 też mają odpowiednie kombinacje do twardego resetu.
Dla telefonów Nokia N97, Nokia N97 mini oraz Nokia E6-00 trzeba wcisnąć shift + space + backspace + włącznik.
Z kolei dla Nokia 5800 XpressMusiczielona słuchawka + czerwona słuchawka + przycisk kamery + włącznik.
Last edited by samogon on 25 Oct 2010, o 14:38, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 18 Mar 2011, o 20:49

Male - 30%  Posts/Topics76/18  Reputation point 52 
Offline  Profile 
Windows XP Chrome
Witam. Mój kolega ma rozwalonego soft'a w E51, czy to też zadziała?
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 18 Mar 2011, o 20:57

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Opera
bugmenot wrote:
Witam. Mój kolega ma rozwalonego soft'a w E51, czy to też zadziała?

Próbować zawsze można, a jak nie zadziała to Dead flash
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 24 Mar 2011, o 19:38

Male - User  Posts/Topics6/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Opera
A jak z Nokią C6-00?

[ Komentarz dodany przez: _NeedSpeed_: 24 marca 2011, o 18:53 ]
A próbowałeś robić tak jak przy N97?
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 6 Apr 2011, o 14:03

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mam mały problem z moją Nokią N97. Od jakiegoś czasu szwankuje, zatem chciałem wykonać twardy reset. Problem jest tak, że mimo robienia wszystkiego zgodnie z podaną instrukcją, nic się nie dzieje, tzn. telefon normalnie się włącza, nie pyta o datę, kraj itp. Czyli po prostu nie doszło do twardego resetu. Sprawdzałem na innych stronach (również anglojęzycznych) i wszędzie podany jest opisany w tym wątku sposób.

Mój soft: v 20.0.110
typ: RM-505

Liczę na Waszą pomoc ;)
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 6 Apr 2011, o 14:52

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Lothar1991, a trzymałeś aż do mrugnięcia napisu Nokia?
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 6 Apr 2011, o 22:41

Male - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Cholera, nie przeczytałem dokładnie instrukcji :/
Zadziałało. Dzięki ;)
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 30 Dec 2011, o 11:52

Male - Sponsor  Posts/Topics9186/98  Reputation point 6517 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Procedura dla Nokii 500:
Na wyłączonym telefonie trzymamy oba klawisze głośności, spust blokady i włączamy telefon
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 7 Jan 2012, o 18:51

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Ja nie moge wykonac hard resetu w nokii E52.Probuje pierwszym sposobem i nic:/
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 7 Jan 2012, o 18:57

Male - Patcher  Posts/Topics2810/173  Reputation point 1827 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Nie w każdym telefonie napis nokia miga dwa czy trzy razy. Trzymaj aż pojawi się pytanie o kraj.
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 8 Jan 2012, o 01:21

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mi nie wyskakuje pytanie o kraj tylko o kod pin.
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 8 Jan 2012, o 11:12

Male - Sponsor  Posts/Topics2914/276  Reputation point 4512 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
To wpisz pin. ;P
Reply with quote 


Post Re: Jak wykonać tzw. hard reset? Całkowity format telefonu. 8 Jan 2012, o 11:36

Male - Friend  Posts/Topics2604/346  Reputation point 1585 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Opera
*#7370# wykonywałem już kilka razy hard reset na e65. Czy ta uwaga w pierwszym poście dotyczy tej metody "Przytrzymujemy "*", "3" "zielona słuchawka" i "włącznik" do momentu, aż napis Nokia nam
mrugnie."

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3, 4  Next
Page 1 of 4 [ 53 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests