[6303ic] Jak zapisać smsy z folderu "Archiwum" na komputerze.

Wbudowane oprogramowanie, problemy z softem, flashowanie.

Post by michau000 » 6 May 2017, o 10:33

Pytanie jak w tytule. Nokia Suite nie widzi nawet, że istnieje taki folder, a tam mam zapisane wiadomości, na których mi zależy.

Będę wdzięczny za pomoc.
michau000 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6303i
Operator: Plus

Joined: 6 May 2017
Online: 1h 13m 41s
Posts: 6Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by Navia » 6 May 2017, o 11:19

A nie można ich przenieść do skrzynki odbiorczej ?
Navia
 
Offline
 

Post by michau000 » 6 May 2017, o 11:30

Można by, jednak zależy mi, żeby były wciąż w Archiwum na telefonie (to jedyna szansa, aby mieć je pod ręką, a nie musieć się przekopywać przez setki innych wiadomości w Odebranych).
michau000 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6303i
Operator: Plus

Joined: 6 May 2017
Online: 1h 13m 41s
Posts: 6Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome

Post by Navia » 6 May 2017, o 22:32

Więc przenieś je do odebranych a później jak ci potrzeba otwórz w PC Suite (nie wiem wydrukuj sobie, zrób zrzuty ekranowe ) i później wrzuć do archiwum. Trochę wysiłku nie zaboli. ;P
Navia
 
Offline
 

Post by michau000 » 7 May 2017, o 09:09

Poradziłem sobie, trochę inaczej, ale w sposób dość podobny (kopia zapasowa na telefonie -> plik .nbu -> NBUExplorer -> znalazłem poszczególne smsy w odebranych (nie dało się niestety eksportować bezpośrednio z folderu predefarchive) -> eksport do .txt -> a potem jeszcze wkleiłem do worda i zedytowałem -> do pdf). Szkoda tylko, że nie da się tego zrobić w sposób szybki i ewentualnie przyjemny.
Straciłem na to summa summarum tyle czasu, że szybciej byłoby to po prostu ręcznie przepisać. :)

Zastanawia mnie jeszcze dlaczego mam w Nokia Suite i innych takich programach smsy w formie konwersacji zupełnie pomieszane. Te wysłane przeze mnie często mają inną godzinę (choć na telefonie jest dobra), przez co tworzy się chaos w rozmowie.

Druga rzecz, to że przy dłuższych wiadomościach wyświetlanych na komputerze wszystko się ze sobą miesza, czasem w połowie wiadomości pojawia się zdanie z jakiejś innej itd. Da się coś z tym zrobić?
michau000 Male
User
 
Offline
 
Telefon: Nokia 6303i
Operator: Plus

Joined: 6 May 2017
Online: 1h 13m 41s
Posts: 6Topics: 3
Reputation point: 0
    Windows 7 Chrome


Return to [S40] Firmware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest