Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 3 [ 45 posts ]
Go to page 1, 2, 3  Next
Print view
Write comments Post new topic


Jakie konto bankowe?

Post Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 15:44

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Witam,

Chciałbym założyć konto bankowe, lecz kompletnie nie orientuję się w jakim banku będzie najkorzystniej. Koniecznie musi być to takie konto, w którym nie będę płacił za jego prowadzenie. Nie chcę też, żeby brak płacenia za prowadzenie odbywało się na zasadzie, że każdego miesiąca muszę wydać jakąś określoną kwotę, by nie musieć płacić za prowadzenie lub kartę. Kumpel założył konto Alior Sync, jeszcze za czasów, gdy nie przeszło to na T-Mobile Usługi Bankowe. W tej chwili bardzo zachwala to konto, bo nic się nie płaci za prowadzenie i przelewy w Polsce. Dostaje się co miesiąc 10 darmowych przelewów natychmiastowych i jakieś jeszcze inne fajne udogodnienia. Jak Wy myślicie?

Last post
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 16:08

-
hoppek, w jakim ty swiecie zyjesz? Nic nie jest za darmo procz dostania w gebe.
Mam konto w PKO BP i gdy oferowali mi konto za ,,zero,,, musial bym poniesc oplate za obecna zmiane aby pozostac przy tym samym numerze konta. Ponadto nie wszyskie bankomaty sa za darmo .
Tam gdzie mieszkam nie ma bankomatow i kase biore na poczcie lecz oplata w wysokosci 1zl byla by pobierana nawet przy koncie za ,,zero,, .Takze ja dziekuje.
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 16:20

Male - Moderator  Posts/Topics2689/124  Reputation point 4964 
Offline  Profile 
Android Opera
Hehe z tym PKO to żeś gorzej już nie mógł trafić :D

hoppek, kiedyś miałem w WBK zachodnim konto <30 (niby dla młodych ludzi) nie pamiętam czy coś placilem, ale jeśli już to jakieś śmieszne pieniądze, chyba 5 ziko jeśli nie zrobiłem przynajmniej jednej transakcji kartą. ale wszystkie bankomaty oprócz własnych, miałem płatne...
Teraz mam w najlepszym banku czyli w Ing. jeśli robisz karta obrót min 200 zł w miesiącu to masz za free. jak nie to 7 zł za kartę.
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 16:28

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
w PKO konto dla młodych jedyne co płacisz to utrzymanie karty. Cała reszta za darmo. osobiście polecam
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 16:43

Male - Redaktor  Posts/Topics2312/361  Reputation point 11286 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Mam konto w ing banku od 5 lat. Tak jak pisałe davvid, wystarczy w ciągu miesiąca robisz karta obrót min 200 zł to masz za free, jak nie to TYLKO 7zł. Dodatkowo przelewy do wszystkich banków za darmo, darmowe wypłaty kasy z każdego bankomatu. INGonline to już w ogóle kosmos. Jestem mega zadowolony, a 7zł za prowadzenie konta to śmieszna kasa, jak już tak szukasz najtaniej.
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 16:57

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
To już nie wiem na jakie konto się zdecydować. Kumpel ma PKO i coś mu tam nie pasuje, mówi, że chyba zmieni te konto.
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 17:04

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
W PKO oplata za kartę wygląda tak:
5 lub więcej płatności na dowolną kwotę w ciągu miesiąca - za darmo
4 płatności - 1zł
3 - 2zł
2 - 3zł
1 - 4zł
brak - 5zł
Nie narzekam. problemów z iPKO nie mam. Wszystkie bankomaty za darmo, przelewy za darmo. Zero cyrków. :)
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 17:15

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
HitFan wrote:
W PKO oplata za kartę wygląda tak:
5 lub więcej płatności na dowolną kwotę w ciągu miesiąca - za darmo
4 płatności - 1zł
3 - 2zł
2 - 3zł
1 - 4zł
brak - 5zł
Wiem, czytałem na stronie. W tej chwili zastanawiam się pomiędzy PKO a T-Mobile Usługi Bankowe, chyba że ktoś jeszcze coś poleci, oprócz ING.
HitFan wrote:
Wszystkie bankomaty za darmo,
Wszystkie bankomaty PKO czy ogólnie wszystkie jakie mogą być dostępne w Polsce?
HitFan wrote:
problemów z iPKO nie mam
A nie wywala Ci komunikatu, że masz zainstalowane nieautoryzowane oprogramowanie ROM w telefonie czy coś takiego? Bo to uniemożliwia uruchomienie aplikacji bankowej.

[ Dodano: 20 lip 2014, o 17:15 ]
Mając konto w PKO mógłbym normalnie płacić za aplikacje z GP?
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 17:22

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
hoppek wrote:
Mając konto w PKO mógłbym normalnie płacić za aplikacje z GP?


Nope.

[ Dodano: 20 lip 2014, o 17:22 ]
Ale mógłbyś w Steam, GOG.com, iTunes i wielu innych :P
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 17:32

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
jonny, dlaczego w GP nie mógłbym, a na innych dystrybucjach cyfrowych bez problemu? PKO nie jest wspierane przez GP?
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 18:31

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Wiesz co? :) Właśnie zrobiłem test i wyszło, że w tej chwili jest wszystko OK. Dodałem kartę do Google Wallet i kupiłem grę Threes! za 3 zł. Zablokowało 4 zł na karcie w ramach autoryzacji, więc wygląda na to, że trochę się pozmieniało. Ciekawe jak długo będzie działać.

Kiedyś chodziło o kod bezpieczeństwa CVV - PKO po prostu nie wspierało standardów Google Wallet, który musi mieć możliwość przetrzymywania tego kodu, a tak niestety nie było. Można było dodać kartę do GW (kod CVV przechodził bez problemu), ale już zakup czegokolwiek w Google Play był niemożliwy.
W iTunes jest trochę inaczej. ITunes i Mac App Store też mają problemy z kartą PKO i co jakiś czas muszę wpisywać ponownie kod bezpieczeństwa, jeśli dokonuję płatności po dłuższym okresie bezczynności (co kilka tygodni). Przy każdorazowym wpisywaniu kodu przy okazji blokuje mi ponownie kwotę autoryzacyjną na karcie. Tak jakby sklep nie miał możliwości zapamiętania kodu CVV przez dłuższy czas - ewidentnie wina banku, skoro z innymi kartami działa to o wiele sprawniej.
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 18:38

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Czyli mówisz, że jednak da się robić zakupy w GP mając konto w PKO? :)
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 18:41

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
Mówię, że właśnie przed chwilą zrobiłem ;P
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 19:21

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Android Opera
hoppek wrote:
HitFan wrote:
Wszystkie bankomaty za darmo,
Wszystkie bankomaty PKO czy ogólnie wszystkie jakie mogą być dostępne w Polsce?

Wszystkie w Polsce. Nie tylko PKO. BZWBK, EURONET, ING są na 100% za darmo. w innych nie sprawdzałem, ale jak mówią, że inne też to tak powinno być ;)
hoppek wrote:
HitFan wrote:
problemów z iPKO nie mam
A nie wywala Ci komunikatu, że masz zainstalowane nieautoryzowane oprogramowanie ROM w telefonie czy coś takiego? Bo to uniemożliwia uruchomienie aplikacji bankowej.

Miałem na myśli stronę iPKO, a nie aplikację IKO na telefon :)
Reply with quote 


Post Re: Jakie konto bankowe? 20 Jul 2014, o 19:23

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
Okej, w takim razie moi kandydaci to PKO i T-Mobile Usługi Bankowe. Ma ktoś konto w T-Mobile? Mógłby się ktoś wypowiedzieć odnośnie możliwości robienia zakupów w cyfrowych dystrybucjach? Przede wszystkim chodzi mi o GP. I też o opłatach z jakimi trzeba się liczyć, podczas korzystania z konta w T-Mobile.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2, 3  Next
Page 1 of 3 [ 45 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests