Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat



Ogłoszenie


Forum NokiaHacking.pl obchodzi swoje 15. urodziny! Image






Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[N79] Kilka pytań nt. Symbiana i aplikacji

Post [N79] Kilka pytań nt. Symbiana i aplikacji 8 Sep 2010, o 15:24

Male - 10%  Posts/Topics12/8  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Witam. Mam Kilka pytań nt. Symbiana i aplikacji:

1. Program do nagrywania TotalRecall - czy da się aby nagrywał od początku rozmowy, a nie ucinał kilka sekund?
2. Czy istnieje jakiś dobry program dyktafon, który będzie nagrywał z dużą czułością? Taki jak jest w Sony Ericsson. Wyłapuje wszystkie dźwięki, a ten z Nokii jest taki "okrojony", wyłapuje co mu się podoba... Instalowałem program Alone, ale pik pik pik robiło podczas nagrywania - nie pomogła zmiana ustawień (czułości?), cały czas pikał.
3. Chce aby za każdym razem po włączeniu telefonu trzeba było podać kod blokady. Zainstalowałem Advaned Device Looks Pro - czy jest możliwość, aby najpierw trzeba było podać kod blokady a później kod PIN? Wydaje mi się, że przed formatem było właśnie KOD/PIN...
4. Jakimi programami mogę ustawić takie coś na pulpicie:
-Godzina z sekundami (korzystam z FreeTimeBox)
-Data
-Nazwa profilu
-Stacja bazowa

Bawiłem się vHome, ale jest zbyt ubogi. Jest jakiś inny rozbudowany program? Albo czy istnieje jakiś patch albo coś, co pozwoli na zmianę tych defaultowych aplikacji na pulpicie?
5. Potrzebuje również jakiś program, który wyświetlałby notatkę na pulpicie (tak jak w Sony Ericsson).
6. Jest jakiś program, który będzie włączał diodę (latarkę), ale tak żeby wejść program i po prostu klikać "włącz" i "wyłącz"? BrightLight od razu zaświeca, a żeby wyłączyć trzeba wyjść z programu.
7. Polski syntezator mowy? Wpisuje test a on mi to czyta. Interesuje mnie taki, który obsłuży polskie znaki (oprócz pyGadacz - zbyt ubogi).
8. Jakaś alternatywa dla notatnika Dedit? ActiveNotes na S60v3 chyba nie działa.
9. Czy da się ustawić w jbakTask tak jak jak w HandyTaskman, żeby wyświetlało aktywne aplikacje i te używane ostatnio? W Handy jest taka opcja "Aktywne i ostatnie", a w jbak gdzie to znaleźć?
10. Jak zrobić, żeby zamiast HandyTaskman uruchamiał się jBakTaskman? Mając zainstalowane te dwa. Jak wcisnę menu to uaktywnia się Handy a ja chcę jBaka.
11. Kodowanie znakow. Jest upr.obsluga i pelna. Jezeli pisze w T9 z polskimi znakami i mam ustawione "uproszczona obsluga" to mimo iz ja pisze z polskimi znakami to odbiorca dostaje bez polskich znakow i mam do wykorzystania 160 znakow (jako koszt 1 sms) a nie 70, tak? I czy tak samo jest jak wysylam poprzez program ifree-sms? Wiem, ze jest takie cos jak run99, ale jezeli wystarczy tylko kodowanie w opcjach zmienic to nie widze sensu, zeby go instalowac.
12. Pisanie SMS na komputerze (połączenie przez kabel). OVI/SUITE/DIGIA DeveloperExpo - odpada. Są jeszcze jakieś programy typu. DIGIA DeveloperExpo (gdzie można na PC sterować telefonem)? Mobileways Remote S60 Professional byłby OK, ale nie można pisać w ifree-sms nic :/

O to pytałem dawno temu, ale może coś nowego pojawiło:
13. Patch na radio bez słuchawek na platformę S60v3.
14. Coś do zmiany częstotliwośsci wibracji. Np jak przychodzi sms to chce, żeby telefon wibrował jednym ciągłym wibrowaniem przez 10 sekund.

Last post
Reply with quote 


Post [N79] Re: Kilka pytań nt. Symbiana i aplikacji 8 Sep 2010, o 16:13

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
joozek wrote:
Wyłapuje wszystkie dźwięki, a ten z Nokii jest taki "okrojony", wyłapuje co mu się podoba...

Ja uważam raczej, że to jakość sprzętu, choć nie testowałem z innymi programami od wbudowanego.

joozek wrote:
Polski syntezator mowy?

Oryginalny głos Marta od Nokii (w wersji 2.0) potrafi czytać SMS-y.

joozek wrote:
Czy da się ustawić w jbakTask tak jak jak w HandyTaskman, żeby wyświetlało aktywne aplikacje i te używane ostatnio? W Handy jest taka opcja "Aktywne i ostatnie", a w jbak gdzie to znaleźć?

Nie ma, możesz przypisać tylko stałe skróty.

joozek wrote:
Jak zrobić, żeby zamiast HandyTaskman uruchamiał się jBakTaskman? Mając zainstalowane te dwa. Jak wcisnę menu to uaktywnia się Handy a ja chcę jBaka.

Spróbuj jeden odinstalować.

joozek wrote:
Jezeli pisze w T9 z polskimi znakami i mam ustawione "uproszczona obsluga" to mimo iz ja pisze z polskimi znakami to odbiorca dostaje bez polskich znakow i mam do wykorzystania 160 znakow (jako koszt 1 sms) a nie 70, tak?

Możesz łatwo sprawdzić. :P Ale powinno tak właśnie być.
Reply with quote 


Post [N79] Re: Kilka pytań nt. Symbiana i aplikacji 8 Sep 2010, o 16:24

Male - 10%  Posts/Topics12/8  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
pawelooss wrote:
Oryginalny głos Marta od Nokii (w wersji 2.0) potrafi czytać SMS-y.
Spróbuj jeden odinstalować.


Nie chce żeby im czytało SMSy, tylko wprowadzam swój tekst i mi czyta. Tak jak Be My Lips.
Właśnie chce mieć je obydwa, nie ma innej możliwości, oprócz odinstalowania?
Reply with quote 


Post [N79] Re: Kilka pytań nt. Symbiana i aplikacji 8 Sep 2010, o 16:30

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
Wiem, ale można sobie zapisać jakąś wiadomość jako SMS.
Może ważna tu jest kolejność zainstalowania, który po którym?
Reply with quote 


Post [N79] Re: Kilka pytań nt. Symbiana i aplikacji 8 Sep 2010, o 16:43

Male - Friend  Posts/Topics622/66  Reputation point 326 
Offline  Profile  WWW 
Windows XP Firefox
joozek wrote:
13. Patch na radio bez słuchawek na platformę S60v3.


Nie ma, a nawet gdyby był to byłby mało użyteczny, bo słuchawki działają jak antena, i bez nich słyszałbyś same szumy.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 5 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

Nokia c5-00.2 kilka pytań

[ Go to pageGo to page: 1, 2 ]

Author: oolobambolo (30 Sep 2021, o 19:30)

Views: 2664  •  Replies: 18

Last post: Wunder Wungiel (12 Dec 2021, o 20:53) View the latest post



[Nokia 808] kilka pytań i problemów

Author: globuss2 (14 Jan 2016, o 14:34)

Views: 1466  •  Replies: 1

Last post: MUsk (15 Jan 2016, o 11:40) View the latest post



Kilka pytan nowego uzytkownika telefonu.

[ Go to pageGo to page: 1, 2, 3 ]

Author: Karloff87 (7 Dec 2017, o 20:39)

Views: 7068  •  Replies: 37

Last post: Karloff87 (7 Jan 2018, o 15:55) View the latest post



Nokia 5230 symbian 60v5 -> Anna/Belle - kilka pytań

Author: TakiSobieBoskiJa (14 Jul 2013, o 14:41)

Views: 2690  •  Replies: 6

Last post: TakiSobieBoskiJa (14 Jul 2013, o 23:25) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 5 guests