Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Go to page 1, 2  Next
Print view
Write comments Post new topic


[Propozycja] Kilka uwag do administratora.

Post [Propozycja] Kilka uwag do administratora. 10 Mar 2010, o 21:43

Male - User  Posts/Topics7/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Mam kilka powaznych uwag do prowadzacego to forum.Chodzi min.o nie rowne traktowanie członkow forum.Sa osoby bardziej "uprzywilejowane"od innych.Przyklad STREFA VIP.Rozumie ze sa osoby bardziej zasłużone dla forum ale czemu robic z tego tajemnice?Wiecej pozytku byloby z podzielenia sie swoja wiedza i doswiadczeniem z reszta forum.Przyklad drugi:usowanie tematow lub postow ktore dla innych moga byc duza pomoca.Wiem ze jest regulamin ale czy trzeba go przestrzegac tak restrykcyjnie?Tym bardziej ze ktos kto pisze pierwszego posta moze sie pomylic.,Madry administrator powinien zwrocic uwage, anie wyrzucac (moze komus potrzebny temat) do kosza.Ogolnie widac iz na forum sa rowni i rowniejsi.Atak na ogolnie dostepnym forum byc nie powinno.To tyle z mojej strony.

Last post
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Do administratora 10 Mar 2010, o 21:51

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
dd4422 wrote:
STREFA VIP

Skąd możesz wiedzieć co się tam znajduje? ;)

Zarzuć konkretami to pogadamy. ;)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Do administratora 10 Mar 2010, o 21:57

Male - User  Posts/Topics7/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Samo ukrycie tej strefy dla ogolu o czyms swiadczy.Przeciez mozna udostepnic wszystkim poza mozliwoscia wypowiadania sie osoba spoza tej grupy.Byloby to bardziej przejzyste i uczciwe dla innych.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Do administratora 10 Mar 2010, o 22:01

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
dd4422 wrote:
Samo ukrycie tej strefy dla ogolu o czyms swiadczy.Przeciez mozna udostepnic wszystkim poza mozliwoscia wypowiadania sie osoba spoza tej grupy.Byloby to bardziej przejzyste i uczciwe dla innych.

Popracuj z lekka nad ortografią i używaj przecinków, które IMO przydają się w życiu. ;]
dd4422 wrote:
Samo ukrycie tej strefy dla ogolu o czyms swiadczy.

Skoro każdy miałby dostęp do tej strefy to grupa straciłaby swoją "elitarność" ;P
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Do administratora 10 Mar 2010, o 22:03

Male - Uploader Mod  Posts/Topics2783/1425  Reputation point 6311 
Offline  Profile  WWW 
Windows 7 Chrome
dd4422 wrote:
Sa osoby bardziej "uprzywilejowane"od innych.


Pewnie zasłużyli, w końcu za nic nie dostali by tych "przywilejów". Nie może być tak że każdy dostaje wszystko czego tylko chce, nie dając nic w zamian.
Chyba na każdym forum, w którym się w jakiś sposób udzielam, jest strefa dla VIP-ów. Nie widzę powodu żeby tutaj miało być inaczej.
Last edited by jonny on 10 Mar 2010, o 22:05, edited 1 time in total.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Do administratora 10 Mar 2010, o 22:10

Male - User  Posts/Topics7/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
To moze lepszym wyjsciem byloby stworzenie forum tylko dla wybrańcow?Zgodze sie ze na innych forach sa strefy dla VIP ale na wiekszosci , dostep maja wszyscy czytajacy ,jednak nie maja mozliwosci wypowiadania sie.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Do administratora 10 Mar 2010, o 22:12

Male - Redaktor  Posts/Topics736/109  Reputation point 1589 
Offline  Profile  WWW 
Macintosh Safari
dd4422 wrote:
Przyklad STREFA VIP.Rozumie ze sa osoby bardziej zasłużone dla forum ale czemu robic z tego tajemnice?

Nie jest to dział służący do pomocy jak i nie dotyczy ściśle tematyki forum . Jest to swego rodzaju Hyde Park dla aktywnych userów. Po co każdy ma mieć do niego dostęp ? Zadomowisz się, zasłużysz się, zapraszamy i do tego działu.
dd4422 wrote:
.Wiem ze jest regulamin ale czy trzeba go przestrzegac tak restrykcyjnie?

Nie trzeba. Co więcej na tym forum nie jest on przestrzegany jakoś bardzo restrykcyjnie. Ja tego nie zauważyłem.
dd4422 wrote:
Tym bardziej ze ktos kto pisze pierwszego posta moze sie pomylic.,Madry administrator powinien zwrocic uwage, anie wyrzucac (moze komus potrzebny temat) do kosza.Ogolnie widac iz na forum sa rowni i rowniejsi.Atak na ogolnie dostepnym forum byc nie powinno.To tyle z mojej strony.

A nie możesz napisać posta poprawnie i nie zwalać winy na administratora, że zrobił rzecz słuszną i zgodna z regulaminem ?
Zapoznaj się z regulaminem, netykietą, zasadami pisowni i dopiero wtedy wychodź z zastrzeżeniami do ekipy.
dd4422 wrote:
To moze lepszym wyjsciem byloby stworzenie forum tylko dla wybrańcow?Zgodze sie ze na innych forach sa strefy dla VIP ale na wiekszosci , dostep maja wszyscy czytajacy ,jednak nie maja mozliwosci wypowiadania sie.

Jestem moderatorem na bardzo dużym forum (300 tyś userów) i tam mamy aż trzy ukryte działy i nikomu to nie przeszkadza ani nie przeszkadzało.

Dodam jeszcze prawdę uniwersalną. Przez całe życie osoby będące bardziej doświadczone czy zasłużone będą miały dostęp do większego wachlarza możliwości (np. politycy i immunitet)
Last edited by ryba on 10 Mar 2010, o 22:16, edited 2 times in total.
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Do administratora 10 Mar 2010, o 22:15

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Chrome
Ktoś się zasłużył - dostaje więcej. I tyle. ;P
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Kilka uwag do administratora. 10 Mar 2010, o 23:10

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows Vista Firefox
dd4422 wrote:
Mam kilka powaznych uwag do prowadzacego to forum.

Już z góry dziękuję za spostrzeżenia. ;)

dd4422 wrote:
Sa osoby bardziej "uprzywilejowane"od innych.

Bo są. Zapracowały sobie na dane wyróżnienie. Tak samo mógłbyś wyjść z argumentem, że wszyscy powinni sobie pousuwać tabliczki z rangami (Friend, Helper, Moderator), gdyż to narusza prawo równości. Albo iść do prezydenta kraju i powiedzieć, że prosisz go, by zgodnie z tym prawem powiedział Ci, o czym rozmawiał w czwartek po południu z premierem. Mniej więcej to na takiej zasadzie to działa. ;D

dd4422 wrote:
Zgodze sie ze na innych forach sa strefy dla VIP ale na wiekszosci , dostep maja wszyscy czytajacy ,jednak nie maja mozliwosci wypowiadania sie.

Osobiście żadnego takiego nie widziałem, bo co to za specjalna strefa, jak wszyscy widzą. ;P

dd4422 wrote:
Przyklad drugi:usowanie tematow lub postow ktore dla innych moga byc duza pomoca.

Podaj przykład. ;] Pomocnych tematów nie usuwam nigdy, no chyba że informacje w nim zawarte są powtórzeniem lub wyjątkowo mocno naruszają regulamin.

dd4422 wrote:
Wiem ze jest regulamin ale czy trzeba go przestrzegac tak restrykcyjnie?

Ha! Ciekawe spostrzeżenie. No cóż, jeszcze się z takim nie spotkałem. Większość raczej uważa, że czasem podchodzę do niego nawet zbyt liberalnie. ;) A jeśli chcesz restrykcyjne forum, to zapraszam do supportu Ubuntu - sam na nim nie jestem zarejestrowany, ale słyszałem mroczne legendy. xD

dd4422 wrote:
Tym bardziej ze ktos kto pisze pierwszego posta moze sie pomylic.,Madry administrator powinien zwrocic uwage, anie wyrzucac (moze komus potrzebny temat) do kosza.

Powtarzam prośbę o przykład, w którym momencie miało to się wydarzyć. Zapewniam Cię, że nie wyrzucam tematów czy postów bez żadnego wyjaśnienia - ba, ja od razu nie wyrzucam, tylko piszę uwagę i wygaszam dany post. No chyba że jak mówiłem są w nim 2 emotki na krzyż i zero treści. :]

dd4422 wrote:
Atak na ogolnie dostepnym forum byc nie powinno.

No tak, zgadzam się - na forum nie powinno być żadnych ataków. xP Z mojej strony popracuj nad interpunkcją, bo ciężko się czyta, m.in. oddzielaj zdania spacjami, czyli wstawiaj je po kropkach.

Podpowiedź: To ten najdłuższy. ;P

Ale dzięki za uwagi - każdy ma swoją opinię. Zapraszam Ciebie do dłuższego pozostania na forum i "wgryzienia się" w życie forumowe - może wtedy inaczej na to spojrzysz. ;)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Kilka uwag do administratora. 11 Mar 2010, o 10:06

Male - Friend  Posts/Topics35/3  Reputation point 35 
Offline  Profile   
Windows XP Firefox
Proponuję ukryć strefę vip dla userów, żeby w ogóle nie wiedzieli że istnieje. Wtedy nie będzie problemu :)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Kilka uwag do administratora. 11 Mar 2010, o 11:45

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Symbian Safari
Nie będzie żadnych zmian w tym względzie. Przynajmniej jest w tym coś nie wiem pociągającego i podświadomie zachęcającego do udzielania się, by się tam dostać. Ciekawość to świetny motywator. ;D
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Kilka uwag do administratora. 11 Mar 2010, o 12:40

Male - Friend  Posts/Topics562/154  Reputation point 304 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Opera
dd4422, Po to jest ten dział abyście się starali na coś bez tego straciłby on swoją świetność
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Kilka uwag do administratora. 12 Mar 2010, o 23:17

Male - User  Posts/Topics7/1  Reputation point 12 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
pawelooss wrote:
Nie będzie żadnych zmian w tym względzie. Przynajmniej jest w tym coś nie wiem pociągającego i podświadomie zachęcającego do udzielania się, by się tam dostać. Ciekawość to świetny motywator. ;D

Masz racje ze ciekawosc to jedna z lepszysz motywacji do dzialania.Jestem na forum zbyt krotko by wszystko ogarnac.A jest tego duzo, i jest to jedno z lepszych for na ktorych bywalem.Mam nadzieje ze nie macie mi za zle moich uwag :)
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Kilka uwag do administratora. 12 Mar 2010, o 23:35

Male - Friend  Posts/Topics1113/192  Reputation point 2644 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
dd4422 wrote:
Mam nadzieje ze nie macie mi za zle moich uwag :)

Hmm... Czy ktoś pozwolił Tobie zgłaszać jakiekolwiek pretensje?!
A tak na poważnie : Jak dla mnie to dobrze, że ktoś ma jakieś propozycje/pomysły... 70% userów to pijawki, pobierające i wychodzące z szybkością Strusia Pędziwiatra... Ale to już inny temat :D
Reply with quote 


Post [Propozycja] Re: Kilka uwag do administratora. 12 Mar 2010, o 23:41

Male - Sponsor  Posts/Topics4081/125  Reputation point 3661 
Offline  Profile  WWW   
Windows XP Chrome
Ja osobiście cenię każdą uwagę (nawet tą nietrafioną). Po prostu warto wiedzieć, co robimy źle, co można poprawić, czy też w jaki inny sposb można spojrzeć na daną sytuację ;)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic
Go to page 1, 2  Next
Page 1 of 2 [ 16 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 2 guests