Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


[X2-00] Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu

Post [X2-00] Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu 2 Sep 2012, o 23:35

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Postaram sie dokładnie opisać problem i genezę tego telefonu. Telefon "poupadkowy" znaleziony. Miał strzaskany wyświetlacz, po wymianie wyswietlacza okazało sie że w telefonie jest kod zabezpieczający.

- pytanie numer 1, czy jest to kod sim lock? niestety pomimo braku karty sim muszę go wpisać zeby uruchomić telefon bez karty. Czy może jest to kod zabezpieczający telefon założony przez poprzedniego użytkownika.

Próbowałem metod zdejmowania tego kodu opisanych na tym forum, ściągnąłem wszystkie możliwe programy ale niestety, system nie wykrywa mi telefonu. W liście dysków w folderze "mój komputer" widnieje partycja o pojemności 0 bajtów. To właśnie telefon.

- pytanie numer 2, czy w tym przypadku da sie jeszcze coś z tym zrobić i spróbować zrobić podmiankę softu w jakiś inny sposób? czy można to zrobić zwykłym kablem USB do Noki?

Last post
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu 2 Sep 2012, o 23:44

Male - Administrator  Posts/Topics12082/1215  Reputation point 17485 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
mariusz324 wrote:
Czy może jest to kod zabezpieczający telefon założony przez poprzedniego użytkownika.

Tak.

mariusz324 wrote:
czy można to zrobić zwykłym kablem USB do Noki?

Tak, próbuj dead flashu.
>> faq-tu-znajduja-sie-odpowiedzi-na-twoje-pytania-vt11.htm#dz02pkt06
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu 4 Sep 2012, o 18:20

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
Już mawm lekki obraz ja kto zrobić. Ale napotkałem na problem. Pograłem najnowszego Phoenix'a dodatkowo pobralem soft do X2 ale niestety po zainstalowaniu Phoenixa pojawia się błąd: Neither DP1.0 nor DP2.0 was found for the Product, or the Product cannot be identified. Wyczytałem że wystarczy wtedy odnaleźć folder Packages i wrzucic tam softa. No ale niestety przeszukałem całą partycje systemową. Program files, AppData, ProgramData czyli foldery gdzie powinien sie znaleźć ten folder no ale niestety nigdzie go nie ma. Mój system operacyjny to Windows 7. Spotkał się już ktoś z czymś takim?
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu 4 Sep 2012, o 18:28

Male - Expert Mod  Posts/Topics6343/292  Reputation point 4821 
Offline  Profile 
Symbian Opera
Wrzuć soft do C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-XXX, gdzie XXX to numer Twojego telefonu. widnieje on pod baterią
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu 8 Sep 2012, o 19:58

Male - User  Posts/Topics3/1  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows 7 Chrome
W folderze Program files nie mam folderu Phoenix jedynie w Pliki programów X86. Wrzuciłem soft do folderu Products ale niestety mam nadal ten sam błąd. Jakieś inne pomysły?
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu 8 Sep 2012, o 20:39

Female - Moderator  Posts/Topics821/35  Reputation point 2414 
Offline  Profile  WWW   
Java Opera
To wrzuć do Products/RM-618
Reply with quote 


Post [X2-00] Re: Kod zabezpieczający tel - żaden z programów nie wykrywa telefonu 29 Oct 2012, o 20:47

Female - User  Posts/Topics2/0  Reputation point 0 
Offline  Profile 
Windows Vista Chrome
u mnie też żaden z programów nie wykrywał telefonu, po czym znalazłam genialny program My Nokia Tools i zrobiłam wg wskazówek http://symbiane.pl/hit-resetowanie-kodu ... t36970.htm. Wszystko śmiga w mojej nokii N8 jak przed utratą kodu zabezpieczającego. :)

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 7 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 



Related topics

nie wykrywa telefonu w Phoenix

Author: WoofeR (16 Feb 2011, o 18:33)

Views: 1999  •  Replies: 2

Last post: HitFan (16 Feb 2011, o 23:41) View the latest post



Phoenix nie wykrywa telefonu

Author: FRUNEK1 (25 Oct 2012, o 17:56)

Views: 1646  •  Replies: 2

Last post: _NeedSpeed_ (16 Jul 2013, o 11:58) View the latest post



Phoenix nie wykrywa telefonu.

Author: antox (16 Nov 2011, o 23:33)

Views: 2005  •  Replies: 4

Last post: antox (16 Nov 2011, o 23:51) View the latest post



Nie włącza się / Phoenix nie wykrywa telefonu

Author: Siwiak (18 Mar 2012, o 01:06)

Views: 1595  •  Replies: 4

Last post: Siwiak (18 Mar 2012, o 17:11) View the latest post




Users browsing this forum: No registered users and 61 guests