Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Koniec blokowania reklam w internecie? Adblock ma kłopoty!

Post Koniec blokowania reklam w internecie? Adblock ma kłopoty! 9 Jul 2014, o 11:35

Male - Sponsor  Posts/Topics2793/816  Reputation point 4150 
Offline  Profile 
Windows 7 Firefox
Image

Twórcy rozszerzenia Adblock Plus zostali właśnie pozwani przez kilka niemieckich firm marketingowych. Są oskarżeni o "nielegalne wpływanie na przychody firm trzecich".

Adblock Plus to popularne rozszerzenie, dostępne dla wszystkich wiodących przeglądarek internetowych. Służy do blokowania reklam umieszczanych na witrynach, które wybrały tę formę zarabiania na siebie. Tylko niektóre strony internetowe nie są modyfikowane przez Adblock Plus, dzięki temu, że udało im się zawrzeć porozumienie z jego twórcami.

Eyeo, firma odpowiedzialna za Adblock Plus, została właśnie pozwana przez grupę niemieckich reklamodawców. Uważa ona, że model biznesowy Adblocka Plus jest niezgodny z obowiązującym prawem.

Do reklamodawców pozywających Eyeo należą, jak deklarują same, RTL Group i ProSiebenSat.1 Media. Dołączenie do grupy rozważają niemieckie biura Focus Online i Chip Online.

Ben Williams, przedstawiciel Eyeo, zaprzecza tym doniesieniom, twierdząc, że żadne działania prawne nie są prowadzone w sprawie jego pracodawcy.

zrodlo: wp.pl

Last post
Reply with quote 


Post Re: Koniec blokowania reklam w internecie? Adblock ma kłopoty! 9 Jul 2014, o 13:12

Male - Junior Admin  Posts/Topics4621/121  Reputation point 6384 
Offline  Profile  WWW   
Windows 8.1 Chrome
Mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze. Nie mam zamiaru oglądać "gówna" na stronach, z tym dodatkiem mam wszystko czyste i eleganckie.
Reply with quote 


Post Re: Koniec blokowania reklam w internecie? Adblock ma kłopoty! 9 Jul 2014, o 15:12

Male - Moderator  Posts/Topics4661/415  Reputation point 3242 
Offline  Profile   
Windows 8.1 Chrome
ZiomalMarcin, zawsze możesz zainstalować krowę i też nie będzie reklam.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 3 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests