Register Login

Site RulesFAQSearchContact
PortalBlogWikiChat





Previous topic | Next topic
Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Print view
Write comments Post new topic


Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7.

Post Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 29 Aug 2015, o 12:09

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Windows Vista Firefox
Cześć.
Muszę zrobić kopię poczty programu Windows Mail. Ale nie wiem, czy jest ona skopiowana z dobrego folderu, i czy będzie prawidłowo się wyświetlała po przywróceniu,
Ścieżka:
Code:
Please Login or Register, to see this Content

Poczta została skopiowana na dysk zewnętrzny.
Czy jeśli po zainstalowaniu Windowsa 7 (ewentualnie przeinstalowaniu Visty) przywrócę pocztę do tej samej lokalizacji, będzie ona wyświetlana?
Pozdrawiam

Last post
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 29 Aug 2015, o 13:08

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Kiedyś tak próbowałem i nic z tego nie wyszło.
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 29 Aug 2015, o 13:41

Male - Administrator  Posts/Topics12081/1215  Reputation point 17483 
Offline  Profile  WWW   
Windows 7 Firefox
A ktoś korzysta jeszcze z poczty na protokole POP3? Ja już od kilku lat tylko na SMTP i wszędzie mam zsynchronizowaną.
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 29 Aug 2015, o 14:21

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Windows Phone 8 Internet Explorer
Moi rodzice :)
Jeżeli nie będzie poczty na 7 po przeniesieniu jej do tego folderu, to jest jakiś sposób, żeby była?
To ważne.
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 29 Aug 2015, o 17:26

-
Jeśli nie kasujesz wiadomości na komputerze nie kasowane są na serwerze poczty. Jeśli ponownie zainstalujesz klienta poczty i skonfigurujesz konta pobierze z serwera wiadomości.
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 30 Aug 2015, o 13:31

Male - Friend  Posts/Topics937/52  Reputation point 762 
Offline  Profile 
Windows XP Firefox
Niekoniecznie. Outlook w Windowsie miał chyba domyślnie, że kasował maile z serwera.
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 30 Aug 2015, o 14:12

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Windows Phone 8 Internet Explorer
Była opcja na serwerze OIDP "Utwórz kopię wiadomości mimo ich usunięcia", jednakże nikt jej nie odznaczył :/
Kiedyś, kiedy trzeba było utworzyć nowy profil, właśnie z tamtej ścieżki kopiowałem folder i wrzucałem na drugi UP. I poczta była. Ale kiedy wchodzę w pierwszy z brzegu folder typu "inbox" i dokopię się do wiadomości, otwiera mi się okno Windows Live Mail i jest pusta wiadomość.
Czy jest jakiś program do backupu wiadomości, który po zainstalowaniu 7 przywróci pocztę i będzie ona poprawnie wyświetlana? W sumie liczy się kilkaset wiadomości, które są wiadomościami służbowymi, ale miło by było, jeśli będą wszystkie.
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 30 Aug 2015, o 14:57

-
Obeebok wrote:
Outlook w Windowsie miał chyba domyślnie, że kasował maile z serwera.
Tak samo jest i w Windows Live. Jak wrzucisz do elementy usunięte i opróżnisz to również skasują się na serwerze.

Była opcja na serwerze OIDP "Utwórz kopię wiadomości mimo ich usunięcia", jednakże nikt jej nie odznaczył :/
Ja tam nie zaznaczałem nic i zawsze dopóki są na serwerze nie usuwają się. Nawet jeśli mają kilka miesięcy.

Na kompie mam w Windows 7 Windows Live 2012 i jeśli w nim skasuję wiadomości skasuje on je na serwerze. Ostatnio przeinstalowywałem system po wpadce z Windows 10 i wszystkie wiadomości znów mam w programie bo ponownie się pobrały.
Reply with quote 


Post Re: Kopia poczty systemu Windows przed przejściem na Windows 7. 31 Aug 2015, o 14:56

Male - Friend  Posts/Topics695/70  Reputation point 1132 
Offline  Profile 
Windows Phone 8 Internet Explorer
Zrobiłem dziś test i nic.
Dziś również komp poszedł do serwisu. Poprosiłem gościa, żeby rzucił na to okiem. Powiedział, że jeśli zainstalują 7 to podejmą próbę konwertowania na format nowego programu poczty (Microsoft Live OIDP). Czyli temat raczej do zamknięcia :) wszystkim rozdaję plusy za udzielenie się.

Top
Reply with quote 

Write comments  Post new topic

Page 1 of 1 [ 9 posts ]
Previous topic | Next topic

Search for

Jump to
 


Users browsing this forum: No registered users and 0 guests





cron