[N8-00] Koszty naprawy Nokia N8

Rozbieranie telefonu, usterki sprzętowe, naprawa części.

Post by Navia » 11 Feb 2014, o 18:02

Witam,

Dostałem do z analizowania naprawy dwie Nokie N8.

Pierwsza to uruchamiający się telefon , wszystko działa prawidłowo prócz karty SIM. Ktoś wsadził tam micro sim i nieudolnie wyciągając wyłamał styki.

Czy to można naprawić? Jaki koszt byłby naprawy.

Druga Nokia uruchamia się , widać ją pod komputerem lecz na wyświetlaczu nic nie widać. Podmieniałem wyświetlacze i bez zmian. Na pierwszej tu opisywanej sprawdzałem oba wyświetlacze i działają poprawnie wraz z dotykiem.

Na tej drugiej niestety czarny obraz .

Zapewne można to naprawić ale znów pytam o koszt.
Navia
 
Offline
 

Post by adam111 » 27 kwi 2009, o 00:00

BoTs RoX! :D
adam111 Mężczyzna
Oddajcie mi cześć!
50%

Avatar użytkownika
 
Online
 
Telefon: Nokia 3110c
Soft: v. 05.50
Operator: -----

Joined: 30 mar 2009
Online:
Posts:   •  Topics: 
    Ubuntu  Firefox

Post by nemo333 » 11 Feb 2014, o 21:14

1. Jesli nikt nie pourywal punktow lutowniczych to naprawa max 50 zl ale sadze ze nawet mniej wezma w dobrym komisie :)
2. Filtry, gniazdo LCD, jakis wiekszy uklad, tutaj trudno powiedziec, najlepiej poszukac na elektrodzie o czyms takim, moze to jakas typowa usterka i dowiesz sie o co chodzi :)
Image
nemo333 Male
fb.com/nemowaKK
Sponsor

User avatar
 
Offline
 
Telefon: S21 FE, oraz 400 innych w ramach kolekcji
Soft: Android 13
Operator: Orange

Joined: 26 Jun 2009
Online: 449d 1h 20m 53s
Posts: 9186Topics: 98
Reputation point: 6516
    Linux Chrome

Post by Navia » 12 Feb 2014, o 22:56

nemo333 wrote:1. Jesli nikt nie pourywal punktow lutowniczych to naprawa max 50 zl ale sadze ze nawet mniej wezma w dobrym komisie
Niestety tego nie mogę stwierdzić gdyż zasłonięte jest to osłoną/gniazdem karty SIM i gdyby to naprawdę nie było kosztowne to jak ktoś chce to będzie chciał zarobić. Skąd znaleźć ,,dobry komis,, ;)

nemo333 wrote:2. Filtry, gniazdo LCD, jakis wiekszy uklad, tutaj trudno powiedziec, najlepiej poszukac na elektrodzie o czyms takim, moze to jakas typowa usterka i dowiesz sie o co chodzi
W serwisie Nokia bo telefon jest na gwarancji stwierdzili zalanie chodź na 99% na pewno nie był zalany.

[ Dodano: 12 lut 2014, o 21:56 ]
Znalazłem taki filmik na YT http://www.youtube.com/watch?v=D4Ym3zL2aOw
Navia
 
Offline
 



Return to [S60] Hardware

 


  • Related topics
    Replies
    Views
    Last post

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 0 guests